Jak zdjąć pierścionek ze spuchniętego palca?

jak zdjąć pierścionek ze spuchniętego palca

Pierścień lub obrączka czasem zaczynają uciskać palec, powodując stan dyskomfortu. Próby zdjąć biżuterię zwykłym sposobem nie dają skutku i tylko pogarszają ból i obrzęk. Spróbujmy dowiedzieć się, jak można zdjąć pierścionek ze spuchniętego palca nie uszkadzając go.

Jak zdjąć pierścionek, jeżeli palec bardzo spuchł?

Problem przy zdejmowaniu pierścionka zaręczynowego lub innych akcesoriów ze spuchniętego palca znali i nasi przodkowie. Dzięki temu jest zgromadzono wiele metod, które pozwalają bez skomplikowanych urządzeń w warunkach domowych zdjąć biżuterię. Należy pamiętać najpopularniejsze z nich:

 1. Nie warto próbować ściągać na siłę pierścionek, który stał się zbyt ciasny, a trzeba powoli i delikatnie obracając go, stopniowo przesuwać go ku górze po palcu. Jeśli proces przesuwania jest utrudniony, należy zamoczyć rękę i namydlić palec. W tym przypadku pierścionek łatwiej się ześlizguje.
 2. Spróbuj użyć smaru do stworzenia śliskiej powierzchni. To może być dowolna substancja tłusta (roślinna lub zwierzęca, olej, krem, wazelina, itp.). Aby palce ręki nie zsunęły się z obficie natłuszczonym metalem, proponuje się wykorzystać dodatkowo kawałek miękkiej tkaniny.
 3. W przypadku, jeżeli palec nie spuchł, można potrzymać rękę w ciepłej wodzie. Powszechnie wiadomo, że metal pod wpływem ciepła rozszerza się znacznie mocniej niż inne materiały, więc pierścionek musi łatwo opuścić twój palec.
 4. Zmniejszyć obrzęk może sól. Dlatego należy opuścić palec w roztwór w soli fizjologicznej w temperaturze pokojowej na 5 minut, po czym podjąć próbę usunąć pierścień.
 5. Często przyczyną trudności w zdejmowaniu biżuterii jest upalna pogoda. Z powodu gorąca krew napływa do skóry, powodując obrzęk tkanek. W tym przypadku należy na kilka minut podnieść ręce powyżej linii serca. Odpływ krwi wyeliminuje obrzęk i pierścień najprawdopodobniej będzie można usunąć.
 6. U zdrowego człowieka obrzęki najczęściej powstają na skutek nadużywania pikantnych produktów. Głównym sposobem postępowania w tej sytuacji może stać się wstrzymanie prób ponownego usunięcia ozdoby na jakiś czas i nie stosowanie płynów w ciągu kilku godzin. W wyniku obrzęk tkanek miękkich znika i można bez kłopotów i bólu rozstać się z pierścionkiem.
 7. Przy silnym zapaleniu tkanek palca warto zrobić okład z sody oczyszczonej lub leków przeciwzapalnych. Dzięki środkowi przeciwbólowemu zespół bólowy będzie zlikwidowany, a zmniejszenie wrażliwości receptorów skórnych uprości proces usunięcia ozdoby.
Jak usunąć pierścionek ze spuchniętego palca za pomocą nitki?

Po długim noszeniu metalowy produkt dosłownie wrasta w skórze, dlatego biżuterię z palców należy od czasu do czasu zdejmować. Jeśli zignorować tę radę, to zaklinowany w tkankach miękkich pierścionek może spowodować prawdziwe cierpienie, aż do drętwienia palca. W trudnej sytuacji warto spróbować zdjąć pierścień ze spuchniętego palca za pomocą nici:

 1. Do tego trzeba odciąć około 1 m nici jedwabnej, wsunąć ją w uszko cienkiej igły do szycia.
 2. Następnie igła delikatnie przesuwa się pod pierścień ze strony paznokci, a potem delikatnie wyciąga się z drugiej strony. Jasne, że wraz z igłą pod pierścionkiem przesunie się nić.
 3. Dalej pozostałą częścią nici owijamy palec (zwoje powinny ściśle przylegać do siebie, aby nie było prześwitów). Palec musi być owinięty do końca.
 4. Na zakończenie zabiegu trzeba wziąć krótki koniec nici u podstawy paliczka palca i rozwijać nić. Wraz z nicią w górę będzie unosić się i pierścionek. W końcu on się zdejmie.
Gdzie można usunąć pierścionek ze spuchniętego palca?

Jeśli ludowe sposoby nie pomogły i palec się siniaczy, radzimy udać się na pogotowie, oddział chirurgiczny lub zwrócić się o pomoc do służb ratunkowych. Specjaliści dobrze wiedzą, jak usunąć mały pierścionek ze spuchniętego palca. Profesjonalny algorytm działania jest następujący:

 1. Robi się zastrzyk przeciwzapalny. Na rękę nakłada się opaskę uciskową.
 2. jak zdjąć pierścionek ze spuchniętego palca najprostsze sposoby 1
 3. W miarę możliwości pomiędzy skórą i pierścionkiem nakłada się kawałek folii, aby zapobiec uszkodzeniu naskórka. Pierścionek przecina się.
 4. jak zdjąć pierścionek ze spuchniętego palca najprostsze sposoby 2

Jeśli biżuteria jest wykonana z bardzo wytrzymałego metalu – wolframu, przeciąć go będzie trudno. W tym przypadku pierścionek na palcu fiksuje się w imadle i zaciska się do tej pory, aż metal nie pęknie.

 
Powiązane artykuły:
Noga w gipsie – opis doświadczeń
Upadłszy można połamać kości dolnych kończyn. To skomplikowane naruszenie, które można wyleczyć tylko jeden metodą - nałożyć gips. Ile należy nosić gips na nodze i co robić, jeśli powstaje nabrzmiałość? O tym czytajcie w naszym artykule.
Spuchnięty palec – objawy i przyczyny urazu
Zza nacieku, bólu i niemożliwości ugiąć i rozgiąć chory nabrzmiały palec nawet bardzo proste ruchy stają się niedostępne. W artykule rozpatrują się przyczyny tego zjawiska, a także proste sposoby działania w sytuacji, która utworzyła się.
Stłuczenie palca u nogi – co robić?
Wbijanie palca na nodze chociaż nie jest uważane za poważny uraz, jednak on przynosi masę nieprzyjemności. Poza tym uszkodzone miejsce stale boli, zwłaszcza wyraźnie w nocy, kiedy chce się spać, czy przy ruchu w ciągu dnia.
Jak odróżnić od siebie stłuczenie i złamanie?
Upadliście i otrzymaliście chorobliwy uraz? Nie możecie zrozumieć, czy złamała się kość, czy ma miejsce zwyczajne wbijanie miękkich tkanek? Zorientujmy się w tym pytaniu, przykładając uwaga do wizualnych oznak i symptomów obu obrażeń.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty