Jak zbudować mięśnie szyi? Ćwiczenia na szyję i "drugą brodę"

jak zbudować mięśnie szyi

Dobrze rozwinięte mięśnie szyi uważane są za wskaźnik mocy silnej części populacji, dlatego kobiety rzadko zastanawiają się, jak wzmocnić mięśnie pleców i szyi. Lecz czynią niesłusznie. Przede wszystkim wzmocnienie mięśni szyi jest niezbędne dla zdrowia, a potem do urody. Wykonując codziennie proste ćwiczenia, dobrze wzmocnisz kręgosłup szyjny, tym samym zmniejszając ryzyko kontuzji, znacznie zwiększysz zakres ruchu i rozstaniesz się ze zbędnymi warstwami tłuszczu, jeśli je masz. Ponadto proste ćwiczenia staną się dobrą profilaktyką choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa.

Jak budować mięśnie szyi?

  1. Okrężne ruchy głową. Usiądź prosto, opuść ramiona w dół i lekko wyciągnij głowie do sufitu. Powoli zacznij obracać głowę w prawą stronę. Prawym uchem pociągnij się w kierunku prawego barku, powoli opuść głowę w dół, a następnie lewym uchem pociągnij się do lewego ramienia i lekko odrzuć głowę do tyłu, wróć do pozycji wyjściowej. To samo powtórz w drugą stronę. W czasie wykonywania ćwiczenia należy uważać, aby nie zarzucać głowę do tyłu więcej niż 45°, aby nie zaciskać tętnicy, którą dopływa krew do mózgu.
  2. jak budować mięśnie szyi 1
  3. Obroty głową w strony. Usiądź prosto, opuść ramiona w dół i pociągnij głowę w górę. Powoli obróć głowę w prawo i spróbuj spojrzeć wstecz, to samo powtórz w drugą stronę. W czasie wykonywania ćwiczenia należy uważać, aby nie opuszczać podbródka w dół.
  4. jak budować mięśnie szyi 2
  5. Wyciąganie szyi. Stań prosto, opuść ramiona w dół. Powoli schyl głowę w prawo, prawą rękę połóż na głowę i lekko przyciśnij. Pozostań w takiej pozycji przez 10-20 sekund, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. To samo powtórz w drugą stronę. Powoli opuść głowę w dół i pociągnij podbródek do klatki piersiowej, ręce połóż na czoło i delikatnie naciśnij. W czasie wykonywania ćwiczenia powinnaś czuć lekkie rozciąganie.
  6. jak budować mięśnie szyi 3
 
Powiązane artykuły:
Rozgrzewka przed treningiem na siłowni. Czyli jak przygotować się do intensywnych ćwiczeń?
Przed tym, jak wykonywać ćwiczenia na siłowni, należy zrobić rozgrzewkę dla przygotowania ciała. W tym artykule opowiada się o tym, jaka może być rozgrzewka, a także z jakich ćwiczeń ona musi składać się.
Rozgrzewka przed treningiem siłowym. Czyli jak przygotować organizm do wysiłku?
Dowolny trening należy rozpoczynać od rozgrzewki. Ten artykuł opowie o rozgrzewce, która jak najlepiej pasuje do przygotowania do siłowych treningów.
Skoki na skakance – na czym polegają korzyści?
Korzyści skakania na skakance nie są ograniczone tylko spaleniem kalorii przy odchudzaniu, inaczej ona nie była by tak rozpowszechniona. Oprócz tego, ćwiczenia ze skakanką mają masę pożytecznych właściwości, tak dla systemów organizmu, jak i dla mięśni i stawów.
Poranna rozgrzewka – energia na cały dzień
Poranna rozgrzewka jest niezwykle pożyteczna dla wszystkich, kto wstaje wcześnie ,czy ciężko zbiera się z łóżka. Ona przygotuje organizm, jego mięśnie i stawy przed nasyconym dniem i podniesie humor. W artykule jest doprowadzony doskonały kompleks porannej rozgrzewki.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty