Jak żyć po zdradzie męża?

jak żyć po zdradzie męża

Nawet w dość szczęśliwych i udanych rodzinach może stać się takie smutne dla żony wydarzenie jak zdrada męża. Ten stres po sile ustępuje, najwyżej tylko stracie bliskiego krewnego i kobieta poznawszy takie wiadomości wpada do prawdziwej depresji. Poznać, jak żyć po zdradzie męża, potrafisz z tego artykułu.

Życie po zdradzie męża ma mnóstwo trudności. Psycholodzy obliczyli, że istnieją cztery konsekwentne fazy reakcji kobiety na zdradę. Po trwałości każda z nich jest indywidualistyczna i zależy od konkretnego wypadku.

Fazy reakcji na zdradę

"To nie mogło się ze mną stać"

Na tej fazie kobieta zaprzecza samą możliwość zdrady z boku bliskiego człowieka i rozpaczliwie szuka usprawiedliwień dla swego męża. Z reguły, jeśli oni znajdują się, konflikt zagasa. W tym stanie kobiety gotowe wierzyć w każde bajki i ignorować dowody niewierności.

"Jak mogłeś!" lub depresja po zdradzie męża

Druga faza z reguły przecieka gwałtownie. Kobieta traci ostatnie iluzje i zaczyna patrzyć na sytuację całkiem realnie. Wiele osób histeryzują i czepiają się do zdrajcy, nie chcąc "oddawać" go przeciwniczce. Jednak niektóre przeciwnie, tylko płaczą i zamykają się w sobie. W tej sytuacji mężczyżni uspokajają żonę lub krzyczą w odpowiedź.

" Porozmawiajmy"

Na tej fazie kobieta myśli o tym, jak przyjąć męża po zdradzie i czy potrzeba to robić w ogóle. Żyć jak wcześniej już nie wyjdzie – tu albo zacząć od zera, albo rozchodzić się:

  1. Często kobiety stawiają ultimatum – albo mąż odchodzi, albo rzuca kochankę. Zazwyczaj mężczyzna rozumie to jak "przedstawiamy rodzinę, a sam rób co chcesz" i przedłuża żyć jak przedtem, tylko jeszcze bardziej oddaliwszy się od żony.
  2. Czasami żona, która chce zachować małżeństwo zaczyna w dwa razy silniej starać się dla męża, przez co on ostatecznie staje się zuchwały rozumiejąc, że wszystko mu schodzi z rąk, lecz zostaje w rodzinie.
  3. Niektóre żony odpuszczają mężczyznę do innej – on biegnie, próbuje żyć tam, lecz w 90% wypadków życie po zdradzie mężapowraca do żony już po kilku tygodniach czy miesiącach.
  4. Inne żony od razu stawiają kropkę, wywołując jedną z dwóch reakcji zdrajcy – albo próbę odzyskać żonę, inni decydują, że w małżeństwie nie ma miłości i można śmiało odchodzić.

"Wszystko jedno"

Ta faza z reguły oznacza pełne przyjęcie kobietą sytuacji. Żona już pogodziła się, że związek jest rozbity i nigdy nie zostanie odzyskany i staje się niemożliwe ją powrócić.

Wiele żon zastanawiają się, jak ukarać męża po zdradzie. Jednak im bardziej tego pragniesz, tym głębiej zaganiasz siebie do ramek tej sytuacji i depresji. Wręcz przeciwnie, im szybciej zrozumiesz, że wszystko ci jedno co to było – tym szybciej nawiąże się twoje życie.

 
Powiązane artykuły:
Zazdrość kobiety – uczucie miłości czy brak pewności siebie?
Zazdrości kobiety - nieprosta emocja, do której odnoszą się jak do czegoś zwykłego. Zazdrości są uwarunkowane genetyczną pamięcią i w tym artykule dokładnie opowiemy, skąd podjęły się zazdrości i czym było uwarunkowane jej powstanie.
Jak zrozumieć, że facet jest zazdrosny?
Zazdrość jak wiadomo rujnuje uczucia w zdecydowanej większości wypadków. Ten artykuł pomoże rozpoznać oznaki niezdrowej zazdrości u mężczyzny i opowie, na co należy baczyć w pierwszej kolejności.
Zazdrość – oznaka miłości?
Nierzadko można usłyszeć, że zazdrość jest nieodłączną oznaką miłości. W tym artykule zorientujemy się, czy tak jest naprawdę, czy taka myśl istnieje dla uniewinnienia tej destruktywnej emocji.
Choroba zazdrości – objawy zagrożenia
W artykule mowa pójdzie o zazdrościach, bardziej prawidłowo o najbardziej niebezpiecznym jej przejawie, nierzadko wezwany przez patologiczne przemiany w psychice, czy w skutek kompleksów. Opowiemy o chorobie zazdrości.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty