Jaki basen lepiej wybrać – dmuchany lub stelażowy? Czyli zalety i wady basenów ogrodowych

jaki basen lepiej wybrać dmuchany lub stelażowy

Kiedy chcesz nabyć do ogrodu basen do kąpieli, a funduszy lub miejsca na umieszczenie prawdziwego basenu nie ma, na pomoc przyjdą baseny nadmuchiwane i stelażowe.

Dziś wybór takich produktów jest dość szeroki i ceny są dość rozsądne. Mimo wszystko pojawia się pytanie: jaki basen lepiej wybrać – stelażowy lub dmuchany? Spróbujmy dokładnie prześwietlić obie opcje i rozpatrzyć ich wady oraz zalety.

Zalety i wady basenów dmuchanych

Nowoczesny model dmuchanego basenu różni się od swoich poprzedników szybkością i prostotą montażu. Wystarczy tylko nadmuchać jego górny pierścień, napełnić go wodą i przystąpić do użytkowania zgodnie z przeznaczeniem. Proces rozkładania zajmie nie więcej niż 10-15 minut. Niezależnie od pojemności, dmuchany basen będzie służyć dość długo. Jest on wykonany z bardzo trwałego i odpornego na zużycie materiału syntetycznego, który nie boi się ani słońca, ani długotrwałego działania wody.

Jak i wszystkie inne produkty od tego producenta, dmuchane baseny łatwe są w pielęgnacji. W asortymencie produktów użytkownik znajdzie wszystkie niezbędne akcesoria do pielęgnacji i konserwacji. Wszystkie części zamienne i akcesoria bez problemów można kupić w każdym sklepie firmowym.

Wśród wad basenów dmuchanych można wymienić ryzyko wywrócenia basenu przy nadmiernym obciążeniu na jedną ze ścian, a także zagrożenie dla integralności przy używaniu ostrych przedmiotów.

Plusy i minusy basenów stelażowych

Jedna z przewag basenu stelażowego nad dmuchanym w tym, że dzięki większej sztywności i stabilności on może mieć większą pojemność. Oprócz kształtu okrągłego modele stelażowe mogą mieć również kształt prostokątny, co czyni je podobnymi do znanych basenów stacjonarnych.

Poza tym, jeśli chodzi o basen stelażowy, możesz nie obawiać się, że basen przypadkowo wywróci się z powodu nadmiernego obciążenia na ściany. Gdy oprzesz się łokciem lub będziesz siedzieć na jednej ze stron, możesz się nie martwić, że naruszysz stabilność basenu.

Mówiąc o tym, jaki basen jest lepszy – dmuchany lub stelażowy, należy zwrócić uwagę na pewne niedogodności, związane z modelami stelażowymi. Na przykład ich instalacja zajmuje więcej czasu. Ze względu na konieczność składania stelaża, możesz potrzebować pomocy partnera i niektórych narzędzi. W ogóle montaż basenu trwa nie mniej niż 30-40 minut.

Ponadto dla instalacji basenu stelażowego należy dokładnie przygotować miejsce: ono powinno być idealnie płaskie – bez nierówności powodujących przechylenia ścian basenu.

Podsumowując

Zazwyczaj ostatnim argumentem w wyborze staje się różnica w cenie. Ale nie w naszym przypadku. Oba modele – i dmuchane, i stelażowe – kosztują mniej więcej jednakowo i są całkiem przystępne dla większości klientów.

Pod względem wytrwałości oba modele nie różnią się od siebie, ponieważ wykonane są z trójwarstwowego materiału zapewniającego doskonałą wytrzymałość i długotrwałą eksploatację. Wykorzystanie ostrych przedmiotów może spowodować uszkodzenie ścian obydwóch basenów. Więc wybór rodzaju basenu zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji użytkownika. Cokolwiek wybierzesz, basen przyniesie tobie i twojej rodzinie niezapomniany wypoczynek na łonie natury przez kilka lat.

 
Powiązane artykuły:
Zestaw mebli piknikowych – czyli jak uczynić wypoczynek na łonie natury najbardziej komfortowym?
Ci, którzy lubią pikniki, rozdzielają się na dwa typy: pierwsi preferują rozmieszczać się na pledach, a inni w celu bardziej komfortowego rozmieszczenia nabywają specjalne meble. Dokładniej o meblach piknikowych opowie nasz artykuł.
Sofa szezlong – wygodny zestaw mebli ogrodowych
Czy można jednoczyć wygodę domowych i praktyczność mebli ogrodowych w jednym wyrobie? Można, jeśli chodzi o sofę szezlong. Może ona być wykonana z różnych materiałów, a dokładniej o tym w artykule.
Trzyosobowa huśtawka ogrodowa – inspiracje na wyposażenie ogrodu
Jeśli lubicie spokojny odpoczynek na świeżym powietrzu, obowiązkowo ustalicie na swoim podwórzu huśtawki ogrodowe. Istnieją modele jednoosobowe, a tym kto preferuje odpoczywać w kompanii, trzyosobowe huśtawki ogrodowe.
Dmuchana piłka plażowa – akcesoria do wypoczynku nad morzem
Żeby odpoczynek nad morzem nie był "smażeniem" na słońcu, polecamy zawczasu zaopatrzyć się akcesoriami dla odpoczynku. W ich liczbie – dmuchana piłka plażowa. Jaskrawy kolor, mała waga, wygoda – oto główne ich przewagi.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty