Jak zdjąć przedłużone włosy?

jak zdjąć przedłużone włosy

Przedłużanie włosów daje możliwość dziewczynom praktycznie z dowolną długością włosów zostać posiadaczką wspaniałej, gęstej czupryny. A robiąc korektę co dwa miesiące można wydłużyć żywot przedłużonych włosów przynajmniej o rok. Chociaż termin noszenia takich włosów zazwyczaj nie przekracza 5-6 miesięcy, ponieważ włosy odrastają i doczepiane pasma stają się coraz bardziej widoczne. Jeśli zabieg przedłużania włosów jest dosyć skomplikowany, aby przeprowadzić go w domu, to warto się dowiedzieć o tym jak zdjąć przedłużone włosy samodzielnie w domu, nawet jeśli nie masz zamiaru tego robić.

Sposoby na zdejmowanie przedłużonych włosów

Zanim zrozumiesz jak zdejmować przedłużone włosy, musisz wiedzieć w jaki sposób one się doczepiają do włosów naturalnych.

Istnieją następujące rodzaje doczepiania:

  1. Doczepianie za pomocą dropsów (przedłużanie włosów na ciepło za pomocą dropsów, które zawierają smołę organiczną, która przykleja się do włosów za pomocą specjalnego pistoletu).
  2. Zgrzewy keratynowe (doczepiane są za pomocą specjalnej zgrzewarki elektrycznej).
  3. Przedłużanie włosów na zimno za pomocą klejów.
  4. Przedłużanie za pomocą taśm silikonowych.
  5. Przedłużanie ultradźwiękowe.
  6. Wykorzystanie tulejek metalowych do przedłużania.

Jak samodzielnie zdjąć przedłużone włosy?

Jeśli chodzi o metody przedłużania włosów na ciepło (za pomocą dropsów ze smołą lub keratyną), to będziesz musiała kupić specjalny środek. Takiego typu środek jest dosyć łatwo kupić, jego działanie polega na tym, że on oddziałuje na strukturę keratyny, która stopniowo się rozcieńcza.

jak można zdjąć przedłużone włosy 1

Dodatkowo wraz z tym środkiem należy kupić dowolny olej lub maseczkę do włosów suchych. Tłusty środek pomoże keratynie szybko się rozcieńczyć, również włosy potrzebują dodatkowego odżywiania po dosyć urazowym zabiegu przedłużania włosów.

jak można zdjąć przedłużone włosy 2

Fachowcy mają specjalne szczypce do zdejmowania przedłużonych włosów, jednak nie warto ich kupować do jednorazowego użycia w domu. Przedłużanie włosów za pomocą kleju stwarza najmniej problemów podczas zdejmowania w warunkach domowych, ponieważ po kilku miesiącach klej traci właściwości i jest go lżej rozcieńczyć aniżeli zgrzewy. Najgłówniejsze to uważać na to, aby dokładnie usunąć resztki kleju z włosów.

jak można zdjąć przedłużone włosy 3

Przedłużanie włosów za pomocą taśm również zdejmuje się za pomocą rozpuszczalnika, który jest nanoszony na taśmę po obu stronach do całkowitego jej rozcieńczenia.

 
Powiązane artykuły:
Treski na spinkach – zalety i wady
Której kobiecie nie chce się zrobić szykowną fryzurę? Dla tych, kto nie może pochlubić się gęstą, szykowną grzywą styliści stworzyli udaną zamianę – treski, które dziś wyrabia jak z naturalnych, tak i ze sztucznych włosów.
Przedłużanie włosów w warunkach domowych – czego będziesz potrzebowała?
Długie i gęste włosy - marzenie każdej kobiety. Przedłużanie włosów pomoże rozwiązać wasz problem szybko i "bez strat". Jeśli chcecie przedłużyć włosy w domowych warunkach to ten artykuł jest dla was.
Przedłużanie włosów na zimno – 3 podstawowe metody
Zimne powiększanie włosów - sposób mieć długie włosy. Bywa kilka rodzajów: zimne kapsułowe przedłużanie włosów, zimne taśmowe przedłużanie włosów i zimne przedłużanie włosów za pomocą tresek.
Rodzaje przedłużania włosów – 3 najbardziej popularne technologie
W wielu salonach teraz proponują taką fryzjerską usługę jak przedłużanie włosów. Bywa kilka rodzajów: kapsułowe, taśmowe, zimne, gorące. Dokładniej o rodzajach przedłużania włosów czytajcie w materiale.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty