Jak zechcieć żyć? Trzy pewne kroki

jak zechcieć żyć

Myśli o samobójstwie odwiedzają czasami wiele osób, kiedy życie nie usprawiedliwia oczekiwań, sprawy idą coraz gorzej, nic nie cieszy i wydaje się, że światła nie będzie już nigdy. Jednak nie warto rozpaczać się i jednak dać sobie drugą szansę. O tym jak zechcieć żyć – czytajcie niżej.

Jak zechcieć żyć, jeśli żyć nie chce się?

Krok pierwszy. W pierwszej kolejności należy przestać żałować siebie. Nikt nie obiecywał, że dziecko we wszystkim będzie słuchać się, a mąż nosić na rękach. U każdego w tym życiu swoja droga i swoja ścieżka i o wiele lżej zrzucić winę za swoje błędy na innych, niż wziąć odpowiedzialność za swoje życie na siebie.

Krok drugi. Po drugie należy podjąć próby chociaż coś zrobić. Tak, nie chce się, ale można sobie pozwolić robić akurat to, co chce się. Nie mówić sobie: "Muszę", a zrobić wybór, przecież wybierając człowiek odczuwa siebie wolnym, a wolna osoba nigdy nie utraci smaku do życia.

Krok trzeci. Pozwolić innym ludziom być sobą i nie czekać od nich dużo czego, a w tym czasie obniżyć wymagania i do siebie. Pozostać w ramach ofiary jest najprostsze, ale ten kto chce wiedzieć, jak zechcieć żyć i cieszyć się, może zmienić własne negatywne myśli na pozytywne. Wiele osób powie, że to jest niemożliwe. Ale walczyć z negatywnymi myślami nie trzeba. Uznawszy, że one są, należy prosto powiedzieć sobie, że nadszedł czas, aby utworzyć inny sposób myślenia i spróbować wreszcie stać się szczęśliwym. Nie myli się ten, kto nic nie robi. Pierwszy czas będzie ciężko, ale bez tego bolesnego doświadczenia i nie wyjdzie stać się drugim człowiekiem, pokochać siebie takim, jakim jesteś.

Ci, którzy są zainteresowani, jak pomóc sobie zechcieć znów żyć, należy pamiętać, że kiedy zamykają się jedne drzwi, otwierają się inne. Na przemianę czarnego pasku obowiązkowo przyjdzie biały, trzeba po prostu wierzyć w to. Wierzyć, że zasługujecie wszystkiego tego dobrego, co jest w życiu i jesteście gotowe zrobić krok naprzeciwko temu. Należy puścić wszystkie swoje ograniczenia i lęki i nie winić siebie za niepowodzenia. Im więcej doświadczenia będzie w sprawie po wyhodowaniu miłości do siebie, tym radośniejsze będzie życie we wszystkich jego etapach.

 
Powiązane artykuły:
Oznaki psychopaty, za pomocą których można rozpoznać chorego
Często zderzamy się z wyborem, lecz jedna sprawa, jeśli nie możemy wyznaczyć się z potrawą w restauracji, a całkiem inna, kiedy szukamy współpracownika, czy przyszłego męża. Jak rozpoznać psychopatę? O tym opowiemy w artykule.
Uzależnienie od hazardu – jakie jest leczenie?
Ten artykuł jest przeznaczony dla ludzi, którym jest ciekawe pytanie uzależnienia od hazardu. Dowiadujecie się o prawidłowym podejściu do tego problemu i o tym jak go pokonać.
Seksualne perwersje – właściwości odchylenia w otrzymaniu przyjemności
Seksualne perwersje odnoszą do seksualnych odchyleń, które nie tylko przeszkadzają pełnowartościowemu związkowi między partnerami, ale i szkodzą jemu. Jakie zachowanie i pragnienia odnoszą się do seksualnych perwersji? O tym można się dowiedzieć z tego artykułu.
Uzależnienie od telefonu – jakie są objawy i jak sobie z nimi radzić?
Dziś istnieje dużo różnych uzależnień i pewne z nich można nazwać "nowościami". Podobne odchylenia wywołują dużo problemów w życiu. W tym artykule potraficie znaleźć informację, która dotyka uzależnienia od telefonu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty