Jak zrozumieć, że facet jest zazdrosny?

jak zrozumieć że facet jest zazdrosny

Oznaki zazdrości faceta bardzo łatwo zobaczyć obserwując go. Lecz jeśli niektóre momenty wywołują u ciebie wątpliwości, to ten artykuł pomoże zrozumieć, na ile masz rację.

Jak dowiedzieć się, że facet jest zazdrosny?

Z reguły po to, żeby dowiedzieć się, że facet jest zazdrosny dziewczynie wystarczy parę minut. Większość mężczyzn – straszni właściciele i zobaczywszy podniosłą uwagę do swojej kobiety, zaczynają się denerwować. Jeśli odpoczywacie z chłopakiem i cudzy mężczyzna stara się zdobyć twoją przychylność, to twój ukochany może przejawiać różne gesty, które pokażą, że jesteś tylko jego i próby innych dostać się na jego "terytorium" mogą doprowadzić do opłakanych skutków.

Zwróć uwagę na zachowanie twojego młodego człowieka, kiedy odbywają się codzienne sytuacje. Jak on reaguje kiedy widzi, że czytasz nowe wiadomości, które przyszły ci na telefon, czy w sieciach społecznościowych? Jak on zachowuje się, kiedy spotykasz na ulicy znajomego, którego twój ukochany nie zna?

Obowiązkowo zwracaj uwagę na to, czy ufa ci chłopak – czy nie czyta on twoich smsów bez pozwolenia, czy nie zachodzi na twoją stronę w "Facebook", kiedy nie ma cię obok. Niektórzy mężczyźni są na tyle zazdrośni, że chcą kontrolować swoją dziewczynę we wszystkim i wymagają, żeby ona dała im login i hasło do swojego konta, żeby cała jej korespondencja i komunikacja wirtualna były pod kontrolą.

Reakcje w zachowaniu

Kiedy mężczyzna zazdrości, dla niego są charakterystyczne następne reakcje w zachowaniu:

  1. On może zacząć stawiać pytania, przejawiając swój negatywny stosunek na przykład do twoich opóźnień w pracy, czy do komunikacji z płcią. Jest nie wyłączone "przesłuchania z predylekcją" w agresywnej formie.
  2. Każda pozytywna zmiana w postaci zewnętrznego wyglądu kobiety może być postrzegana negatywnie.
  3. Mężczyzna może spontanicznie oznaki zazdrości chłopca zdecydować pójść z tobą do kina, teatru w momencie, gdy idziesz tam z przyjaciółmi lub współpracownikami.
  4. Jeszcze jeden przejaw zazdrości – niezrozumiała obraza i gra w milczenie. W takim wypadku mężczyzna pokazuje wszystkim swoim zachowaniem, że jest obrażony na ciebie, milczy, odmawia jedzenia, czy okresowo wychodzi z domu.

Musisz jasno uświadamiać, że zazdrość nie zawsze jest przejawem miłości, być może to po prostu przesadne uczucie własności u twojego partnera. I jeśli nie chcesz w przyszłości cierpieć od jego zazdrości, co przekroczyła wszelkie granice tego co jest dozwolone, to ważne na samym początku związku przekonać swojego mężczyznę w tym, że można ci ufać i on nie ma żadnych podstaw do niepokoju.

 
Powiązane artykuły:
Jak żyć po zdradzie męża?
Zdrada męża dla zdecydowanej większości kobiet jest silnym stresem, który sprawia negatywne skutki dla fizycznego i psychicznego zdrowia. W tym artykule opowiemy o tym jak żyć po zdradzie, wychodząc z różnych faz reakcji w odpowiedzi.
Zazdrość kobiety – uczucie miłości czy brak pewności siebie?
Zazdrości kobiety - nieprosta emocja, do której odnoszą się jak do czegoś zwykłego. Zazdrości są uwarunkowane genetyczną pamięcią i w tym artykule dokładnie opowiemy, skąd podjęły się zazdrości i czym było uwarunkowane jej powstanie.
Zazdrość – oznaka miłości?
Nierzadko można usłyszeć, że zazdrość jest nieodłączną oznaką miłości. W tym artykule zorientujemy się, czy tak jest naprawdę, czy taka myśl istnieje dla uniewinnienia tej destruktywnej emocji.
Choroba zazdrości – objawy zagrożenia
W artykule mowa pójdzie o zazdrościach, bardziej prawidłowo o najbardziej niebezpiecznym jej przejawie, nierzadko wezwany przez patologiczne przemiany w psychice, czy w skutek kompleksów. Opowiemy o chorobie zazdrości.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty