Jak zrobić szpagat w 1 dzień – czy można osiągnąć nieosiągalne?

jak zrobić szpagat w 1 dzień

Wielu lekarzy i trenerów twierdzi, że dobry stretching – to klucz do sukcesu, ponieważ elastyczni ludzie nie mają problemów z plecami i nogami, nie wiedzą co to jest odkładanie się soli i dyskopatia. Wielu ludzi zastanawia się, jak zrobić szpagat w jeden dzień i czy jest to możliwe. Może to ciebie rozczaruje, ale osiągnąć takie wyniki bez poważnych obrażeń ciała nie jest możliwe. W ciągu kilku dni szpagat mogą zrobić tylko dzieci, które mają bardzo mobilne stawy i więzadła. Dorosłym ludziom, aby osiągnąć sukces trzeba pracować i poświęcać dużo czasu.

Jak prawidłowo uczyć się szpagatu?

Jak już powiedzieliśmy, zrobić szpagat w 1 dzień się nie uda, bo tak niedługo nabawić się kontuzji i praktycznie to nie jest możliwe, ale przy regularnych treningach każdy są w stanie osiągnąć sukces w tej sprawie. Na początek warto dowiedzieć się, komu nie warto w ogóle przystępować do treningów. Stretching jest przeciwwskazany osobom, które doświadczyły poważnych obrażeń kręgosłupa, mają pęknięcia kości, ale również cierpią z powodu wysokiego ciśnienia krwi.

Przydatne wskazówki jak zrobić szpagat w krótkim czasie:

  1. Zajęcia należy rozpocząć od rozgrzewki mięśni. Do tego celu nadają się wszelkie podstawowe ćwiczenia, na przykład bieganie, machanie, skoki, itp. Rozgrzewka pozwoli przygotować mięśnie i zmniejsza ryzyko kontuzji.
  2. W czasie wykonywania kompleksu mięśnie muszą być odprężone. Każdy dyskomfort i tym bardziej ból sygnalizują o tym, że trzeba przerwać zajęcia.
  3. Podczas wykonywania całego kompleksu trzeba kontrolować, aby plecy były proste, ponieważ w przygarbionej pozycji więzadła i mięśnie stają się nieelastyczne.
  4. Znając się na tym jak się rozciągać, żeby zrobić szpagat, warto powiedzieć o takim ważnym szczególe jak oddychanie. Ono powinno być spokojne i równe, bez żadnych opóźnień.
  5. Na pierwszym etapie należy trenować co drugi dzień i po tym jak mięśnie przyzwyczają się do wysiłku, trzeba ćwiczyć codziennie i niemniej niż pół godziny.

Jak szybko i sprawnie zrobić szpagat?

Rozpatrzymy najbardziej skuteczne ćwiczenia, z których można wybrać kompleks ćwiczeń do stosowania w domu.

Ćwiczenie nr 1. Zacząć warto od wypadów. Zrób krok do przodu i usiądź na nogę tak, aby w kolanie był kąt 90 stopni. Nogę, która została z tyłu połóż na kolanie. Powoli przesuń miednicę do przodu, w tej pozycji należy na chwilę się zatrzymać, a następnie wrócić do pozycji wyjściowej. Czas trwania ćwiczenia – minimum 1,5 min. Zrób to samo ćwiczenie na drugą nogę.

jak prawidłowo uczyć się szpagatu 1

Ćwiczenie nr 2. Jeśli interesujesz cię,jak szybko zrobić szpagat, to warto koniecznie dodać to ćwiczenia do swojego treningu. Żeby rozciągnąć mięśnie jedną nogę ugnij w kolanie, połóż się tak, aby ona znajdowała się między rękami. Inna prosta noga powinna znajdować się z tyłu. Powoli pochyl się do przodu i opuść głowę. Czas trwania ćwiczenia – 2,5 min. Powtórz ćwiczenie na drugą nogę.

jak prawidłowo uczyć się szpagatu 2

Ćwiczenie nr 3. Z poprzedniej pozycji początkowej przesuń miednicę do tyłu do momentu, gdy przednia noga nie będzie prosta. Druga noga powinna być ugięta w kolanie. Rękami oprzej się w udo i powoli pochylaj się do przodu i w dół. W każdej pozycji zatrzymaj się na chwilę. Ćwiczenie pozwoli rozciągnąć ścięgno. Czas wykonania – co najmniej 1 min.

jak prawidłowo uczyć się szpagatu 3

Ćwiczenie nr 4. Połóż się na podłodze na plecach. Zegnij jedną nogę w kolanie, a drugą unieś w górę w linii prostej. Chwyć nogę rękami i podciągaj ją do siebie do skrajnego punktu. Nie rób gwałtownych ruchów. Czas realizacji – 1 min. Zmień nogę i powtórz wszystko od początku.

jak prawidłowo uczyć się szpagatu 4

Wykonaj 10-15 powtórzeń każdego ćwiczenia.

 
Powiązane artykuły:
W jakim czasie można nauczyć się szpagatu?
W tym artykule opowiemy o tym, ile czasu będzie trzeba człowiekowi po to, żeby siąść na szpagat. Dowiadujecie się, które ćwiczenia należy robić, jak często trzeba zajmować się dla szybkiego otrzymania wyniku.
Rozgrzewka przed rozciąganiem na szpagat
Nim siąść na szpagat, należy przygotować ciało do poważnego obciążenia, ponieważ można otrzymać poważny uraz. W tym artykule opowiada się o tym, jak poprawnie przeprowadzić rozgrzewkę dla szpagatu.
Rozciąganie przed treningiem – dlaczego jest takie ważne?
W tym artykule opowiemy o wpływie rozciągania na stan mięśni, a także o tym jak poprawnie rozciągać się do i po treningu i za pomocą których ćwiczeń to najlepiej robić.
Trenażer do szpagatu – sprzęt pomocny w ćwiczeniach
Dla więcej przyśpieszonego i efektywnego rozciągania coraz więcej sportowców, i nie tylko, przybiegają do pomocy specjalnych trenażerów, i o jednym z nich, trenażerze dla szpagatu, opowiemy w tym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty