Jaki grzejnik przenośny jest najlepszy do mieszkania? Urządzenia do ogrzewania pokoju

jaki grzejnik przenośny jest najlepszy do mieszkania

Z nadejściem jesiennych chłodów umysły większości z nas zaczyna zajmować problem dodatkowego ogrzewania mieszkania. Nie jest tajemnicą, że oficjalny sezon grzewczy nie zawsze zbiega się z rzeczywistymi warunkami atmosferycznymi, dlatego bez grzejnika poza sezonem grzewczym po prostu trudno się obejść. Ale jaki grzejnik jest najlepszy do mieszkania? Znaleźć rozwiązanie tego problemu pomoże nasz artykuł.

Jaki typ grzejnika elektrycznego lepiej wybrać do domu?

Aby dokładnie zrozumieć jaki z grzejników jest lepszy, szczegółowo rozważ zalety i wady każdego z najbardziej popularnych rodzajów:

  1. Aparaty grzewczo-wentylacyjne. Zapytaj każde dziecko, jaki grzejnik do ogrzewania pokoju jest lepszy i usłyszysz w odpowiedzi – ten, który lepiej grzeje. I rzeczywiście, głównym kryterium wyboru urządzenia grzewczego do domu powinna służyć jego zdolność do ogrzewania pomieszczenia w maksymalnie krótkim czasie. Mistrzem w tej kwestii jest najprostszy i najtańszy rodzaj grzejników – aparat grzewczo-wentylacyjny. Ma niewielkie rozmiary, kompaktowy i mobilny, dość szybko ogrzewa pomieszczenie strumieniem gorącego powietrza. Ale niestety na tym jego zalety się kończą. Do wad tych grzejników można przypisać wysoki poziom hałasu podczas pracy i nadmierne przesuszenie powietrza. Ponadto ogrzać przestronny lokal za pomocą takiego grzejnika jest dość trudno.
  2. Konwektory. Elektryczny konwerter można nazwać zaawansowanym aparatem grzewczo-wentylacyjnym. On także podnosi temperaturę w pomieszczeniu, przepuszczając strumień powietrza przez element grzejny. Ale przy tym ruch strumienia powietrza odbywa się dzięki konwekcji, a nie pod wpływem łopatek aparatu grzewczo-wentylacyjnego, a więc bezszumnie. Ponadto konstrukcja urządzeń pozwala na wykorzystanie ich do organizacji ogrzewania pomieszczeń o dowolnej wielkości. Nowoczesne modele konwektorów cechują się wysokim poziomem efektywności energetycznej i minimalnym zagrożeniem pożarowym. W trakcie korzystania obudowa grzejnika konwektorowego nagrzewa się minimalnie, więc można ich używać w pomieszczeniach, gdzie mieszkają małe dzieci i zwierzęta.
  3. Grzejniki olejowe. Grzejniki, w których jako czynnik grzewczy jest używany olej mineralny, można nazwać klasycznymi. Nie zważając na wystarczająco niski współczynnik sprawności, cieszą się zasłużoną popularnością za zdolność do długiego utrzymywania ciepła i niezawodność. Ponadto nowoczesne grzejniki olejowe wyposażone w różne korzystne urządzenia: programator, zabezpieczenie przed wywróceniem, termostat, tablicę rozdzielczą i pilot zdalnego sterowania, licznik zużycia prądu. Szeroki wybór modeli z różną ilością szczebelków pozwala niewielkim kosztem rozwiązać problem ogrzewania pomieszczeń o dowolnych rozmiarach.
  4. Promienniki podczerwieni. W odróżnieniu od wszystkich wyżej wymienionych typów grzejników promienniki podczerwieni grzeją nie powietrze w pomieszczeniu, a znajdujące się w nim przedmioty. W ten sposób zasada ich działania jest podobna do zasady działania światła słonecznego: nagrzewa się tylko ta powierzchnia, która znajduje się w strefie oświetlenia. Grzejniki są wygodne w użyciu w dużych pomieszczeniach niemieszkalnych, w których trzeba ogrzewać tylko niewielką strefę pracy, na przykład w garażu.

Który grzejnik jesz lepszy dla dziecka?

Wybierając grzejnik do pokoju dziecięcego, należy na pierwszym miejscu postawić pytanie bezpieczeństwa. Według tego kryterium najbardziej odpowiednie dla dzieci były i są grzejniki konwektorowe, które:

  • minimalnie suszą powietrze;
  • wyposażone są w zabezpieczenie przed przegrzaniem;
  • minimalnie nagrzewają się w trakcie pracy.
 
Powiązane artykuły:
Grzejnik jak obraz – nietypowe ogrzewanie
Jeśli system ogrzewania w domu nie sprawia się ze swoimi funkcjami, a kupować masywne grzewcze przyrządy nie chcecie, rekomendujemy zwrócić uwagę na współczesne modele wielkopłytowych grzejników.
Jak wybrać grzejnik?
Żeby zabezpieczyć komfortową temperaturę w mieszkaniu, centralnego systemu ogrzewania czasem nie wystarcza. Rozwiązać problem pomogą grzejniki. Jednak asortyment istniejących modeli jest bardzo szeroki, czyli zrobić wybór bez przygotowania jest nieprosto.
Jaki oczyszczacz nawilżacz powietrza do domu jest lepszy?
Wszyscy znają, na ile ważne dla dobrego samopoczucia oddychać czystym i świeżym powietrzem. Lecz na żal, dość często atmosfera w mieszkaniach i biurach zostaje życzyć lepszego. Chociażby częściowo skorygować sytuację pomogą oczyszczacze nawilżacze powietrza.
Oczyszczacz powietrza do mieszkania – po co jest potrzebne takie urządzenie?
Ostatnimi latamii wśród zwolenników zdrowego sposobu życia popularność otrzymał oczyszczacz powietrza do mieszkania. Te przyrządy pozwalają wyraźnie polepszyć atmosferę w mieszkaniu, oczyściwszy ją od dymu, kurzu i nawet infekcji.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty