Jakie dobrać obuwie do wyprawy wodnej?

jakie dobrać obuwie do wyprawy wodnej

Wodna wyprawa różni się od pieszej tym, że nie musisz pokonywać dużych odległości górskich lub równin pieszo, a komfortowo pokonujesz odległość siedząc w kajaku lub katamaranie. Więc nie musisz zakładać twardych i trwałych butów wycieczkowych. Możesz założyć delikatne buty. Jednak to wcale nie oznacza, że wystarczy ci jedna para klapek plastikowych. Więc jakie obuwie najbardziej będzie pasować do wyprawy wodnej? Zapoznajmy się z najbardziej odpowiednimi wariantami.

Odpowiednie rodzaje obuwia do wyprawy wodnej

Wybór obuwia do wypraw rozpoczyna się od określenia stopnia obciążenia na nogi i wszystkich nieprzewidzianych sytuacji w czasie wyprawy. Na przykład dlaczego do wyprawy wodnej nie pasują klapki? W czasie wyprawy nie będziesz przez cały czas znajdować się w środku do pływania. Od czasu do czasu będziesz musiała go transportować, przenosząc przez różnorodne przeszkody.

W trakcie wyprawy wodnej, chcąc nie chcąc, będziesz zanurzać nogi do wody. Klapki w takim wypadku bardzo szybko pozostawią twoje nogi i zaczną wędrować samotnie rzeką. Wniosek: obuwie powinno dobrze mocować się na nodze.

Drugie logiczne wymaganie co do obuwia do wyprawy wodnej: obuwie powinno być wykonane z materiałów wodoodpornych i tych, które szybko schną. Nawet jeśli nie będziesz chodzić po wodzie, to może cię zaskoczyć w kajaku. Na przykład to może być woda, która trafia do kajaku w wyniku ruchu wioseł.

Więc najbardziej wygodnym obuwiem w czasie wypraw wodnych uważane są buty neoprenowe lub sandały treckingowe. Pierwsze nie przepuszczają wilgoci podobnie jak kostiumy dajwingowe, drugie bardzo szybko wysychają, więc twoje nogi nie będą wilgotne.

Jeszcze jeden wariant – skarpetki neoprenowe, założone pod spód zwykłych trampek\butów sportowych. Aby mieć cały zestaw warto nabyć również rękawice neoprenowe, aby nie uszkodzić rąk w czasie wiosłowania.

obuwie do wyprawy wodnej 1 obuwie do wyprawy wodnej 2 obuwie do wyprawy wodnej 3
obuwie do wyprawy wodnej 4 obuwie do wyprawy wodnej 5 obuwie do wyprawy wodnej 6
obuwie do wyprawy wodnej 7 obuwie do wyprawy wodnej 8 obuwie do wyprawy wodnej 9
 
Powiązane artykuły:
Wymiennik ciepła do namiotu zimowego
Podczas zimowych pochodów główny problem dla wielu początkujących turystów to chłód w namiocie. Nieobecność grzania dla wielu nawet staje się przyczyną odmowy od pochodów do zimnej pory roku.
Narty turystyczne oraz rodzaje nart
Turystyczne narty – konieczna rzecz dla każdego, kto lubi zimowe pochody. Zależnie od przepisania, rozmiar i inne charakterystyki nart będą wyraźnie różniły się. O różnych typach turystycznych nart czytacie w artykule.
Jak rozpalić ognisko?
Zbierając się do pochodu, zatroszczcie się nie tylko o prawidłowy dobór ekwipunku, ale i o nabycie minimum koniecznej wiedzy. Na przykład o tym, jak szybko i poprawnie rozpalać ognisko.
Pokarm na wyprawę – co ze sobą zabrać?
Dla udanej organizacji pochodu należy przemyśleć mnóstwo drobiazgów - od listy ekwipunku i odzieży do jedzenia. Przy czym trzeba pragnąć zachować bilans, nie zapomniawszy nic ważnego. O pokarmie do pochodu czytajcie w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty