Jak zwiększyć gęstość włosów?

jak zwiększyć gęstość włosów

Istnieje ogromna ilość rad i przepisów, stosowanie których obiecuje sumiaste szykowne loki i grubą kosę za krótki czas. Lecz jeśli sposoby, jak zwiększyć gęstość włosów, są na tyle proste i efektywne, żadna kobieta nie musi skarżyć się na rzadkie pasma. Jednak ten problem jest aktualny nawet wśród bardzo zabezpieczonych pań, które mogą sobie pozwolić na drogą kosmetykę i osobistego stylistę.

Czy rzeczywiście można zwiększyć gęstość włosów?

Dany parametr zależy od jedynego czynnika – genetyki. Na żal, ilość czynnych pęcherzyków, z których rosną włosy niemożliwie zwiększyć. Nawet plastyczna chirurgia pod postacią przesiadki nie pomaga. Krwiodawcze pęcherzyki, ani z ciała samego pacjenta, ani cudze, nie oswajają się i z czasem giną i odrzucają się.

Więc zwiększyć gęstość włosów można tylko kosztem ich pogrubiania. Dalej rozpatrzymy, którymi metodami tego domagać się.

Jak zwiększyć gęstość włosów w domowych warunkach?

Najpierw warto zatroszczyć się o zdrowie istniejących pęcherzyków, żeby włosy nie wypadały:

 1. Pełnowartościowo posilać się.
 2. Zrezygnować ze szkodliwych przyzwyczajeń.
 3. Uprawiać sport.
 4. Przyjmować witaminowe kompleksy.
 5. Poprawnie opiekować się włosami.
 6. Wykorzystać fizjoterapeutyczne procedury uzdrowienia (masaż).

Trzeba zatrzymać się na punkcie o regularnej opiece nad pasmami. Szampon czy balsam, co zwiększa gęstość włosów – to naprawdę mit. Widziane podwyższenie gęstości osiąga się kosztem dodania do kosmetycznych produktów sylikonów. Te substancje chemiczne pokrywają włos błoną, która robi jego grubszym. Jednocześnie sylikony przeszkadzają normalnej tlenowej wymianie i stopniowo rujnują włosiany trzon. Do tego, że one szybko zmywają się.

Jedyny nieszkodliwy środek po odejściu za lokami z efektem pogrubiania włosów – naturalna henna. Dermatolodzy i fachowi styliści rekomendują podbierać szampony, balsamy i kondycjonery na jej podstawie.

Maski co zwiększają gęstość włosów

Zrobić średnicę włosa trochę grubszą mogą pomóc niektóre domowe maski.

Przepis №1

Składniki:

 • olej awokado – 2 łyżki;
 • olejek eteryczny "bej" – 6 kropli;
 • maślany rozczyn witamin А i Е – 1 łyżka.

Przygotowanie i stosowanie

Zmieszać wszystkie oleje, można rozbełtać w zamkniętej pojemności. Najpierw wetrzeć skład do skóry głowy, potem rozprowadzić dłońmi maskę za całą objętością pasm. Wyszorować włosy organicznym szamponem przez 35 minut.

Przepis №2

Składniki:

 • henna – 1 łyżka;
 • maski co zwiększają gęstość włosów
 • basma – 1 łyżka;
 • proszek kakao – 0,5 łyżki;
 • żółtko kurzego jajka – 1 szt.;
 • rzepakowy olej – 1 łyżka.

Przygotowanie i stosowanie

Połączyć wszystkie proszki. Trochę zbić żółtko z olejem, rozcieńczyć otrzymanym płynem suchą mieszankę. Maskę nanieść na loki, wymasować skórę głowy. Otulić włosy ocieplającym celofanowym kołpakiem. Po 2 godzinach wyszorować pasma z szamponem.

 
Powiązane artykuły:
Kilka porad na szybki wzrost włosów – jak odrosnąć długie włosy szybko?
Jeszcze nie tak dawno krótkie włosy u kobiet były uważane za oznakę przeniesionej choroby. Na dzień obecny panie z dumą noszą krótkie strzyżenia. Jednak przychodzi moment i myśli o długich lokach zaczynają zajmować ich rozumy.
Olej rycynowy dla wzrostu włosów
Olej rycynowy szeroko stosuje się w kosmetologii. On sprzyja odnowie komórek skóry, pomaga w walce z łupą, leczy choroby włosów i skóry głowy, głęboko posila i nawilża powłoki. O tym jak wykorzystać rycynowy olej opowiemy w materiale.
Masaż głowy dla wzrostu włosów
Masaż głowy – doskonały środek od stresów, bezsenności, napięcia i przemęczenia. Również masaż głowy wzmacnia krwiobieg skóry głowy, co dobroczynnie wpływa na włosy. Czytamy i bierzemy na notatkę.
Ludowe środki dla wzrostu włosów
Stałe stresy, zła ekologia i nieprawidłowe żywienie wpływają na włosy nie najlepszym sposobem. O tym jak odrosnąć długim i zdrowym włosom za pomocą ludowych środków, będzie mowa w naszym nowym materiale.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty