Jak zakochują się mężczyźni?

jak zakochują się mężczyźni

Algorytm powstania uczuć u mężczyzn i kobiet różni się, co nie jest zaskakujące. Zaczynając od fizjologii i poziomu hormonalnego, zakończając celami i życiowymi priorytetami – jesteśmy różni. Żeby zrozumieć jak zakochują się mężczyźni, przedstawicielce płci pięknej należy trochę abstrahować od własnych emocji i zasad.

Jak zakochują się mężczyźni z punktu widzenia psychologii?

Proces zakochania u mężczyzn rozpoczyna się z interesu i skupienia uwagi na kobiecie. A to oznacza, że w pierwszej kolejności on musi zwrócić uwagę na kobietę, ona powinna jego czymś zaczepić. Krótko wszystkie fazy zakochania u przedstawicieli silnej płci można rozdzielić na kilka etapów:

  1. Interes i ocena. Miłość od pierwszego wejrzenia, oczywiście zdarza się, ale u kobiet to odbywa się o wiele częściej i szybciej przez ich emocjonalność. Mężczyźni są bardziej powierzchowni w tym zakresie, czyli najpierw jego zaczepi zewnętrzny powab i zachowanie.
  2. Przyciąganie i przejaw uwagi. Często wstydliwe kobiety nie odpowiadają na pogląd, uśmiech, czy zwrócenie mężczyzny i tym samym zamykają się i odpychają mężczyznę. Reakcja w odpowiedź jest bardzo ważna. Jeśli mężczyzna w kręgu upatrzonej sobie kobiety odczuje dyskomfort, on po prostu pójdzie do tej, z kim jemu będzie łatwo i prosto.
  3. Wewnętrzne przekonanie. Na pierwszych etapach mężczyzna w większości wypadków jeszcze nie uświadamia swojego zakochania. On musi przekonać się sam w tym, że to właśnie uczucie, a nie prosto flirt i gra. Pewność w swoich uczuciach przychodzi do mężczyzny z rozumieniem tego, że obok właśnie z tą kobietą on odczuwa siebie szczęśliwym i to służy mu powodem do działania.

Naturalnie taka analiza męskich uczuć jest bardzo powierzchowna i ogólna, u każdego proces zakochania odbywa się indywidualistycznie. Jednak pytanie, w jakich kobiet zakochują się mężczyźni, nie jest na tyle skomplikowane. Piękność w tym pytaniu jest ważna, ale jednak gra drugorzędną rolę. Mężczyźni zwracają uwagę (a mianowicie to główne) przypilnowanych, uroczych, kobiecych, atrakcyjnych i pewnych w sobie kobiet. Najpierw wygląd zewnętrzny, potem obcowanie, to znaczy z kobietą musi być ciekawie i łatwo. Trudności w obcowaniu bardzo często stają się kamieniem, który rozbija podstawy uczuć.

Jak zrozumieć, że mężczyzna zakochał się?

Oznaki tego, że mężczyzna zakochał się mogą być niezbyt jawne na początkowej fazie relacji. Jeśli mężczyzna, nawet rozmawiając z drugą, znajduje was poglądem, interesuje się tym co podoba się kobiecie, robi znak uwagi, nieco krępuje się przy obcowaniu, stara się nienaumyślnie dotknąć i nie tracić z widoku w towarzystwie, to można śmiało twierdzić, że proces zakochania postępuje.

 
Powiązane artykuły:
Jak zrozumieć sympatię dojrzałego mężczyzny?
Sympatię dojrzałego mężczyzny czasami nielekko zauważyć, przecież on jest powściągliwy w swoich emocjach. Jednak są wierne oznaki, które wskażą na szczególny jego stosunek do was. Należy potrafić je zobaczyć.
Ciekawe fakty o mężczyznach – co ukrywa się pod maską męskości?
Mówią, że kobiety i mężczyźni – to ludzie "z różnych planet", jest na tyle różna ich percepcja świata; przy czym niektóre inności oburzają, drugie – dziwią. Lecz większość pokazują, że mężczyźni są ciekawi.
Kim jest pantoflarz?
Słowo "pantoflarz" ma niektóry negatywny podtekst, opisując człowieka,sobie nienależącego, bezwolnego, takiego co znajduje się pod naciskiem cudzej woli. Jednak nie warto zapominać, że chodzi o mężczyznę, przedstawiciela silnej połowy ludzkości.
Psychologia mężczyzny w wieku 40 lat – o czym powinny wiedzieć kobiety?
W wieku 40 lat wielu mężczyznom przychodzi uświadomienie, że już pół życia przeżyte i być może nic niezwykłego i dobrego więcej nie stanie się. W tym artykule potraficie znaleźć informację o psychologii mężczyzny do 40 lat.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty