Jak zwiększyć wagę dziecka?

jak zwiększyć wagę dziecka

"Jesteś taki chudziutki, musisz coś zjeść" – niektórzy rodzice są bardzo podobni do babć i starają się za wszelkie skarby życia nakarmić dziecko, zmuszają go jeść, spodziewając się na to, że on przytyje. Natomiast tak na prawdę efekt jest odwrotny. Więc zanim będziesz zmuszała dzidziusia zjeść dodatkowy talerz pokarmu musisz zrozumieć przyczyny małego przyrostu wagi. Prawdopodobnie jest to szczególność fizjologiczna dziecka, która nie potrzebuje korekty.

Co robić, jeśli dziecko źle przybiera na wadze?

Zanim zaczniesz panikować i stosować jakieś środki kardynalne przyjrzyj się uważnie swojemu maluchowi i jego reżimowi. Zazwyczaj niedobór wagi jest charakterystyczny dla uczniów klas młodszych, ponieważ doznają stresów, obciążeń, nie dosypiają. Więc jeśli zadajesz pytanie, co robić jeśli dziecko źle przybiera na wadze, musisz skorygować reżim dnia: długość snu powinna wynosić nie mniej aniżeli 8 godzin, a odpoczynek dzienny powinien przewidywać aktywne gry na świeżym powietrzu, a nie gry komputerowe. Aby pomóc dziecku jak najszybciej przybrać na wadze należy skorygować jego odżywianie. Dzieciaki powinny obowiązkowo spożywać mięso, rybę, jajka, nabiał, owoce, warzywa. Nie warto obciążać układu trawiennego nadmierną ilością chleba,czy drożdżówek.

Jeszcze kilka porad

Jeśli zauważyłaś, że dziecko stało się apatyczne, nieaktywne, szybko się męczy, być może musi zażywać witamin dziecięcych. Być może przyczyna nadmiernego zmęczenia i słabości – zwykła awitaminoza, której ulegają dzieci w okresie wiosenno-jesiennym.

U dzieciaków, które odwiedzają sekcje sportowe, niedobór wagi może być związany z nadmiernymi obciążeniami fizycznymi. W takim wypadku, aby dziecko jak najszybciej przybrało na wadze, musi spożywać większą ilość pokarmu białkowego, również należy zmniejszyć ilość treningów.

Inaczej wygląda sprawa z noworodkami. W pierwszym roku życia za przybieraniem wagi śledzi nie tylko mama, ale również pediatra. Jeśli jak zwiększyć wagę dziecka przyczyny maluch nie ma problemów zdrowotnych, a waga jednak nie odpowiada wiekowi – lekarze zalecają w wieku 5-6 miesięcy wprowadzać posiłek stały. W takim wypadku, „chudziutki” dzidziuś przede wszystkim powinien spożywać kaszę ryżową lub gryczaną.

Otóż na podstawie wyżej powiedzianego możemy zrobić wniosek, że pytanie czym karmić dziecko, aby ono przybrało na wadze, wymaga podejścia zespołowego, ponieważ problem czasami kryje się wcale nie w odżywianiu, a w trybie życia, a czasami potrzebuje pomocy medycznej. Między innymi czasami przyczyna niedoboru wagi jest ujawniona po badaniach na pasożyty jelitowe.

 
Powiązane artykuły:
Dlaczego warto codziennie wychodzić na spacer z dzieckiem?
Przechadzki są ważne i pożyteczne dowolnemu człowiekowi, tym więcej dla dziecka, bo organizm stale rośnie i doskonali się. Po co należy spacerować z dziećmi codziennie przy każdej pogodzie? O tym opowiemy dalej.
Zasady przewożenia dzieci w samochodzie – czyli jak bezpiecznie przewieźć dziecko?
Reguły przewozu dzieci w pierwszej kolejności są stworzone dla bezpieczeństwa, co w interesach ojców, toż oni muszą dobrze znać je. Zorientujemy się dokładnie w takiej informacji.
Dlaczego dziecko obgryza paznokcie?
Przyczyn, dlaczego dziecko gryzie paznokcie może być mnóstwo i ważne sprecyzować je, żeby zrozumieć jak należy działać, żeby bezboleśnie oduczyć go od tego szkodliwego zwyczaju.
Dlaczego dziecko wysuwa język?
Dzieci lubią wzorować się dorosłych i powtarzają za nimi wszystko, co przyciągnęło ich uwagę. Na przykład dziecko pokazuje język. Lecz jeśli bobas stale wysuwa go na zewnątrz i przy tym całkiem nie gra się, wtedy problem w innym.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty