Jaki hormon odpowiada za libido u kobiet?

jaki hormon odpowiada za libido u kobiet

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy zrozumieć jakie hormony wpływające na libido u kobiet znajdują się w jej organizmie.

Od czego zależy popęd seksualny?

Nie jest tajemnicą, że aby on się pojawił jednego życzenia jest za mało. Do obniżenia libido doprowadza szereg czynników, na które czasami nie zwracamy uwagi:

  1. Przewlekłe zmęczenie: dużo obowiązków w pracy, w domu, gdy kobieta jest zmuszona wszystko załatwić i zdążyć.
  2. Stresy i depresje. Jeśli kobieta ciągle albo w ciągu długiego odcinku czasu przebywa w takim stanie, poziom popędu seksualnego będzie ciągle się obniżać, ponieważ jest przygnębiany obawami i zmartwieniami.
  3. Przewlekłe choroby również są przyczyną obniżenia się libido, a również zaburzenia hormonalne.

Jeśli chodzi o hormony, które odpowiadają za popęd seksualny, naprawdę istnieją, dlatego ciekawie jest się dowiedzieć, jaki hormon odpowiada za libido u kobiet.

Jaki hormon odpowiada za libido u kobiet?

Najgłówniejszymi "silnikami", które odpowiadają za popęd seksualny, są estrogeny, żeńskie hormony płciowe, wśród których czołowe miejsce zajmuje estradiol. Właśnie jego obecność w wystarczającej ilości doprowadza do aktywności seksualnej, wywołuje mnóstwo pozytywnych emocji. Niedobór estradiolu doprowadza do utraty zainteresowania własnym partnerem, irytacji i stanu depresyjnego. Jednak – to niejedyny hormon, który pomaga podtrzymywać popęd seksualny.

Niemniej ważny jest progesteron, który odpowiada za libido u kobiet. On bezpośrednio reguluje cykl miesiączkowy i jeśli koncentracja hormonu przekracza potrzebny poziom, następuje obniżenie popędu i apatia. Przy tym warto podkreślić, że poziom aktywności płciowej może się zmieniać, w zależności od dnia cyklu.

Być może to się wydaje dziwne, jednak w podniesieniu popędu pewną rolę odgrywają hormony męskie, zwiększające libido u kobiet, które również znajdują się w organizmie kobiet, między innymi testosteron. W wypadku niedoboru go w organizmie kobiecym, popęd seksualny będzie obniżony. Hormony płciowe produkowane są przez jajniki, hipofizę i nadnercza.

 
Powiązane artykuły:
Popęd seksualny – czym jest libido?
Seksualny popęd u mężczyzn i kobiet powstaje po różnemu i ma swoje właściwości. O popędzie i o tym, którymi sposobami można go wzmocnić, opowiemy w tym artykule.
Psychologia seksualności – seksualne kobiety i mężczyźni
Ten artykuł jest poświęcony psychologii seksualności jak żeńskiej, tak i męskiej i co przedstawicieli obu płci uważają za seksualność w zależności niektórych indywidualnych właściwości.
Jaki seks lubią mężczyźni?
Intymne życie – ważna część stosunków między mężczyzną i kobietą. Ten artykuł opowie o tym, jaki seks lubią przedstawiciele silnej płci, co pomoże dziewczynom uniknąć niektórych błędów i przynieść zadowolenie swojemu wybrańcowi.
10 oznak tego, że pilnie potrzebujesz seksu
Są niektóre oznaki, które mogą symbolizować o tym, że wam jest potrzebny seks. To mogą być przemiany w humorze, stanie zdrowia i wyglądzie zewnętrznym.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty