Jak zrozumieć, że kochasz?

jak zrozumieć że kochasz

Każdy człowiek przeżywał kiedykolwiek albo zakochanie, albo uczucie miłości. Lecz zdarzają się okresy w życiu, kiedy zadajesz pytanie „jak zrozumieć, że kochasz” i zaczynasz szperać w całej bibliotece, usiłując znaleźć podpowiadanie w dziełach psychologów i filozofów.

Spróbujemy zorientować się jak zrozumieć, że lubisz człowieka, wyróżniając zakochanie i miłość.

"Nie zrozumiem – kocham czy nie"?

Psychoanalitycy, psycholodzy pragną rozkryć sekrety jak natury, tak i organizmu człowieka, jego postrzeganie miłości.

Przed tym jak zrozumieć, czy lubisz człowieka należy dla samej siebie wyjaśnić, co jest miłością i zakochaniem.

Więc zakochanie może być lub podobne do nowotworu lub być naturalnym. W życiu każdego człowieka była miłość naturalna. Najczęściej to zdarzało się w okresie podrostkowym, kiedy zachwycasz się jednolatkiem lub jakimkolwiek idolem. W dorosłym okresie zakochaniu towarzyszą fantazja, wzrastanie ilości hormonów, co jest związane z popędem seksualnym do przedstawiciela płci odmiennej. Bardzo ciekawym jest fakt, że człowiek może być zakochany przez dużo lat.

Zakochanie, jakie należy do rodzaju nowotworu, paraliżuje wolę człowieka, jego rozsądek. To na tyle silne uczucie, że jest w stanie doprowadzić zakochanego człowieka do chorób psychicznych, co więcej – do samobójstwa.

Niestety nie ma jeszcze nauki o miłości. I przez to, że wielu nowożeńców nawet nie zdążyło jeszcze wpuścić do swojego życia miłości, obarczają winą swojego rozwodu małżonka, ale nie zwracają uwagi na to, że nie wiedzieli nic o miłości.

Jak zrozumieć, czy kochasz człowieka?

Wnieśli swój wkład w rozwój wiedzy o miłości (jak dziwnie to nie brzmi) biolodzy, których działalność jest związana z badaniem problemów ewolucji. Oni twierdzą, że u ludzi, którzy rzeczywiście kochają się nawzajem dzieci są zdrowsze i wytrwalsze. A to świadczy o tym, że miłość jest niektórą oznaką gatunkową.

Przytoczymy przykłady oznak, według których można wyznaczyć, czy rzeczywiście kochacie, a nie są zakochani:

  1. Wiecie o wadach swojego mężczyzny, lecz zdolni zrozumieć i przebaczyć to.
  2. Nie zamykacie się przed otoczeniem. Czyli miłość, jak zrozumieć że kochasz człowiekaw odróżnieniu od zakochania jest wszystko obejmująca.
  3. Nie boicie się rozłąki.
  4. Miłość – to uczucie wzajemne.
  5. Wam komfortowo, wolno, kiedy jesteście razem z ukochanym.
  6. Miłość i cierpienia, depresja – to odmienne pojęcia.
"Zrozumiałam, że kocham byłego"

Lecz jeśli stało się tak, iż bez względu na to, że jesteście teraz kochani, uświadomicie sobie, że przeżywacie jakieś uczucia do swojej przeszłości, to polecamy wam pozbyć się zależności do wspomnień. Pamiętajcie, że należy żyć dniem dzisiejszym i cenić to co macie. Odnajdźcie pozytywne strony w waszej teraźniejszości.

Więc każdy człowiek jest zdolny kochać. Dlatego zostaje tylko odważyć się wpuścić do swojego życia uczucie miłości.

 
Powiązane artykuły:
Chorobliwa miłość – сiemna strona uczuć
Nawykliśmy przedstawiać miłość jak światłe i nieodżałowane uczucie. I ono jest rzeczywiste czasami pięknie. Jednak nie poznał prawdziwej miłości ten, kto nie zakosztował bólu. Dlaczego miłość bywa chorobliwą i czy można to skorygować?
Uczucie miłości – jak ujawnia się?
W tym artykule porozmawiamy o światłym i czystym uczuciu - miłości. Porównamy zakochanie z prawdziwą miłością, opowiemy o inności między nimi i dotkniemy tematu pierwszej miłości, którą jak wiadomo zapamiętuje się na całe życie.
Miłość od pierwszego wejrzenia
Czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia? Jednoznacznej odpowiedzi dziś nikt nie da. Jedne wierzą, że ona istnieje, a inne nigdy jej nie odczuwały. Co jest tym ciekawym zjawiskiem? Porozmawiamy o tym w naszym nowym artykule.
Czym miłość różni się od zakochania?
Jak często mówiąc komuś o słowach miłości wychodzi tak, że naprawdę żadnej miłości nie ma, a to co nazywają miłością to zaledwie uczucie zakochania. W czym jest różnica między tymi uczuciami opowie nasz artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty