Jaką maseczkę do twarzy na bazie glinki wybrać? Naturalne metody pielęgnacji cery

jaką maseczkę do twarzy na bazie glinki wybrać

Glinka jest naturalną dezynfekującą substancją, która nie mieści bakterii. Ma dużo właściwości zdrowotnych:

 • wyciąga tłuszcz znajdujący się w porach gruczołów łojowych;
 • odtłuszcza skórę;
 • stymuluje krążenie krwi;
 • usuwa zaczerwienienie skóry;
 • usuwa podrażnienia;
 • wspomaga złuszczanie martwych komórek warstwy rogowej;
 • absorbuje toksyny;
 • w połączeniu z dodatkami odżywia skórę;
 • wygładza zmarszczki;
 • ma orzeźwiający efekt;
 • poprawia strukturę skóry;
 • przywraca i utrzymuje elastyczność skóry;
 • ma lecznicze właściwości;
 • zmiękcza skórę;
 • po zastosowaniu zapewnia efekt zmatowienia skóry.

Jak wybrać tę glinkę kosmetyczną do twarzy, która odpowiada twojej skórze? W przyrodzie istnieje wiele rodzajów glinki o różnych kolorach. Odcień zależy od miejsca, gdzie ona została wydobyta i od jej składu.

Rodzaje glinki kosmetycznej do twarzy

Do każdego rodzaju skóry nadaje się pewna glinka w zależności od jej składu. Aby zrozumieć, jaka maseczka z glinki do twarzy jest lepsza, należy wziąć pod uwagę jej rodzaje.

Glinka biała

Glinka biała nazywana jest kaolinem. W jej skład wchodzą cynk, magnez, krzemionka. Glinka biała jest chyba najbardziej uniwersalnym rodzajem glinki kosmetycznej. Nadaje się do oczyszczania, odmładzania, rewitalizacji skóry twarzy. Glinka biała jest łagodnym peelingiem, a także posiada wybielający efekt, modeluje owal twarzy.

Glinka zielona

Swój zielony kolor zawdzięcza obecności jonów żelaza. Glinka głęboko wnika w skórę i bardzo dobrze wyciąga toksyny z komórek skóry, pomaga pozbyć się tłustego blasku, eliminuje ogniska stanu zapalnego, aktywuje funkcję gruczołów łojowych, oczyszcza skórę z plam starczych. Ten rodzaj gliny nadaje się do tłustej skóry.

Glinka niebieska

Kosmetyczna glinka niebieska do twarzy zawiera wiele soli mineralnych, mikroelementów, a także tlenek krzemu, fosforu i azotu. Glinka niebieska pomaga pozbyć się wysypki, trądziku, zapalenia. Ona głęboko wnika w naskórek, wyciągając tłuszcz i brud, reguluje pracę gruczołów łojowych.

Glinka żółta

Glinka żółta zawiera żelazo i potas. Trzeba ją stosować tym osobom, którzy cierpią na trądzik, podrażnienia lub stany zapalne skóry. Tonizuje również zwiędłą zmęczoną skórę.

Maseczki z tej glinki łagodzą podrażnienia skóry, tonizują, pomagają komórkom skóry wzbogacić się w niezbędny tlen.

Glinka czarna

Kosmetyczna glinka czarna do twarzy zawiera kwarc, stront, magnez, żelazo i wapń. Po zabiegu z użyciem maseczki zwiększa się krążenie krwi i przepływ limfy, znikają cienie pod oczami. Glinka czarna wspomaga spalanie tłuszczu, stosuje się również do okładów przy odchudzaniu.

 
Powiązane artykuły:
Olej rycynowy w kosmetologii – korzystne właściwości
Korzyść oleju rycynowego jest znana. Ten środek aktywnie wykorzystuje się w ludowej medycynie i kosmetologii. Olej rycynowy po prostu może zamienić drogie preparaty. A środki na jego podstawie nieskomplikowanie przygotować w domu własnoręcznie.
Parafina kosmetyczna – zastosowanie
W zimną porę roku nasza skóra najbardziej cierpi na brak wilgoci, poczerwienienia. Toż ona potrzebuje opiekujących się procedur. Jedna z najbardziej dostępnych i efektywnych procedur dla wielu jest parafinoterapia z zastosowaniem specjalnej kosmetycznej parafiny.
Mydło oliwkowe – korzyści i zastosowanie
W ostatnim czasie mydło oliwkowe zaczęło cieszyć się coraz większą popularnością, jak i dowolny produkt na podstawie oleju oliwy, ono ma ogromną ilość przewag. Jego naturalny skład i pożyteczne właściwości, po prostu nie mogą zostawić obojętnymi.
Kwas glikolowy – możliwości jego stosowania
Na pewno słyszeliście o kwasie glikolowym. Lecz całkiem inne – rozumieć, co on robi i czym może być pożyteczny. W tym artykule opowiemy o właściwościach kwasu glikolowego i środków, co go zawierają.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty