Jak zmotywować się do biegania i porannej gimnastyki?

Najważniejsze to odpowiednia motywacja! Mamy dla ciebie kilka ciekawych porad, jak się zmotywować do porannej gimnastyki i biegania.

Każdego dnia mamy mnóstwo wymówek, aby nie uprawiać sportu i nie wybierać się na poranne bieganie. Musimy od dziś to zmienić. Odnajdujemy w sobie motywację do działania, wykonujemy ćwiczenia, które pobudzą nasz organizm do aktywności.

Zaczynamy od 15 minut

ranek

Początki są trudne. Jednak jak tylko zaczniesz uprawiać sport, to już nie będziesz mógł się zatrzymać. Najważniejsze, nie nastawiaj się na długi trening. Zaczynamy od 15 minut.

Być może słyszałeś o euforii biegacza? Jest to fenomen stanu emocjonalnego, pojawiający się podczas biegu, powodujący zwiększoną odporność na ból i zmęczenie. Dotyczy to nie tylko biegania, ale również innych aktywności fizycznych. Nie musisz biec po rekordy. Zaczynamy od krótkich, prostych treningów i biegania, a później już próbujemy wykonywać bardziej skomplikowane ćwiczenia i zwiększamy czas trwania treningu. Każda dodatkowa minuta daruje ci uczucie euforii, a wyniki sprawiają ci niezwykłą radość i motywują do działania.

Ustalamy tempo dnia

bieganie

Uprawianie sportu pozytywnie wpływa na nasze życie i podkręca nasz poziom energii na maksa. Podczas biegania zły humor, rozmyślania na temat pracy, nieprzyjemnej rozmowy z szefem schodzą na drugi plan. Co więc wysuwa się na pierwszy plan? Pewność siebie, motywacja wewnętrzna, nastawienie na sukces.

Praktycznie wszyscy trenerzy rozwoju osobistego mówią, że 15-minutowy trening naładuje energią na cały dzień i wpływa na tempo naszego życia i pracy.

Poprawnie dobieramy ćwiczenia

trening

Zazwyczaj po przebudzeniu się sięgamy po filiżankę aromatycznej kawy, ale bieganie i ćwiczenia fizyczne bardziej skutecznie pobudzają nasz organizm do aktywności. Aby pozbyć się porannej senności i zmęczenia wystarczy 8-10 minut biegania lub 7 minut na siłowni. Nie masz ochoty na bieganie? Możesz wybrać aerobik, tańce, fitness, które również pobudzą twój organizm do produkcji endorfiny, która podaruje uczucie euforii.

Jeśli natomiast masz dużo pracy i nie masz nawet czasu na normalny sen, to możesz zamiast biegania odbyć spokojny spacer, który pomoże się nastawić na wydajną pracę.

Wyrabiamy w sobie nawyk codziennych ćwiczeń

sport

Mózg ludzki nie znosi szantażu, więc jeśli człowiek uświadomi sobie konieczność biegania, powinien dokładnie zrozumieć, po co musi biegać każdego dnia o 06.00? Do motywacji koniecznie dobieramy konkretny cel.

Jeśli po przebudzeniu się nadal nie jesteś zmotywowany do biegania, długo pozostajesz w łóżku, to mamy dla ciebie wspaniały lifehack. Przygotuj się już wieczorem. Psycholodzy przekonują, że wszystkie wymówki znikają po 2-3 tygodniach codziennych treningów.

Pamiętaj zawsze o tym, że 15-minutowy trening poprawi ci humor, podaruje smukłą sylwetkę i zdrowie!

Zaczynamy kontrolować wymówki

sportowcy

Wszystkie wymówki należy kontrolować. Jestem zmęczona, niewyspana, zacznę od jutra – to jedynie emocje. Odpowiednio zmotywowana osoba rozumie po, co ona biega, robi poranną gimnastykę i co dostaje w zamian.

Czy są wyjątki? Tak i zazwyczaj w takim przypadku rezygnacja z treningu nie potrzebuje żadnych argumentów.

Argumenty "ZA" od znanych trenerów i sportowców

bieg

Jeśli nie możesz się zmotywować do uprawiania sportu, sięgnij po argumenty od znanych sportowców i naukowców. Każdy z nas powinien pamiętać o korzyściach płynących z aktywności fizycznej.

Wysiłek fizyczny i wysiłek umysłowy ze sobą są ściśle powiązane. Po ćwiczeniach fizycznych w układzie limbicznym mózgu dochodzi do wybuchu hormonalnego, na skutek czego człowiek jest szczęśliwy i zmobilizowany, zwiększa się poziom adrenaliny i endorfiny, dopaminy, serotoniny. Krew zaczyna krążyć szybciej, mózg jest lepiej dotleniony, co pozytywnie wpływa na cały nasz organizm, co z kolei daje nam możliwość zregenerować własne siły, uporządkować myśli, poprawić pamięć i humor, więc w naszej głowie rodzą się nowe pomysły i projekty!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty