Jaką dać nauczkę mężowi za nieposzanowanie - porady psychologa

jaką dać nauczkę mężowi za nieposzanowanie porady psychologa

Każdy człowiek marzy o tym, aby go rozumieli, tolerowali, pomagali mu w trudnych sytuacjach. Zwłaszcza, jeśli chodzi o stosunki rodzinne. Właśnie z tego więc powodu, bardzo nieprzyjemnie jest, gdy członkowie rodziny zaczynają odnosić się jeden do drugiego z nieposzanowaniem, rezygnacją i wrogo.

Mężczyźni w miarę swoich fizjologicznych i psychologicznych właściwości, częściej aniżeli kobiety, odnoszą się do swoich partnerów z nieposzanowaniem. Przedstawicielki płci pięknej, mogą przez długi czas starać nie zwracać uwagi na aroganckie zachowanie, ale później zaczynają zasięgać porad psychologa, jaką dać nauczkę mężowi za nieposzanowanie.

Porady psychologa, jaką dać nauczkę mężowi za nieposzanowanie

Przed tym, zanim zaczniesz zwalczać chamskie zachowanie męża, zastanów się - dlaczego on to robi, czy robi on to specjalnie czy automatycznie, mając te przyzwyczajenie jeszcze z dzieciństwa. Jeśli chamstwo i nieposzanowanie, biorą swój początek jeszcze w dzieciństwie, to należy cierpliwie czekać na to, aż mężczyzna zrozumie, że zachowuje się niepoprawnie.

Gorzej, gdy mężczyzna specjalnie się zachowuje chamsko i z nieposzanowaniem, świadomie chce pokazać, kto w domu jest gospodarzem i on ma prawo zachowywać się, tak jak jemu się chce. Jeśli kobieta zastanawia się nad tym, jak się zemścić na mężu za nieposzanowanie, może ona skorzystać z kilku następujących porad:

  1. Ogłosić bojkot. Właśnie gra ”żyjemy na milcząco” pomaga facetowi zrozumieć, że coś jest nie tak.
  2. Nie kładź się z nim do łóżka. Zazwyczaj wystarczy kilka nocy, aby z mężem można było się dogadać.
  3. Rób tak jak robi on, na podstawie zasady „oko za oko”. Jeśli mąż nie wrócił do domu po pracy, a poszedł z kochanymi kolegami na piwko, możesz w następnym dniu postąpić tak samo i gdzieś się wybrać z koleżankami, napisawszy mężowi „Kochany, również postanowiłam wybrać się z koleżankami na spacer”.
  4. Największa kara - zabrać to, co on najbardziej lubi. Na przykład, gdy mąż lubi spędzać wieczory razem, pójdź z domu. Jeśli uwielbia smaczną kolację - nie gotuj. W tym miejscu, warto zaznaczyć jeden ciekawy moment: im więcej jest takich przyjemnych wspólnych drobiazgów, tym więcej okazji ma żona, aby dać nauczkę mężowi za nieposzanowanie żony.
  5. Przestać prać i prasować ubranie i bieliznę. Mąż zrozumie, że się złościsz.
  6. Zostaw męża z dziećmi, a sama gdzieś się wybierz na kilka dni (np. wyjazd służbowy). Kilka dni z dziećmi, na pewno zmieni zachowanie twojego męża.
jaką walczyć z mężem za nieposzanowanie

Jednak najlepszym wariantem postępowania w wypadku aroganckiego zachowania się męża, jest pokazanie tego, jak należy prawidłowo się zachowywać:

  • cierpliwość;
  • rozmowy;
  • szukanie kompromisów;
  • dyskusja.

Najważniejsze w rodzinie - zachować atmosferę przyjaźni, powagi. Po upływie jakiegoś czasu, mąż stanie się delikatniejszym, dobrym, ponieważ pozytywny wpływ mądrej żony obowiązkowo roztopi lodowate serce męża.

 
Powiązane artykuły:
Jak się dogadać z mężem?
Kiedy na zmianę namiętnym stosunkom, przychodzą rodzinne dnie powszednie, nierzadko okazuje się, że między mężem a żoną nie ma wczesniejszego porozumienia. Ten artykuł opowie o możliwych przyczynach utraty rozumienia między małżonkami i o tym, jak skorygować taką sytuację.
Korzystne porady jak pozostać dobrą gospodynią i żoną
Niektóre kobiety uważają, że być dobrą żoną i gospodynią to bardzo skomplikowane. Naprawdę one po prostu nie wiedzą, co należy czynić i nie umieją rozdzielać swojego czasu. Rozwiązać problem pomogą pożyteczne porady.
Jak zrozumieć, czy kocha cię mąż?
Uważa się, że miłujący mąż będzie nosił swoją żonę na rękach. Lecz jest mnóstwo innych oznak, po których można wyraźnie wyznaczyć, które uczucia przeżywa do was druga połówka. Nawet jeśli ona już nosi status "były mąż".
Psychologia – dlaczego mąż nie pożąda żonę?
W tym artykule rozpatrzymy pytanie - dlaczego mąż nie chce żony? Z punktu widzenia psychologii opowiemy o przyczynach powstania takich problemów w stosunkach. Czytamy dalej mądre porady.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty