Jak zmatowić szminkę w domowych warunkach?

jak zmatowić szminkę

Błyszczek i szminka błyszcząca nie zawsze pasują do Twego wizerunku, dobranego przez ciebie makijażu. Jeśli natomiast w kosmetyczce nie masz innych środków do umalowania ust to musisz opanować sposoby na to, jak zmatowić szminkę. To można zrobić dosyć szybko i zazwyczaj nie potrzebuje się dodatkowych urządzeń, jednak dowolna metoda przewiduje niektóre zmiany koloru i jaskrawości.

Jak szybko zmatowić zwykłą szminkę?

Najprostszy sposób na zmatowienie szminki:

  1. Nanieś na usta grubą warstwę szminki i zaczekaj w ciągu 10-15 minut, aby się wchłonęła.
  2. Weź chusteczkę higieniczną i delikatnie przesiąknij usta.
  3. Jeśli to jest potrzebne powtórz zabieg.

Przed tym można użyć konturówki do ust, to zapobiega rozmazywaniu szminki podczas używania chusteczki higienicznej.

Warto podkreślić, że owa metoda doprowadza do tego, że szminka ma mniej nasycony kolor i bardziej blady odcień.

Jak zmatowić błyszczącą szminkę w warunkach domowych?

W tym celu będziesz potrzebowała pudru, najlepiej przeźroczystego. Idealnie pasują do tego transparentne kosmetyki z minerałami.

Technologia jest maksymalnie prosta – umaluj usta zwykłą szminką, a z góry nanieś pędzelkiem niedużą warstwę pudru przeźroczystego. Odcień będzie mniej intensywny, jednak szminka będzie wyglądać jak aksamitna.

Jeśli chcesz tylko nieco zmatowić szminkę musisz użyć barierę przeźroczystą. W tym celu możesz użyć chusteczki higienicznej.

Puder transparentny zwiększa trwałość makijażu. Więc możesz się nie martwić, że szminka się nie będzie rozmazywać w ciągu dnia.

Jasna rzecz, że czasami nie masz nawet pudru przeźroczystego. W takim wypadku możesz użyć matowych cieni do powiek lub różu w takim samym kolorze co szminka. Również możesz użyć zwykłego pudru, jednak on bardzo rozjaśnia kolor początkowy. jak zmatowić szminkę na wargachMusisz pamiętać, że owe środki doprowadzają do wysuszenia i łuszczenia się ust, dlatego nie warto ich używać dosyć często.

Jak zmatowić błyszczącą szminkę z shimmerem?

Dowolną szminkę błyszczącą do końca nie da się zmatowić, nieduża ilość shimmera jednak pozostanie.

Dla zmatowienia błyszczących szminek można używać wszystkich wyżej opisanych metod. Również można spróbować nanieść na usta konturówkę, a następnie przesiąknąć je chusteczką higieniczną 2 razy. W taki sposób zachowasz pierwotny odcień i usuniesz większą ilość połysku.

 
Powiązane artykuły:
Czerwona szminka dla brunetek z brązowymi oczami
Mało kto wie, że czerwona pomada, na przekór wszystkim zabobonom, podchodzi absolutnie wszystkim kobietom. Jednak ważne poprawnie dobrać odpowiedni odcień pod typ wyglądu zewnętrznego, który potrafi nadać twarzy wyrazistość i powab.
Czerwona szminka dla blondynek
Czerwona szminka to klasyka, która nie wychodzi z mody, to symbol żeńskiego powabu. Z naszego artykułu dowiadujecie się, jak zrobić udany wybór odcienia czerwonej pomady blondynkom.
Wiśniowa szminka – komu pasuje?
Wiśniowa szminka - gustowna, wyrafinowana. Temu odcieniowi dziś oddają przewagę wiele kobiet, w tym i gwiazdorów. Jednak jak i większość ciemnych odcieni dla warg, wiśniowy kolor okazuje wymogi do wyglądu zewnętrznego.
Co lepiej – puder czy podkład?
Każda kobieta marzy mieć idealną skórę, lecz nie wszyscy mogą tym pochlubić się. I żeby schować tłusty blask, ślady wysypywań lub nierównomierny kolor, należy użyć takich środków jak podkład, czy puder.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty