Jak żyć, jeśli nie ma pieniędzy, czyli co robić, jeśli twoje potrzeby przekraczają twoje możliwości finansowe?

jak żyć jeśli nie ma pieniędzy

Niestety sytuację finansową w wielu krajach dzisiaj nie można nazwać stabilną i dobrą. Światowy kryzys uderzył w grupy ludności znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji, u wielu ludzi spadło wynagrodzenie, a niektórzy w ogóle pozostali bez pracy. Jak żyć, jeśli nie ma pieniędzy? O tym opowiemy w niniejszym artykule.

Jak żyć, jeśli nie ma pieniędzy?

Przede wszystkim nie panikować i wierzyć, że ten ciemny okres na pewno się skończy i wszystko wróci do normy. Dalsze czynności należy budować na podstawie tego, że:

  1. Nie wszystkie kuchenne zapasy są wydane do zera. Na pewno na półkach szafek kuchennych można znaleźć kasze, mąkę, kilka słoików ogórków, zostawionych na zapas i w zamrażarce wiele gospodyń przechowuje półprodukty i inne szybko psujące się artykuły spożywcze. Tego wystarczy, aby przetrwać tydzień.
  2. Tym, którzy interesują się jak żyć jeśli nie ma pracy i pieniędzy, należy tę pracę znaleźć. Oczywiście praca według zawodu i specjalności o wysokim wynagrodzeniu od razu się nie znajdzie, na to trzeba czasu, a póki co można znaleźć tymczasowe zarobki w rodzaju dystrybucji gazet lub świadczenia usług taxi. Tu wszystko zależy od własnych umiejętności i zdolności.
  3. Swoje hobby można uczynić pracą. Na przykład robić spinki do włosów lub inne akcesoria do włosów i sprzedawać. Można tworzyć wszelkiego rodzaju przedmioty codziennego użytku, w tym z plastikowych butelek i puszek.
  4. Jeśli ta opcja nie odpowiada ci, a pytanie jak żyć bez pieniędzy stoi niezwykle ostro, warto zastanowić się co można sprzedać – złoto, sprzęt AGD, meble. Można sprzedać coś do lombardu, a potem wykupić.
  5. Można pożyczyć od rodziny lub znajomych, ale należy pamiętać, że pieniądze trzeba będzie oddać. Chociaż jest to sposób o wiele lepszy niż brać kredyt i spłacać odsetki, a w przypadku dalszych problemów z pieniędzmi można i z windykatorem się spotkać.

Te polecenia pomogą przetrwać trudny okres, a w przyszłości warto skorelować swoje potrzeby z możliwościami i starać się nie żyć ponad stan, a jeszcze odkładać pieniądze na "czarny" dzień.

 
Powiązane artykuły:
Jak żyć oszczędnie? Czyli nauka gospodarowania własnymi finansami
Wiele osób tracą swoje pieniądze na absolutnie niepotrzebny towar. Jeśli nauczyć się poprawnie rozporządzać swoimi finansami i oszczędzać, to można nagromadzić potrzebną sumę i nabyć rzeczywiście potrzebne rzeczy.
Jak stać się bogatym? Czyli sposoby na zostanie milionerem
Bogaty człowiek – kto to jest? Jak on zarabiał swoje bogactwo, czy ciężko być bogatym, i czy można z kategorii biednych albo nawet "średniaków", stać się bogatym człowiekiem? Tyle pytań, lecz czy są na nie odpowiedzi?
Jak oszczędzać pieniądze? Czyli zarządzanie finansami domowymi
Pieniądze. Stare przysłowia nieraz udowadniały, że one to najwyższe zło dla człowieka. Jednak pieniądze nie mogą być złem czy dobrem, a wszystko zależy od tego, w czyich rękach one znajdują się i jak je zarabiają i tracą.
Magiczna sztuka zarządzania energią pieniędzy. Czyli jak sprawić, by pieniądze cię pokochały?
Magicznej sztuki zarządzania energią pieniędzy można nauczyć się, lecz do tego trzeba pojąć jej prawa i reguły. Nie wolno skarżyć się i narzekać na los, należy zacząć działać, dokładać wysiłków dla otrzymania pożądanego wyniku.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty