Jakich prezentów nie można dawać?

jakich prezentów nie można dawać

Każdy z nas wcześniej czy później ma do czynienia z problemem wyboru odpowiedniego prezentu – z okazji urodzin, wesela, jubileuszu, etc. Aby nie sprawić przykrości i nie obrazić solenizanta (lub solenizantki) radzimy przysłuchać się do kilku korzystnych porad:

  1. Kwiaty zawsze są odpowiednimi prezentem, niezależnie od tego, czy dajesz je mężczyźnie, czy kobiecie.
  2. Nie warto kupować dowolnego, miłego przedmiotu, który wpadł ci w oko lub kupować prezentu w pośpiechu.
  3. Obowiązkowo musisz wiedzieć, jakich prezentów wcale nie można dawać.

Czego nie można dawać w prezencie?

Przede wszystkim zrezygnuj z prezentów z "aluzją”, na przykład wagi (zbędna waga solenizanta), środki higieny osobistej (aluzja do tego, że solenizant niezbyt dba o własną higienę), depilatory, etc. Nieetycznie dawać w prezencie bieliznę, również uważa się, że nieprzyzwoicie dawać facetowi słodycze, a kobiecie akcesoria kuchenne. Zrezygnuj z idei dawania w prezencie perfum, nawet tych najdroższych – taki prezent może pasować tylko w tym wypadku, jeśli dokładnie znasz gusty solenizanta. Również warto zrezygnować z nieoczekiwanych prezentów, na przykład zwierząt – taki prezent może przysporzyć mnóstwo problemów.

Również istnieje szereg prezentów, które nie dają ze względu na przesądy, być może to wygląda śmiesznie, jednak...Otóż, czego nie można dawać w prezencie z okazji urodzin? Przede wszystkim:

  • lustra – aby nie przyciągać w dom różne nieszczęścia i choroby;
  • zegarek – symbolizuje rozstanie;
  • w żadnym wypadku nie można dawać w prezencie noży i widelców – przyciągają kłótnie.

Istnieją również przesądy o dawaniu prezentów mężczyznom i kobietom. Oto niektóre przesądy o tym, czego nie można dawać w prezencie mężczyznom:

  • chusteczki – uważa się, że są atrybutem ceremoniału pogrzebowego);
  • kapcie – symbol śmierci);
  • obrazy kościelne (wyjątek stanowią te wypadki, gdy solenizant jest kolekcjonerem) – do kłótni między solenizantem i osobą, która daje prezent.
 
Powiązane artykuły:
Co dać w prezencie przyjaciołom z okazji rocznicy ślubu?
Rocznica ślubu – bardzo ważna data dla małżonków, toż i prezenty powinny być szczególne i oryginalne. Co można podarować na rocznicę wesela? O tym opowiemy w naszym nowym artykule.
Prezent chłopakowi na 25 urodziny – jak poprawnie wybrać prezent?
To nie jest data jubileuszowa, jednak również dosyć znacząca w życiu młodego człowieka. Dziewczyna prawdopodobnie wie, czego on chce najbardziej. Co można podarować chłopakowi w dzień jego 25-lecia? O tym opowiemy w artykule.
Co oryginalnego dać w prezencie koleżance na 30 urodziny?
Dla ulubionej przyjaciółki zawsze chce się zrobić coś szczególnego i jubileusz to doskonały dla tego powód. Co oryginalnego można podarować przyjaciółce na 30 urodziny? O tym opowiemy dalej w naszym nowym artykule.
Co dać w prezencie chłopakowi z okazji rocznicy stosunków?
To ważna data dla obu, toż w takim dniu warto ucieszyć kochanego człowieka ciepłym i duchowym prezentem. Co podarować chłopcu na rocznicę stosunków? O tym opowie artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty