Jak zwiększyć zawartość tłuszczu w mleku matek karmiących?

jak zwiększyć zawartość tłuszczu w mleku matek karmiących

W pierwszym roku życia dziecka formują się podstawy jego zdrowia, a układ odpornościowy dzieci w dużej mierze zależy od ich żywienia. Dlatego pytanie, jak zwiększyć zawartość tłuszczu mleka u matek karmiących zadaje wielu niedoświadczonych rodziców. Rozpatrzymy kilka najbardziej skutecznych sposobów, mających zapewnić pełne dzienne zapotrzebowanie organizmu dziecka na witaminy, mikroelementy i inne niezbędne składniki mineralne.

Co należy robić w celu zwiększenia zawartości tłuszczu mleka?

Zanim mama karmiąca zacznie wyjaśniać dokładnie jak zwiększyć zawartość tłuszczu w mleku, powinna dowiedzieć się, że ono dzieli się na "przednie" i "tylne". Największą zawartość tłuszczu ma właśnie "tylne" mleko, które dziecko wysysa dopiero pod koniec karmienia, dlatego w trakcie ssania w żadnym wypadku nie trzeba zmieniać piersi, aż dziecko jej całkiem nie opróżni.

Teraz zwróćmy uwagę na to, za pomocą jakich produktów można zwiększyć zawartość tłuszczu w mleku kobiecym. Więc jakie pokarmy warto częściej spożywać młodej mamie?

  1. Orzechy włoskie. Jednak one mogą wywołać alergię u dziecka, dlatego doradcy laktacyjni zalecają, by nie przesadzać i delektować się nie więcej niż 3-4 orzeszkami dziennie. Można również pić napar z nich: do tego należy 2 łyżki już obranych orzechów włoskich zalać szklanką gorącego gotowanego mleka, na pół godziny odstawić, a potem brać trzy razy dziennie małymi porcjami.
  2. Pestki słonecznika i dyni. Najlepiej je podsmażyć, wtedy nie tylko zyskają wspaniały smak, ale i będą dłużej się przechowywać.
  3. Mleko i produkty mleczne. Jest to idealne rozwiązanie odwiecznego dylematu, jak zwiększyć wartość odżywczą i zawartość tłuszczu w mleku: kefir, śmietana, mleko krowie i kozie – to niezastąpione źródła tłuszczów naturalnych.
  4. Kapusta, brokuły. Jej kwiatostany są wykorzystywane do gotowania zup lub różnych sałatek.
  5. Soki owocowe i herbaty w celu zwiększenia laktacji. Zastanawiając się, jak co należy robić w celu zwiększenia zawartości tłuszczu mlekazwiększyć zawartość tłuszczu w mleku matek karmiących, nie zapomnij o takim skutecznym sposobie jak herbata zielona ze śmietaną lub mlekiem.
  6. Cielęcina, mięso z indyka, chuda wołowina, a także jaja przepiórcze. Pamiętaj, że kurczak też może być potencjalnym alergenem dla dziecka, dlatego należy wprowadzać go do swojego menu bardzo ostrożnie.

Należy wiedzieć, że jeszcze zwiększa zawartość tłuszczu w mleku podczas karmienia piersią jedzenie większej ilości posiłków w ciągu dnia małymi porcjami, brak stresu i przystawianie dziecka do piersi na żądanie.

 
Powiązane artykuły:
Jak zwiększyć laktację, czyli co wspomaga wydzielanie mleka?
Dziś kobiety często zderzają się z problemem braku piersiowego mleka. W tym artykule rozpatrzymy główne czynniki, które należy kontrolować, żeby uniknąć problemów, a także sposoby na polepszenie laktacji.
Mleko kobiece chude – czyli powody do niepokoju mamy karmiącej
Nietłuste mleko – jeden z bezpodstawnych lęków młodych mam. Naprawdę jeśli dziecko zachowuje się niespokojnie, to całkiem nie oznacza, że on nie najada się. Lecz jeśli jednak uważacie, że jest winne mleko to zróbcie analizę na zawartość tłuszczu.
Sposoby na kryzys laktacyjny – co pić w celu zwiększenia laktacji?
Obecność mleka w piersiach niepokoi dowolną mamę, zwłaszcza w pierwszych dniach po porodach, czy wtedy, kiedy brakuje bobasowi. W takie momenty mamom może bardzo dużo doradzić otoczenie – lecz które z tych porad są wierne?
Co powinna robić mama karmiąca, żeby jej mleko było bardziej wartościowe?
Każda karmiąca mama przeżywa z powodu laktacji, czy wystarcza mleka, czy dosyć ono jest odżywcze i jeszcze masa pytań dziennie niepokoi młodą kobietę. Spróbujmy zorientować się, jak zrobić piersiowe mleko bardziej wartościowym.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty