Jaka rasa psa będzie pasować najlepiej do twojego Znaku Zodiaku?

Podczas doboru idealnego psa dobrze jest wiedzieć, jaka rasa będzie najlepiej pasować do osobowości i temperamentu jego właściciela. Jeśli opiekun wiedzie spokojny tryb życia, to nie warto kupować aktywnego psa, a jeśli woli aktywny odpoczynek, to pies również powinien być ruchliwy.

Baran

Border collie, tak samo, jak i osoby spod Znaku Barana, wyróżnia się odwagą, żarliwością i podobnie jak jego właściciel uwielbia sport. Border collie słynie z bystrości, dzięki czemu potrafi szybko wykonać każdą komendę i zadanie. Baran jest jednym z najaktywniejszych Znaków Zodiaku, dlatego potrzebuje energicznego i ruchliwego pupila.

Baran

Baran podobnie jak Doberman jest odważny i lubi ryzykować. Pełen wdzięku, silny, muskularny Doberman jest niezawodnym strażnikiem. Doberman doskonale się wpasowuje w pewnego siebie i silnego Barana i doskonale współgra z jego temperamentem.

Baran 2

Byk

Chart afgański jest jedną z najbardziej wysublimowanych ras, który powinien pomnażać zamiłowanie Byka do piękna. Eleganckie psy tej rasy są tak samo lojalne, jak i ich właściciele spod Znaku Byka. Nieco niezależne i powściągliwe charty afgańskie wspaniale pasują do Byków, które wolą trzymać się w zamkniętym kręgu rodziny i znajomych niż nawiązywać nowe relacje i zawierać nowe znajomości.

Byk

Bokser, podobnie jak chart afgański, wspaniale wpasowuje się w naturę Byka. Psy tej rasy są bardzo cierpliwe, nie wykazują nadmiernej agresji, świetnie dogadują się z dziećmi. Boksery słyną ze swego przywiązania do właściciela i rodzinnego usposobienia, więc idealnie pasują do Byka, który zawsze chce być przy tym, kogo kocha. Podobnie jak przedstawiciele tego Znaku, bokserzy wyróżniają się lojalnością, co czyni z nich idealnych przyjaciół.

Byk 2

Bliźnięta

Labrador retriever – idealny pupil dla Bliźniąt. Osoby spod tego Znaku Zodiaku, podobnie jak psy tej rasy, ponad wszystko cenią sobie swoją rodzinę. Bliźnięta uwielbiają zawierać nowe znajomości. Podobnie labrador znany jest ze swojej przyjaznej natury.

Bliźnięta

Parson Russell terrier, tak samo, jak Bliźnięta, słynie ze swojej dwojakiej natury. Z pozoru mały piesek wyróżnia się niebywałą odwagą i dzielnością. Podczas polowania są aktywne, wytrzymałe, uparte i zdecydowane, natomiast w domu są bardzo wesołe i czułe. Podobnie jak przedstawiciele tego Znaku, wyróżniają się przyjazną naturą, są bardzo oddane i wierne.

Bliźnięta 2

Rak

Raki są bardzo lojalni. Rottweiler również słynie z oddania i wierności. Jest niezawodnym strażnikiem, który dba zarówno o bezpieczeństwo domu, jak i swego właściciela. Wobec obcych obojętny z odcieniem nieufności, ale w swoim domu jest opanowany i zawsze ma się na baczności.

rak

Rak wyróżnia się wrażliwością i opiekuńczością, dlatego ich temperament doskonale współgra z rasą Dandie Dinmont terrier, która bardzo kocha dzieci. Psy tej rasy są bardzo delikatne i czule, uwielbiają się przytulać i bawić. Nie zważając na ich wygląd i łagodne usposobienie, są niezawodnymi strażakami.

rak 2

Lew

Zarówno Lwy, jak i mopsy są idealnymi przyjaciółmi. Ich uroczy pyszczek potrafi zdobyć serce każdego. Podobnie, jak Lwy mopsy zawsze powinny znajdować się w centrum uwagi. Świetnie dogadują się z dziećmi i są nadzwyczaj łagodne.

lew

Lew – król dżungli, więc idealnie do niego pasuje Chow chow, który tak samo, jak i przedstawiciele tego Znaku, słynie z powściągliwości i pewności siebie.

lew 2

Panna

Każda zodiakalna Panna lubi wszystko, co estetyczne, piękne, subtelne i delikatne, więc pies rasy Owczarek francuski briard jest dla niej idealnym pupilem. Psy tej rasy cechują się niebywałą inteligencją i łatwo się szkolą. Czworonogi tej rasy są bardzo przywiązane do właściciela i nie lubią obcych.

Panna

Psy gończe najlepiej pasują do osób spod Znaku Panny. Słyną z bystrości, przyjaznej natury, przywiązania do właściciela. Dla pedantycznej Panny pies gończy będzie najlepszym przyjacielem. Idealne opcja – Angielski Coonhound.

Panna 2

Waga

Podobnie jak Waga, Szpic jest nadzwyczaj towarzyski. Zrobi wszystko, by zawsze znajdować się w centrum uwagi. Są inteligentni i łatwo się szkolą. Czworonogi tej rasy będą najlepszym przyjacielem dla Wagi.

waga

Whippet również doskonale pasuje do Wagi. Whippety są zdolne do biegania w krótkich zrywach, ale mogą też spędzić cały dzień na spaniu. Jest łagodny, cierpliwy, tolerancyjny i serdeczny. Psy tej rasy są oddanymi przyjaciółmi, podobnie jak osoby spod Znaku Wagi.

waga 2

Skorpion

Osoby spod Znaku Skorpiona doskonale poradzą sobie z psami rasy Pirenejski pies górski. Wyhodowano go do pilnowania i ochrony owiec przed wilkami. Swoją rodzinę, podobnie jak Skorpion, darzy dużym przywiązaniem i jest wobec niej opiekuńczy. Jest bardzo przywiązany do swego właściciela. Pies tej rasy może okazać się skłonny do dominacji, potrzebuje zatem właściciela, który nie będzie się bał utrzymać w ryzach jego agresywną naturę.

Skorpion

Schipperke, tak samo, jak Skorpion, jest bardzo energiczny. Dociekliwy i bystry Schipperke czułby się doskonale, mając za właściciela tajemniczego i nieco przerażającego Skorpiona. Niezależny Schipperke trudno się szkoli, ale nie zważając na to, jest idealnym przyjacielem.

Skorpion 2

Strzelec

Beagle doskonale czuje się w towarzystwie Strzelca. Pies tej rasy słynie z przywiązania do swego właściciela. Są to bardzo towarzyskie i przyjaźnie nastawione psy, które są doskonałymi strażnikami.

Strzelec

W energiczną i entuzjastyczną naturę Strzelca doskonale się wpasowuje Airedale terrier. Strzelcy uwielbiają weekendowe wypady plenerowe, natomiast Airedale terrier uwielbia aktywności ruchowe, ćwiczenia i sport, więc często występuje w różnych psich sportach. Psy tej rasy są bardzo wesołe, towarzyskie, więc doskonale dogadują się z ludźmi.

Strzelec 2

Koziorożec

Do Koziorożca najlepiej pasuje Pekińczyk. Przez wiele wieków rasa była trzymana i hodowana wyłącznie w cesarskim pałacu chińskich władców. Tak samo, jak Koziorożce, psy tej rasy są bardzo niezależne. Oddany Pekińczyk będzie najlepiej się czuł w towarzystwie wiernego Koziorożca, który na pewno doceni oddanie pupila.

Koziorożec

Koziorożec, podobnie jak Sznaucer, jest bardzo opanowany i zdyscyplinowany. Przedstawiciele tej rasy są bardzo inteligentni i łatwo się szkolą, jeśli znajdziesz do nich podejście. Sznaucer, tak samo, jak Koziorożec, bierze życie zbyt poważnie. Jest oddanym i niezawodnym strażnikiem.

Koziorożec 2

Wodnik

Owczarek z Bergamo doskonale pasuje do nietypowo myślącego Wodnika. Tak samo, jak osoby spod Znaku Wodnika, psy tej rasy są nadzwyczaj inteligentne, więc nie potrzebują dodatkowej stymulacji intelektualnej. Swoją rodzinę darzy dużym przywiązaniem i jest wobec niej opiekuńczy.

Wodnik

Golden retriever, podobnie jak Wodnik jest bardzo energiczny i wesoły. Dorosły pies zachowuje się jak mały, beztroski szczeniak. Te czworonogi często są szkolone na psy towarzyszące niepełnosprawnym, a także psy ratownicze oraz policyjne. Labrador retriever to jedna z częściej wykorzystywanych w terapii ras psów.

Wodnik 2

Ryby

Bernardyny dawniej miały pomagać pielgrzymom i zagubionym podróżnikom. Łagodny, przyjacielski i oddany właścicielowi jest wspaniałym towarzyszem rodziny. Podobnie jak Ryby zawsze jest gotów przyjść z pomocą potrzebującym.

ryby

Chihuahua swego właściciela darzy dużym przywiązaniem i jest wobec niego opiekuńczy. Są tak samo empatyczni i wrażliwi, jak osoby spod Znaku Ryby. Chihuahua jest bardzo zadziorny i wesoły, więc potrafi poprawiać nastrój innym i jest doskonałym towarzyszem do zabawy.

ryby 2
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty