Jak żyć z szefem w zgodzie? Sprawdź jego znak zodiaku

Nie zawsze relacje z szefem układają się dobrze i gładko. Od czasu do czasu, gdy przełożony jest niezadowolony z naszej pracy, wzywa nas na dywanik. Jak nawiązać dobre relacje ze swoim przełożonym? Astrolodzy przekonują, że można zrobić to z łatwością, znając jego znak zodiaku.

Owszem, każdy z nas jest unikalny, jednak na to, jakie mamy cechy charakteru, również istotny wpływ ma data naszego urodzenia. Ktoś działa pod wpływem impulsu, ktoś woli wszystko dokładnie przemyśleć. Szef to taki sam człowiek, jak każdy z nas, więc posiada pozytywne, jak i negatywne cechy charakteru. Przedstawicieli różnych znaków zodiaku w różny sposób kierują zespołem i firmą, a to z kolei oznacza, że mają różne podejście do pracy.

Baran

baran

Szef spod znaku Barana jest pełen energii, dynamiczny, ale jednocześnie jest bardzo wymagający i czasami bezwzględny. Ma zawsze mnóstwo gotowych pomysłów i wie, jak znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Szef Baran jest prawdziwym pracoholikiem, a jeśli na dodatek jest pasjonatem swojej pracy, może spędzać w biurze 24\7. Jeśli chodzi o pracowników, to wymaga od nich rzetelnego, profesjonalnego oraz szybkiego wykonania jego poleceń. Imponuje mu, kiedy pracownicy rozumieją go bez słów i tak samo, jak on, są pasjonatami swojej pracy. Ceni osoby, które zawsze wychodzą z inicjatywą i nie wiedzą, czym są słowa "nie wiem", "nie potrafię", "nie rozumiem".

Byk

byk

Szef Byk nie toleruje niegruntownego podejścia do swoich obowiązków przez pracowników. W mgnieniu oka wyłapuje pracowników, którzy źle wykonują swoją pracę, lekceważą swoje obowiązku służbowe i bez namysłu zwalnia je. Szef spod znaku Byka wymaga od swoich pracowników przestrzegania wyznaczonych przez niego terminów i realizowania wszystkich terminów na czas. Zerwanie terminów przez pracowników może doprowadzić go do szału. Ceni sobie sumienność, rzetelność i profesjonalizm. Wymaga szybkiego wykonania wszystkich jego poleceń.

Bliźnięta

Bliźnięta

Szef spod znaku Bliźniąt jest prawdziwym profesjonalistą, zna się na tym, co robi, w dodatku jest osobą nadzwyczaj inteligentną. Zawsze się podejmuje nowych wyzwań i trudnych projektów. Wymaga od swoich pracowników nie tylko profesjonalizmu, ale także kreatywności i nietypowego podejścia do pracy. Z łatwością rozwiązuje różne problemy, zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Jeśli natomiast chodzi o żmudne i rutynowe obowiązki, to zawsze ich wykonanie poleca komuś z pracowników, a sam woli ciekawe i nieordynarne zadania. Szef spod znaku Bliźniąt jest bardzo komunikatywny i tego samego wymaga od swoich pracowników. Nigdy nie zatrudni zamkniętej i mało małomównej osoby.

Rak

rak

Szef spod znaku Raka ceni w ludziach przede wszystkim otwartość i szczerość. Ma dobrze rozwiniętą intuicję. Jeśli zauważy, że pracownik kłamie albo jest lizusem, zwolni go bez namysłu. Ceni u pracowników profesjonalizm, nastawienie na sukces oraz odpowiedzialność. Natomiast niechętnie zatrudnia osoby, które lubią niepotrzebnie ryzykować. Wymaga od swoich pracowników, aby bezzwłocznie i precyzyjnie wykonywali wszystkie jego polecenia.

Lew

lew

Dumny i zadufany w sobie szef Lew zawsze powinien być w centrum uwagi. Wymaga od swoich pracowników bezzwłocznego wykonania wszystkich jego poleceń. Uwielbia komplementy. Docenia pracowników, którzy chcą osiągnąć sukces zawodowy, nie zatrzymują się na osiągniętym i zawsze idą do przodu. Ale pod warunkiem, że nie idą po trupach do celu. Nie toleruje żadnych plotek i naruszenia dyscypliny w pracy. Uważa, że każdy pracownik powinien mieć dobrą reputację zawodową, być wychowany i uprzejmy.

Panna

panna

Jeśli twój szef jest spod znaku Panny, to musisz być przygotowany na to, że będziesz dużo pracować. Dla Panny najważniejszy są osiągnięcia i dobre wyniki. Może pracować 24\7 i tego samego wymaga od pracowników. Uważa, że każdy powinien sumiennie i rzetelnie wykonywać swoje obowiązki służbowe. Żadnych wymówek i unikania pracy. Ceni u pracowników odpowiedzialność, pracoholizm, sumienność. Jeśli pracownik sumiennie wykonuje swoje obowiązki, to szef Panna na pewno mu to wynagrodzi.

Waga

waga

Szef spod znaku Wagi najbardziej ceni sobie w pracownikach dyscyplinę. Nie rozumie, jak się można spóźnić do pracy lub niesumiennie wykonywać swoje obowiązki służbowe. Wielką wagę przywiązuje do tego, jaki klimat panuje w pracy: nie życzy sobie żadnych plotek oraz kłótni. Uważa, że koledzy powinni się szanować i wspierać nawzajem. Szef spod znaku Wagi wymaga od pracownika dogłębnego zbadania pytania, nad którym on pracuje, pełnych i rzetelnych odpowiedzi na swoje pytania. Jest święcie przekonany, że firmowa impreza łączy pracowników i integruje, więc każdy z nich musi być na niej obecny. Żadnych wymówek!

Skorpion

skorpion

Szef spod znaku Skorpiona jest pracoholikiem i tego samego wymaga od swoich pracowników. Uważa, że głównym celem każdego pracownika jest sumienne wykonanie jego pracy, która pomoże zwiększyć zyski firmy, w której on pracuje. Musi być na każde wyzwanie swego przełożonego. Jeśli on każe jechać w podróż służbową lub pracować w weekend, nie może odmówić. Chce mieć w swoim zespole osoby szczere. Nigdy nie będzie tolerować żadnych plotek i niedomówień.

Strzelec

strzelec

Szef spod znaku Strzelca najbardziej ceni sobie poufne i przyjacielskie relacje z pracownikami. Nie traktuje je jako swoich poddanych, nie wywyższa się i nie wymądrza. Uważa, że wspólne picie herbaty i kawy, wspólne obiady, firmowe imprezy to nieodłączny element pracy zespołowej. Jednak to wcale nie oznacza, że w pracy można się wyluzować i nic nie robić. Szef Strzelec jest bardzo wymagający. Stosuję metodę kija i marchewki: rodzaje nagrody i wymierza zasłużone kary. Jeśli pracownik nie będzie odpowiadać jego wymaganiom, z łatwością go pożegna.

Koziorożec

kozierożec

Osoby spod znaku Koziorożca bardzo dużo pracują i szef Koziorożec nie jest wyjątkiem. Ceni pracowników, którzy oddają się pracy bez reszty. Nie toleruje bezodpowiedzialności, braku dyscypliny i niesumiennego wykonania obowiązków służbowych. Uważa, że każdy pracownik powinien się samodoskonalić, zdobywać kolejne szczeble kariery oraz rozwijać się zawodowo. Nie zważając na to, że Koziorożec jest bardzo wymagający, z natury jest osobą bardzo dobrą i delikatną. Zawsze wesprze i pomoże pracownikowi, który potrzebuje pomocy. Ale nie warto nadużywać jego dobroci i wyrozumiałości.

Wodnik

wodnik

Szef spod znaku Wodnika lubi, kiedy pracownicy liczą się z jego zdaniem, ponieważ uważa, że jest osobą nadzwyczaj inteligentną, która zna się na wszystkim. Jeśli chcesz na dłużej zatrzymać się w firmie, którą kieruje Wodnik, musisz z ostrożnością wypowiadać własne zdanie i nie wdawać się w spory z przełożonym. Szef Wodnik nie lubi, kiedy ktoś się z nim sprzecza i nie znosi osoby, inteligentniejsze od niego. Wymaga od swoich pracowników wykonania jego poleceń na czas. Wodnik lubi pouczać i się wymądrzać, więc chętnie pomaga pracownikom, którzy proszą go o radę i pomoc.

Ryby

ryby

Szef spod znaku Ryb jest bardzo ostrożny, Nigdy nikomu nie ufa i cierpi na syndrom Zosi Samosi. Sprawia, że obawia się prosić o pomoc i przyjmować pomoc od innych. Idealny pracownik według Ryb to osoba, która rzetelnie wykonuje wszystkie polecenia swego szefa, nigdy nie zawiedzie i jest do dyspozycji 24\7. Sumienny pracownik cieszy się ogromnym uznaniem szefa spod znaku Ryb. Nie tylko może się spodziewać awansu, ale także przychylności szefa. Może mieć pewność, że zawsze będzie zaangażowany w najciekawsze projekty, a przełożony będzie się liczyć z jego zdaniem oraz chętnie realizować jego pomysły.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty