Jak zmienić głos w życiu?

jak zmienić głos w życiu

Wizerunek każdego człowieka składa się z różnych szczegółów. Odzież, aromat perfum, barwa głosu, szybkość mówienia – owe szczegóły mogą sprawić, że będziemy się wydawać pociągającymi lub odwrotnie, będziemy zniechęcać do siebie ludzi. Jeśli wygląd zewnętrzny da się bardzo łatwo zmienić, to zacząć gadać ”innym głosem” jest zadaniem dosyć skomplikowanym. Dlatego dowiedzieć się o tym jak zmienić głos w życiu, jakie istnieją metody, warto każdemu człowiekowi, który chce, aby ludzie odbierali to, co on mówi w inny sposób.

Jak można zmienić głos?

Na początku musimy zrozumieć od czego zależy wysokość i barwa głosu. Struny głosowe człowieka posiadają indywidualną budowę i właśnie od tych szczególności zależy w jaki sposób mówimy. Im dłuższy, tym niższa barwa głosu. Również na wysokość głosu wpływają różne choroby, spożywanie alkoholu i palenie.

Teraz postarajmy się zrozumieć, czy można zmienić głos na trwałe. Medycy udzielają jednoznacznej odpowiedzi – to jest rzeczą niemożliwą. Zmienić budowę strun głosowych można tylko za pomocą bardzo skomplikowanej operacji, która nie gwarantuje tego, że po jej przeprowadzeniu barwa głosu będzie bardziej przyjemniejszą. Całkiem odwrotnie, zabieg chirurgiczny może nasilić problem.

Jednak można zmienić głos podczas rozmowy. W tym celu musisz się nauczyć poprawnie oddychać. Zazwyczaj tego uczą w różnych szkołach muzycznych na zajęciach wokalnych. Takiego typu lekcje odwiedzają aktorzy i piosenkarzy.

Jak zmienić głos w życiu na grubszy?

Najprostsze co można zrobić samodzielnie to zmienić barwę swego głosu na niższą. Na początku nagraj kawałek własnego monologu na dyktafon i posłuchaj. Dokonaj analizy, posłuchaj, czy nie za często mówisz słowa, czy nie połykasz końcówek i i dźwięków. To należy zmienić w pierwszej jak można zmienić głoskolejności.

Teraz zabieramy się do bardziej skomplikowanego zadania. Będziemy się uczyć robić pauzy między słowami i zdaniami, a również poprawnie oddychać. Po pierwsze naucz się akcentować główne wyrazy w zdaniu poprzez nasilenie głosu, jednak musisz robić to umiarkowanie, nasilać głos, a nie krzyczeć. Po drugie, musisz zmienić oddychanie. Wdech na początku wyrazu, wydech podczas pauzy. Jasna rzecz musisz się nauczyć się rozmawiać, budować zdania, jednak tylko w taki sposób można zmienić barwę głosu. W żadnym wypadku nic nie mów podczas wdechu i wydechu. Mowa będzie przerywana i dźwięki będą się gubić.

 
Powiązane artykuły:
Jak wypracować  ładne pismo?
Pochlubić się pięknym charakterem pisma może daleko nie każdy i wiele osób zastanawiają się nad tym, jak zrobić swój charakter pisma pięknym i maksymalnie wyraźnym. Ten artykuł opowie o sposobach nauczyć się pisać pięknie.
Czy można oszukać wykrywacz kłamstw?
Dziś wszystko częściej można usłyszeć, czy zobaczyć testowanie na poligrafie, który jest swoistym wykrywaczu kłamstw. Ten artykuł opowie o tym, czy można oszukać ten przyrząd i które niuanse trzeba uwzględniać przy testowaniu.
Jak rozwinąć poczucie rytmu?
Uczucie, kiedy ciało w całości przepuszcza przez siebie muzyczną kompozycję jest z niczym nieporównywane. Myli się ten kto mówi, że poczucie rytmu to wrodzona zdolność. Poznajcie jak go można rozwinąć.
Psychologia człowieka – jak sterować ludźmi?
Żeby domagać się w zespole liderów pozycji i podporządkowywać sobie otoczenie, koniecznie nauczyć się sterować ludźmi. W artykule spróbujemy zorientować się, jak można opanować takie wiedze i rozwinąć w sobie jakości lidera.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty