Jak zażywać piołun?

jak zażywać piołun

Zielarze i zwolennicy medycyny ludowej dziwią się, gdy ludzie na działce wyrywają piołun, ponieważ ta roślina jest bardzo korzystna. Bogaty skład chemiczny daje możliwość zażywać piołun w wypadku chorób układu pokarmowego, zaburzeniach nerwowych, podczas zaburzenia funkcjonowania wątroby i nerek. Najważniejsze wiedzieć, w jaki sposób zażywać go, aby otrzymać jak najlepszy efekt. Podczas prawidłowego stosowania środków ludowych można spodziewać się na działanie przeciwzapalne, przeciwdrgawkowe, zatrzymujące krwotok.

Jak zażywać nalewkę z piołunu?

W medycynie ludowej wykorzystywane są przepisy nalewek, w których piołun jest połączony z innymi roślinami, dzięki czemu można otrzymać różne efekty lecznicze. Zapoznamy się z kilkoma z nich:

  1. Na zwiększenie apetytu. Należy wymieszać piołun z krwawnikiem 8:2. Weź 1 łyżkę mieszanki i wlej 400 ml wrzątku. Zaczekaj, zanim mieszanka wystygnie i zażywaj po 50 ml trzy razy na dobę.
  2. Na pozbycie się pasożytów. Bierzemy 1 łyżkę stołową piołunu i dodajemy 200 ml wrzątku. Odstawiamy na 30 min, a następnie musimy przecedzić. Zaraz się zapoznamy z tym, jak zażywać piołun, aby oczyścić organizm: zażywają nalewkę pół godziny przed jedzeniem w ciągu siedmiu dni. Taki napój nie tylko da możliwość pozbyć się glistnicy, a również pomoże, gdy masz zaburzenia funkcjonowania żołądka, zwiększy apetyt i przemianę materii. Również nalewka polepsza produkowanie żółci.
  3. Na bezsenność. Do tego przepisu wykorzystywane są nasiona rośliny, 1 łyżkę stołową należy rozdrobnić, aby powstał proszek. Proszek wsypujemy do szklanego pojemnika i wlewamy do niego 100 ml oleju. Odstawiamy do ciemnego miejsca na osiem godzin. Następnie należy zrozumieć, w jaki sposób zażywać gorzki piołun w danym przepisie: na kostkę cukru należy wlać kilka kropelek nalewki i położyć pod język.
 
Powiązane artykuły:
Parmelia – właściwości lecznicze i stosowanie
Przyroda podarowała ludzkości ogromną ilość różnych roślin, które mają pożyteczne właściwości, co pomagają walczyć z licznymi chorobami. W tym artykule potraficie znaleźć informację o leczniczych właściwościach parmelii.
Szyszki cedrowe – właściwości lecznicze i przeciwwskazania
Szyszki cedrowe to nie tylko smaczne i pożyteczne orzechy, ale i samodzielnie są doskonałym środkiem pozbawienia od wielu chorób. W tym artykule mowa pójdzie o stosowaniu i pożytecznych właściwościach szyszek cedrowych.
Stuletnik– przepisy medycyny ludowej
Stuletnik więcej jest znany jak aloes. Tą roślinę wykorzystali w ludowej medycynie. Dziś aloes wykorzystuje się i w tradycyjnej, i nietradycyjnej terapii dla leczenia mnóstwa chorób. O jego właściwościach i sposobach użycia opowiemy w tym artykule.
Żeleźniak – właściwości lecznicze i przeciwwskazania
Człowiek od dawna wykorzystał pożyteczne właściwości roślin dla swojego zdrowia. I dziś oficjalna medycyna wszystko częściej zwraca się do ludowego doświadczenia, wykorzystując preparaty roślin leczniczych, wśród których i trawa żelaziak.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty