Jak zatrzymać starzenie - porady wiecznej młodości

jak zatrzymać starzenie

W dzieciństwie i okresie dojrzewania, wszyscy marzą aby szybciej stać się starszymi, dorosnąć. Ale z latami zaczynamy ukrywać swój wiek, wstydzić się go, a każde następne urodziny przynoszą coraz mniej radości. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, które oprócz negatywnego wpływu na zdrowie, bardzo ostro odczuwają starzenie pod względem wyglądu zewnętrznego.

Jak zachować organizm młodym?

Wiek nieuchronnie odbija się na stanie ludzkiego ciała i pracy narządów wewnętrznych. W młodości mało kto zastanawia się o przyszłych skutkach popełnionych działań, toteż urazy przeszłości, nieprawidłowa dieta i harmonogram dnia, szkodliwe przyzwyczajenia, gwałtownie dają znać o sobie około 40- 45 lat. Oczywiście nie da się już nic naprawić, ale jest możliwe poprawić obecną sytuację i zapobiec progresji nabytych chorób.

Żeby podtrzymywać zdrowie na należnym poziomie, należy przestrzegać kilku wskazówek:

 1. Regularnie robić profilaktyczne badania medyczne.
 2. Nie dopuszczać zaostrzenia chronicznych chorób.
 3. Uważać na stawy.
 4. Zmniejszyć spożycie alkoholu, rzucić palenie.
 5. Przejrzeć swoją dietę, oddać pierwszeństwo zdrowej żywności.
 6. Okresowo przyjmować witaminy.
 7. Spać dostateczną ilość godzin.
 8. Unikać nerwowych przeciążeń, stresu.
 9. Stale zajmować się intelektualną pracą dla stworzenia nowych i umocnienia istniejących połączeń nerwowych w mózgu.
 10. Robić gimnastykę czy umiarkowanie ćwiczyć na siłowni co najmniej 2 razy w tygodniu.
Młodość twarzy i ciała

Pojawienie się pierwszych zmarszczek jest zawsze związane z niezadowoleniem i smutkiem, lecz czasu nie zatrzymasz i one będą się pojawiały nadal. Warto po prostu zrozumieć, że kobieta pozostaje piękną w dowolnym wieku, a dojrzałość ma wiele zalet.

Poza tym, należy dokładać wysiłku do utrzymania napięcia mięśni w aktywności i zachowania elastycznej skóry:

 1. Blisko 10-15 minut dziennie poświęcać wykonywaniu ćwiczeń na brzuch, ręce i nogi.
 2. Zmniejszyć spożycie węglowodanów, cukru i cholesterolu.
 3. Robić oddechową gimnastykę dla nasycania komórek tlenem.
 4. Przeprowadzać zabiegi kosmetyczne dla podwyższenia jędrności skóry, nie zapominać o jej nawilżaniu i odżywieniu.
 5. Masować ciało i twarz.
 6. Korzystać z jakościowej, najlepiej organicznej kosmetyki tak do pielęgnacji skóry, jak i do celów dekoracyjnych. Szczególną uwagę należy zwrócić na dłonie, usta i powieki, oraz górną część klatki piersiowej.
 7. Śledzić stan włosów, nanosić witaminowe i wzmacniające maski.
 8. Przyjmować specjalnie opracowane zestawy witamin dla skóry czy okresowo używać olej rybny, maślane kapsułki z witaminami А i Е.
 9. Robić ćwiczenia dla szyi (od podwójnego podbródka) równolegle z samo-masażem (postukiwania, gładzenia).
 10. Rzetelnie dbać o swoje zęby.

Wiek nakłada z reguły wielki odcisk na kobietach, ponieważ po zakończeniu okresu menopauzy zatrzymuje się wytwarzanie hormonów płciowych, co odpowiada za elastyczność skóry i produkcję kolagenu w jej komórkach. To wpływa nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale i na spoistość kości, jak zatrzymać starzenie porady pracę stawów. Toteż właśnie przedstawicielkom płci pięknej, po 45-50 latach ważne jest zwiększenie ilości wapnia w diecie, magnezu i żelaza. Poza tym, należy obserwować stan układu hormonalnego, spożywać wystarczającą ilość jodu.

Główny sekret wiecznej młodości

W istocie, żaden człowiek nigdy się nie zmienia. Na niego oczywiście, nakłada się pewien odcisk przeżytych lat, nabyte życiowe doświadczenie, przeniesione trudności i przeżycia. Lecz głównym czynnikiem jest świadomość i osobiste postrzeganie świata, toteż tak długo jak sama czujesz się na 16 lat, zawsze będziesz młodą.

 
Powiązane artykuły:
Wiosenna awitaminoza
Z przyjściem wiosny często zaczynamy odczuwać znużenie i apatię, co uwarunkowane jest brakiem witamin. W artykule pomożemy zorientować się w głównych przyczynach powstania i metodami leczenia wiosennej awitaminozy, damy porady jak uniknąć tej choroby.
Przemiana materii w organizmie człowieka - rola witamin, hormonów, tlenu, wody
Metabolizm odgrywa ważną rolę w organizmie człowieka. Naruszenia przemiany materii mogą doprowadzać do chorób tarczycy, gruczołów nadnerczy, otyłości. Dokładniej o roli przemiany materii w organizmie, możecie przeczytać w naszym materiale.
Jak walczyć z zaparciami?
Mówić o zaparciu można, kiedy człowiek nie chodzi do toalety w ciągu trzech i więcej. To problem niebezpieczny. Może zacząć się intoksykacja. Odpowiednio leczyć zaparcia należy. A jak to zrobić? O tym mowa będzie w artykule.
Normalne tętno człowieka w wieku 40 lat
Tętno zdrowego człowieka powinno być rytmiczne i charakteryzować się pewną częstotliwością. Zależnie od wieku wskaźniki serdecznych skróceń różnią się. O normach częstotliwości tętna dla kobiet i mężczyzn potraficie poznać z artykułu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty