Jak zapomnieć o ukochanym człowieku po rozstaniu się na zawsze?

jak zapomnieć o ukochanym człowieku po rozstaniu się na zawsze

W dowolnym wieku rozstanie się z ukochanym człowiekiem przeżyć jest dosyć trudno i bardzo często owa stresowa sytuacja doprowadza do depresji. Istnieje kilka porad psychologów, które dotyczą tego, jak szybko zapomnieć o mężczyźnie po rozstaniu się i rozpocząć nowy etap życiowy. Główny problem większości kobiet polega na tym, że im bardzo trudno jest postawić logiczną kropkę, spodziewając się na to, że ukochany wróci.

Jak na zawsze zapomnieć o ukochanym człowieku po rozstaniu się?

Rozpowszechniony błąd – przypominać o tym, jak dobrze było z byłym facetem, jak wspólnie spędzaliście czas, etc. Musisz odrzucić wszystkie uczucia i spojrzeć na całą sytuację ze strony. Skupiaj się na negatywnych momentach robiąc wniosek, że rozstanie się było słuszną decyzją.

Tym, kogo interesuje jak na zawsze zapomnieć o ukochanym mężczyźnie, należy udzielić jeszcze jednej istotnej porady – wyładuj własne emocje. Kobiety robią to w różny sposób, opowiadają o wszystkim koleżance, inne krzyczą, tłuką naczynia. Jeszcze jeden wariant – napisz list do ukochanego, w którym opowiesz o swoich uczuciach, a następnie spal go.

Oto jak szybko i na zawsze zapomnieć o ukochanym mężczyźnie:

  1. Najgłówniejsza porada, której udzielają psycholodzy – kochaj samą siebie. Pamiętaj o tym, że tylko w taki sposób będziesz mogła zdobyć szacunek i miłość innych.
  2. Należy się pozbyć wszystkich przedmiotów, które nawiązują do byłych stosunków.
  3. Daj możliwość świadomości się przełączyć, znajdź ciekawe zajęcie. To może być praca, hobby, remont, podróż, etc.
  4. Gdy chcesz zrozumieć, jak szybko zapomnieć o mężczyźnie, nie możesz zapomnieć o takim ważnym kroku, którym jest przekształcenie się. Odwiedź salon piękności, w którym można zmienić fryzurę, nauczyć się robić makijaż, etc. Pójdź na shopping, aby kupić nowe ubrania. Obowiązkowo kup odzież, o której już od dawna marzyłaś.
  5. Nie przebywaj w samotności, staraj się spędzać czas wolny z kolegami. To da możliwość zrozumieć, ze świat nie kręci się dookoła jednego człowieka.
  6. Wiele z nas żyje według zasady – "klin klinem wybijają", a jednak owa taktyka jest skuteczna tylko w tych wypadkach, jeśli nie pozostało uczuć w stosunku do byłego ukochanego. Musisz dać sobie czas, aby zapomnieć o przeszłości i przygotować się do nowego kroku.

Wcześniej lub później nastąpi czas, gdy będziesz musiała podsumować przeszłe stosunki i spojrzeć na zaistniałą sytuację na spokojnie. Najważniejsze to zrobić wnioski, aby nigdy więcej nie popełniać tych samych błędów.

 
Powiązane artykuły:
Jak powiedzieć chłopakowi, że się rozstajemy?
Powiedzieć chłopakowi, że rozstajemy się jest bardzo ciężko, lecz to należy zrobić i nie wywalać na partnera ceber brudu. Nie ma sensu wyjaśniać stosunków, jeśli decyzja już podjęta, toż lepiej zlitować się nad uczuciami chłopca i zawczasu przygotować swoją mowę.
Jak się rozstać z mężczyzną? Porady psychologa
Wiele z nas w życiu rozstawało się z kochankiem i często podobna decyzja dawała się nieprosto, przynosząc dużo problemów. Potraficie znaleźć porady psychologa o tym, jak rozstać się z mężczyzną.
Jak zapomnieć o ukochanym mężczyźnie? Porady psychologa
Rozwód z kochanym człowiekiem może doprowadzić do depresji. W taki okres u niektórych dziewczyn absolutnie przepada interes do życia, a świat naokoło zdaje się szarym i mrocznym. Rady psychologa pomogą znaleźć wyjście z depresji.
Jak ładnie rozstać się z chłopakiem?
Czasami zdarza się tak, że miłość jest, jednak stosunki już nie przynoszą radości, a tylko obciążają. Prosto milcząco zniknąć z życia byłego kochanka, czy prowokować z nim niesnaski, żeby rozejść się - nie najlepszy wariant zakończenia stosunków.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty