Jak zapomnieć o ukochanym mężczyźnie? Porady psychologa

jak zapomnieć o ukochanym mężczyźnie

Rozstanie nigdy nie przebiega bez śladu. Po zerwaniu kobiety dosyć często bardzo boleśnie przeżywają owy okres i dostają głębokiej depresji. Świat dookoła staje się szary i nic nie sprawia przyjemności. Jednak nie warto zapominać o tym, że życie jest zbyt krótkie i czas leci z niesamowitą szybkością. Więc należy jak najszybciej pokonać depresję i szukać codziennie nowych pozytywnych momentów. Porady psychologa pomogą zrozumieć, jak zapomnieć o ukochanym mężczyźnie i odnaleźć nowe szczęście.

Jak zapomnieć o ukochanym mężczyźnie? 6 porad psychologa

Wiele przedstawicielek płci pięknej po rozstaniu się z ukochanym w stanie rozpaczy zaczyna nadużywać alkoholu. Tego nie warto robić. Pamiętaj, alkohol nie rozwiązuje żadnych problemów, nie pozbędziesz się przeżyć duchowych, on jedynie nasili ową trudną sytuację. Również nie warto szukać koleżanek, które mają ten sam problem. Owe obcowanie jedynie nasili depresję.

Jeśli chcesz zrozumieć, jak zapomnieć o ukochanym mężczyźnie, zapoznaj się z niżej wymienionymi poradami psychologów:

  1. Z każdej sytuacji, która zdarza się w życiu, nawet z najbardziej nieprzyjemnej (w naszym wypadku chodzi o rozstanie), należy robić odpowiednie wnioski. Zastanów się nad tym, co było przyczyną rozstania się. Dokonaj nie powierzchownej, a głębokiej analizy. Przypomnij, co było przyczyną częstych kłótni. Następnie wyobraź sobie nowe stosunki i zastanów się nad tym jakich błędów, które popełniłaś podczas byłych stosunków, należy unikać.
  2. Właśnie zaraz musisz znaleźć jakieś zajęcie i robić to, co będzie sprawiać ci przyjemność i dostarczać pozytywne emocje. Jak tylko na twarzy pojawi się uśmiech, twoja sytuacja się polepszy i los nie zmusi cię długo czekać na nowe szczęście.
  3. Nie trzymaj w sobie emocji. Opowiedz o wszystkim najbliższemu zaufanemu człowiekowi. Jeśli nie masz z kim pogadać, weź kartkę papieru i napisz wszystko co odczuwasz, następnie spal kartkę.
  4. Wyrzucaj wszystkie rzeczy, które przypominają ci o byłym chłopaku. Przesuń meble w domu. Najlepiej rozpocząć nowe życie i zmienić własne przyzwyczajenia.
  5. Nie ignoruj pielęgnacji. Zadbaj o własny wygląd zewnętrzny, zmień garderobę. Unikaj ciemnego ubrania, dobieraj jaskrawe rzeczy. Nie zapominaj, że shopping pozytywnie wpływa na humor.
  6. Wybierz się gdzieś z kolegami, zapoznaj się z nowymi ludźmi. Bądź zawsze czymś zajęta i to pomoże nie tylko uniknąć depresji, ale również zapomnieć o tym, kto zdruzgotał twoje serce.
 
Powiązane artykuły:
Jak zapomnieć o ukochanym człowieku po rozstaniu się na zawsze?
Trudno znaleźć kobietę, która by nigdy w swoim życiu nie zderzała się z zerwaniem stosunków. W większości wypadków ten proces jest chorobliwy, lecz są niektóre rady, które pozwolą przeżyć rozwód. O tym opowiada nasz artykuł.
Jak powiedzieć chłopakowi, że się rozstajemy?
Powiedzieć chłopakowi, że rozstajemy się jest bardzo ciężko, lecz to należy zrobić i nie wywalać na partnera ceber brudu. Nie ma sensu wyjaśniać stosunków, jeśli decyzja już podjęta, toż lepiej zlitować się nad uczuciami chłopca i zawczasu przygotować swoją mowę.
Jak się rozstać z mężczyzną? Porady psychologa
Wiele z nas w życiu rozstawało się z kochankiem i często podobna decyzja dawała się nieprosto, przynosząc dużo problemów. Potraficie znaleźć porady psychologa o tym, jak rozstać się z mężczyzną.
Jak ładnie rozstać się z chłopakiem?
Czasami zdarza się tak, że miłość jest, jednak stosunki już nie przynoszą radości, a tylko obciążają. Prosto milcząco zniknąć z życia byłego kochanka, czy prowokować z nim niesnaski, żeby rozejść się - nie najlepszy wariant zakończenia stosunków.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty