Jak zmierzyć temperaturę kota?

jak zmierzyć temperaturę kota

Zazwyczaj każda dobra gospodyni bez żadnych urządzeń widzi, że jej kocica jest zdrowa. Ma lśniącą sierść, mokry nosek, błyszczące oczy. Zdrowe zwierzę ma dobry apetyt i układ trawienny funkcjonuje normalnie. Z uszu i oczu twego pupila nie musi nic się wydzielać. Jednak z twoją kocicą coś się zaczyna dziać.Zmienia się zachowanie ,jest mniej aktywna, ma wymioty, biegunkę, zaparcia, zaburzenia układu oddechowego.

Zaczynasz się martwić, nie wiesz co robić. Jednak każdy człowiek, nie związany z medycyną wie, że w wypadku choroby zmienia się temperatura ciała. Ze zwierzakiem odbywa się to samo. Podwyższona temperatura kocicy również jest sygnałem tego, że ona jest chora. Więc każdy z nas musi wiedzieć jak poprawnie należy zmierzyć temperaturę pupilowi domowemu. Owy nieskomplikowany zabieg da możliwość w 100% potwierdzić , że własne przypuszczenia są słuszne i bezzwłocznie udać się do weterynarza.

Mierzenie temperatury kota

Najlepiej skorzystać ze zwykłego termometru. Jak określić temperaturę kota za pomocą termometru? Należy podnieść ogon kota i wprowadzić delikatnie końcówkę termometru do odbytu, wcześniej smarując go kremem. Najlepiej kocicę umocować, ponieważ owy zabieg jest bardzo nieprzyjemny. Termometr rtęciowy jest tańszy, a elektroniczny jest bardziej wygodny. Pierwszy należy trzymać trzy minuty, a drugi tylko jedną. Oprócz tego, współczesne urządzenie nie trzeba wprowadzać dosyć głęboko. Gdy temperatura jest zmierzona, usłyszysz odpowiedni sygnał.Są bardziej trwałe, nie mają wewnątrz rtęci.

Normalna temperatura kotów – 38-39 stopni. Powyżej 39,5 – to już objawy choroby. Musisz pamiętać, że w wyniku chorób zawsze podnosi się temperatura. Jeśli również są inne objawy choroby, to najlepiej udać się do weterynarza.

 
Powiązane artykuły:
Koty syberyjskie – opis rasy, wiadomości ogólne
Te kotki stosują do tych rzadkich ras, które sformowały się przyrodniczym sposobem, bez uczestnictwa selekcjonerów. O właściwościach syberyjskiej rasy kotów i ich opisie ogólnym opowiemy w naszym nowym artykule.
Jaka jest temperatura kotów i jak ją zmierzyć?
Wiadomo, że temperatura ciała to ważny wskaźnik ogólnego stanu zdrowia organizmu jak człowieka, tak i bądź jakiego zwierzęcia. Która temperatura jest uważana za normalną dla kotów? O tym opowiemy dalej w artykule.
Kot brytyjski – opis oraz osobliwości  rasy
Dziś ta czuła i delikatna rasa kotów jest na piku popularności. Tego pięknego, z własną godnością kota można nazwać idealnym wariantem domowego zwierzęcia. Pełny opis kota brytyjskiego i jego główne właściwości przedstawimy w artykule.
Jakie kolory widzą koty? Czyli percepcja wzrokowa domowych zwierzaków
Czy wiecie, że wzrok naszych kotków bardzo różni się od naszego i one widzą świat całkiem w innych kolorach? Jakie kolory widzą kotki? O tym opowiemy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty