Jak zaplanować płeć dziecka?

jak zaplanować płeć dziecka

Chłopiec czy dziewczynka - to interesujące pytanie rodzi się u kobiety, która czeka na dziecko. Odpowiedź łatwo uzyskać za pomocą USG, badania po 20 tygodniu ciąży. Ale o tej porze, zaważyć na wyniku, już nie ma możliwości. Toteż wielu rodziców interesuje się, czy można zaplanować płeć przyszłego dziecka do poczęcia i jak to zrobić. Takie sposoby są. I chociaż żaden z nich, nie daje gwarantowanego wyniku, każda para może spróbować zastosować je w swoim życiu.

Po pierwsze, warto powiedzieć o tym, że przyszli rodzice mogą zgłosić się do specjalnych zakładów medycznych, gdzie im pomogą wykorzystując współczesne technologie. To dość drogo. Oprócz tego, para będzie zmuszona zrezygnować z tradycyjnego aktu płciowego do poczęcia dziecka.

Co decyduje o płci przyszłego dziecka?

Zapłodnienie odbywa się, kiedy komórka jajowa spotyka się z plemnikiem, który jest nośnikiem albo chromosomu- X, albo Y. Pierwszy jest żeński, drugi – męski. Czyli właśnie od jego rodzaju zależy, będzie córka czy syn.

Najwierniejszy sposób zaważenia na płci przyszłego dziecka – zestawić datę jajeczkowania z czasem płciowego aktu (efektywność metody – 85%). Rzecz w tym, że plemniki niosące chromosom – Y (męskie) są szybsze i bardziej żywotne, niż nośniki chromosomu - X, które odpowiednio docierają do miejsca zapłodnienia później. Wnioskując z tego, fachowcy doradzają parze, która chce począć chłopczyka, uprawiać seks w dniu jajeczkowania. Tak plemniki z chromosomem -Y wcześniej dosięgną komórki jajowej i zapłodnią ją. Jeżeli rodzice chcą dziewczynkę, to seks powinien być na trzy-cztery dni po jajeczkowaniu. Wygląda to następująco: „męskie” plemniki zginą, a nośniki chromosomów - Y, akurat dotrwa do wyjścia komórki jajowej.

Dlatego, żeby skorzystać z tego sposobu planowania, kobiecie należy znać czas jajeczkowania. Datę kalkulują, dodając do pierwszego dnia ostatniej miesiączki 14 (dla standardowego cyklu menstruacyjnego trwałością 28 dni).

Niektórzy rodzice, żeby zaplanować płeć dziecka korzystają z chińskiej tabeli, według której wyznaczają czas poczęcia. Tu uwzględnia się wiek matki i miesiąc zapłodnienia.

jak zaplanować płeć dziecka po tablicy

Istnieje i japońska metoda, wiarygodność której jak mówią, osiąga 80%. Według niej, należy pracować z dwoma tabelami. W pierwszej wyznaczamy ogólną liczbę pary. Dla tego w tabeli znajdujemy miesiąc urodzenia ojca i mamy. Od niego kreślimy dwie linie na dół i na prawo. Na przecięciu otrzymujemy, tak zwaną, liczbę kodową. Znając ją, zwracamy się do drugiej tabeli. Znajdujemy swoją liczbę i widzimy, że każdemu miesiącowi poczęcia, odpowiada swoja liczba Х. Czym więcej ich jest, tym bardziej wiarygodne jest urodzenie syna czy córki. Rodzicom tylko zostaje wybrać miesiąc.

Cieszy się popularnością metoda odnowienia krwi. Lecz ona nie jest uważana za naukową. Według słów fachowców, jej wiarygodność wynosi zaledwie 2%. Metoda jest oparta na tym, że krew człowieka odnawia się okresowo. U mężczyzn jeden raz na cztery lata, u kobiet – na trzy. Ojciec z młodszą krwią wpływa na płeć dziecka. Jeśli ostatnie odnowienie było u przyszłej mamy, to urodzi się dziewczynka, jeśli u ojca – chłopczyk. Dla rozliczeń, biorą wiek każdego z rodziców i dzielą: przez 3 – u kobiety, przez 4 – u mężczyzny. U kogo mniejsza pozostałość, ten jest „młodszy”. Należy uwzględniać, że poważne upływy (urazy, operacje, poród) krwi również doprowadzają do odnowienia.

Istnieją i inne sposoby zaważenia na płci dziecka do poczęcia. Na przykład, uprawianie seksu w pewnych pozycjach lub stosowanie ścisłej diety przed poczęciem. Ale one wszystkie wywołują wątpliwości u fachowców i nie dają gwarancji więcej niż 50%.

Jeśli rozważacie, pytanie o to, jak zaplanować płeć dziecka, bez względu na to, czy chcecie chłopczyka czy dziewczynkę, wiedzcie, że człowiek nie zawsze może zaważyć na końcowym wyniku. Wierzcie w to, że Matka Natura zawsze działa mądrze, i kochajcie swoje dzieci.

 
Powiązane artykuły:
Odpowiedzi ginekologa jak zajść w ciążę z bliźniakami lub dwojaczkami
Dziś młode pary nierzadko rozmyślają o tym, że byłoby pięknie narodzić od razu dwóch bobasów. To niewątpliwie podwójne szczęście. I kiedy rodzice decydują się na ten krok to szukają dowolnych sposobów spełnienia swoich planów.
Płeć dziecka przez znaki, czyli ludowe wróżby określenia płci dziecka
Na którą tylko chytrość nie idą przyszli rodzice, żeby wyznaczyć płeć dziecka. Z dawnych czasów ludzie przybiegają do ludowej mądrości i szukają omenu, żeby poznać, której płci będzie ich bobas. Dziś dajemy tego przykłady.
Objawy w ciąży na dziewczynkę
Wiele przyszłych mam jest niecierpliwych w pytaniu wyznaczenia płci swojego przyszłego dziecka. To naturalnie, przecież chłopczyki i dziewczynki tak różnią się! Ten artykuł opowie o tym, za którymi oznakami można przypuścić, że pojawi się córka.
Ciąża – będzie dziewczynka czy chłopiec?
Dziecko każdej płci – radość. Lecz ktoś chce tylko chłopczyka lub dziewczynkę, a ktoś po prostu chce znać płeć,aby wymyślić imię i rozmawiać z bobasem w brzuchu. W takim razie przyjdą na pomoc metody, które pomogą począć dziecko określonej płci.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty