Jak zrozumieć, że rozpoczyna się poród u pierwiastek?

jak zrozumieć że rozpoczyna się poród u pierwiastek

Jedno z najczęściej zadawanych pytań przez pierwiastki dotyczy tego jak zrozumieć, że rozpoczął się poród. Wraz ze zwiększeniem się terminu, napięcie i zdenerwowanie u kobiet jedynie się nasila, ponieważ większość z nich nawet nie wie, jakie są zwiastuny porodu. Postarajmy się przyjrzeć im bardziej dokładnie i zrozumieć jak kobieta może samodzielnie określić, że rozpoczął się poród.

Co może świadczyć o zbliżającym się porodzie?

W położnictwie uważa się, że okres przedporodowy rozpoczyna się już w 38 tygodniu ciąży. Właśnie zaczynając od tego okresu, maluch uważa się w całości ukształtowany. Jednak to wcale nie oznacza, że dziecko pojawi się wcześniej wyznaczonego terminu albo później terminu gestacji - 40 tygodni.

Proces porodowy rzadko rozpoczyna się niespodziewanie i zazwyczaj 10-14 dni przed nim obserwowane jest pojawienie się charakterystycznych objawów, które nazywamy zwiastunami.

Pierwszym i najbardziej zauważalnym dla kobiety ciężarnej jest obniżenie brzucha. Od razu po tym kobieta odczuwa, że jest jej lżej oddychać: oddychanie staje się bardziej głębokie i nie takie częste, ponieważ dochodzi do zwiększenia klatki piersiowej.

Drugim czynnikiem świadczącym o przybliżającym się porodzie może być zwiększenie aktywności ruchowej dziecka. Wiele kobiet zauważa, że jeszcze wczoraj dziecko było spokojne, a dzisiaj jego działalność ruchowa nagle się zwiększa: maluch aktywnie porusza nóżkami i rączkami. Oprócz subiektywnych odczuć istnieje jeszcze kilka obiektywnych objawów, wśród których odejście czopu śluzowego zajmuje chyba najgłówniejsze miejsce. Dochodzi do tego 10 dni przed porodem. Czop – to skrzep śluzu szyjki macicy, przeźroczysty, czasami różowy.

Jak zrozumieć, że poród rozpocznie się dziś?

Po tym, jak od momentu pojawienia się pierwszych zwiastunów minęło 10 dni, kobieta ciężarna oczekuje na to, kiedy rozpocznie się proces porodowy.

Po to, aby kobieta mogła zrozumieć, że rozpoczął się poród, musi umieć odróżnić skurcze porodowe od skurczów treningowych. Warto podkreślić, że ostatnie czasami są obserwowane aż do początku porodu. Skurcze treningowe różnią się od porodowych tym, że nie mają określonej jak zrozumieć że rozpoczyna się poród periodyczności i z czasem się nie nasilają.

Jeśli mówić o tym jak określić kobiecie, która rodzi po raz pierwszy, że rozpoczęły się skurcze, to na początku musi określić czas, kiedy się rozpoczęły. Zazwyczaj na początku one są mało zauważalne i bezbolesne. Długość trwania z czasem nasila się, a ostępy między nimi stają się coraz krótsze.

Jeśli chodzi o odczucia to poród u pierwiastek rozpoczyna się od bólu w dolnej części brzucha lub bólów krzyżowych. Również czasami jest obserwowane stopniowe odchodzenie wód płodowych. Ból z czasem się nasila i nosi rytmiczny charakter. Gdy odstępy między skurczami wynoszą 10 minut – należy udać się do szpitala położniczego.

 
Powiązane artykuły:
Kilka skutecznych sposobów na obliczenie daty urodzenia dziecka
Mamusiom chce się wszystko wiedzieć o swoim bobasie – jak on rośnie i rozwija się, co umie robić i zazwyczaj, kiedy bobas musi pojawić się na świecie. Jednak w artykule są zebrane rozpowszechnione sposoby obrachunku czasu urodzenia.
Kiedy obniża się brzuch przed porodem u pierwiastek?
Jedna z oznak zbliżenia się porodu jest opuszczenie brzucha. Jednak dowolna kobieta ma własne właściwości organizmu. Przez co brzuch zmienia położenie i kiedy zazwyczaj to odbywa się? O tym dowiadujemy się dalej.
Ćwiczenia oddechowe dla ciężarnych - po co są potrzebne?
Oddechowe ćwiczenia nasycają organizm tlenem, toż jest skrajnie pożyteczne dla ciężarnych i płodu. Dlatego ważne jest opanować oddechową technikę dla użycia jej przy porodach.
Jak lepiej rodzić – samodzielnie albo poprzez cesarskie cięcie?
Współczesne kobiety często zastanawiają się nad tym, czy nie lepiej oddać się W ręce doświadczonego chirurga i narodzić dzieckO przy pomocy cesarskiego cięcia. W zachodnich krajach ta procedura jest uważana za zwyczajną praktykę.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty