Jakie suknie ślubne noszone są przez dziewczyny na całym świecie?

Ślub jest ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka, zwłaszcza dziewcząt. Panny młode poświęcają sporo czasu i energii na dobór stroju ślubnego. W wielu krajach dziewczyny zakładają na ceremonię nie białe sukienki (jak przyzwyczailiśmy się myśleć), a stroje, które odpowiadają zwyczajom i przekonaniom religijnym ich krajów.

Chcemy podzielić się zdjęciami pięknych panien młodych z całego świata, wykonanych w dniu ich ślubu.

Bułgaria

Bułgaria

Bułgarska dziewczyna ubrana w tradycyjną suknię ślubną.

Turcja

Turcja

Do tego jak turecka panna młoda opuści dom ojca i uda się na ceremonię ślubną, brat lub wujek zawiązuje czerwoną wstążkę wokół talii dziewczyny. Kolor wstążki symbolizuje radość, szczęście i niewinność.

Sri Lanka

Sri Lanka

Na Sri Lance w stroju panny młodej łączą się wschodnie i zachodnie tradycje. Tutaj noszą bogato haftowane jedwabne sari i welon według europejskiej mody. Ozdoby powinny zawierać nieparzystą ilość kamieni, bo numery nieparzyste są uważane za pomyślne.

Indonezja

Indonezja

Na każdej indonezyjskiej wyspie panuje własna moda na stroje ślubne. Najczęściej dziewczyny ubierają się w sukienki w jaskrawych kolorach bogato zdobione haftami.

Pakistan

Pakistan

Pakistańskie dziewczyny do ceremonii ślubnej wybierają stroje głębokiej czerwieni, różu i fioletu. Na głowie panna młoda i pan młody noszą tradycyjne girlandy z perełek i bawełnianych nici.

Indie

Indie

Indyjskie panny młode wybierają tradycyjny strój gagra choli najczęściej koloru czerwonego i uzupełniają go 16 ozdobami od stóp do głów według kanonów Solah Shringar.

Nubia

Nubia

W Nubii panna młoda nosi kolorową chustkę na głowie, przezroczystym welonem zasłania twarz i jeszcze biały welon zakrywa głowę.

Erytrea

Erytrea

Tradycyjne erytrejskie stroje ślubne to korony z ciemnego aksamitu i fioletowe sukienki ze złotym haftem. Strój panny młodej musi komponować się z garniturem pana młodego.

Republika Tuwa, Rosja

Tuwa

Tuwański strój narodowy odzwierciedla koczowniczy tryb życia narodu. Odzież ceremonialna nie krępuje ruchów nawet podczas jazdy konnej. Wykonana jest z tkaniny w jaskrawych kolorach i bogato ozdobiona.

Tybet

Tybet

W przeddzień tybetańskiego ślubu narzeczony przynosi pannie młodej suknię ślubną i dekoracje. W stroju może być nakrycie głowy, srebrne monety do zdobienia włosów lub amulet z małym metalowym posągiem Buddy.

Palestyna

Palestyna

Na oficjalną ceremonię palestyńską panna młoda wkłada wspaniałą białą suknię, ale przy tym ona musi mieć jeszcze jeden strój, który ręcznie uszyła dla niej matka specjalnie do ślubu.

Peru

Peru

W peruwiańskiej stolicy Limie tradycyjnie panny młode stroją się w czerwono-czarne sukienki z wielowarstwowymi spódnicami i dekorowanym dołem.

Jordania

Jordania

Zachodnia moda przenikła do Jordanii, gdzie panny młode noszą białe sukienki i biżuterię ze złota lub srebra. Często głowy nowożeńców pokrywa zielona jedwabna tkanina. Kolor symbolizuje wzrost, harmonię i bezpieczeństwo.

Mali

Mali

W Mali ubiór panny młodej nazywa się "kaftan" i pasuje kolorystycznie z dashukami — garniturem pana młodego. Para najczęściej wybiera kolor biały, ale czasami stroje mają lawendowe lub fioletowe odcienie.

Korea Południowa

Korea

Na przestrzeni tysięcy lat panny młode w Korei noszą tradycyjne stroje hanbok. Składa się on z bluzki z długim rękawem i spódnicy z wysokim stanem z bawełny lub jedwabiu.

Japonia

Japonia

Japońskie panny młode stroją się w białośnieżne kimono i zakładają specjalny jedwabny kapelusz tsunokakushi, który ukrywa "rogi zazdrości" i symbolizuje zamiar być posłuszną żoną.

Nigeria

Nigeria

Nigeryjskie panny młode wyróżniają się jaskrawymi koronkowymi bluzkami i wzorzystymi żakietami, które często uszyte są z indyjskich tkanin. Koralowe koraliki i nakrycie głowy uzupełniają wizerunek.

Czeczenia

Czeczenia

W Czeczenii białą suknię zdobi broszka i pas w talii. Strój musi ukrywać całe ciało, podkreślając skromność panny młodej. Głowę zakrywają białą chustą.

Irak

Irak

Tradycyjne irackie panny młode ustanawiają rekord w ilości przebrań. W czasie świętowania one zmieniają 7 sukienek w różnych kolorach tęczy. Czerwony symbolizuje miłość i romantykę.

Włochy

Włochy

Włoskie panny młode wierzą, że zielony kolor przynosi szczęście i dostatek, więc mogą włożyć zieloną sukienkę lub zielone dekoracje. Jednak najczęściej wybierają biały strój.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty