Jakie zabawki potrzebne są dziecku w 1 miesiącu?

jakie zabawki potrzebne są dziecku w 1 miesiącu

Wbrew rozpowszechnionej opinii, niemowlaki w pierwszym miesiącu nie potrzebują żadnych zabawek. Dla dziecka jest bardzo ważny kontakt z matką, jej spokojny i cichy głos. Właśnie owe czynniki sprzyjają jego normalnemu rozwojowi, a nie drogie i bezsensowne przedmioty.

Kupować zabawki swojemu dzidziusiowi należy nie wcześniej niż w 1 miesiącu.W tym wieku trzeba poświęcać szczególną uwagę wyborowi zabawek. W owym artykule opowiemy, jakich zabawek potrzebuje dziecko w 1 miesiącu, a które z nich można kupić później.

Zabawki rozwijające dla dzieci w 1 miesiącu

Niezależnie od tego, że wielu z producentów zaznacza na opakowaniu zalecany wiek „od urodzenia”,nie warto kierować się jedynie tym napisem. Zazwyczaj pierwszą zabawką malucha staje się muzyczny mobile lub karuzela, która kręci się nad łóżeczkiem. Praktycznie wszystkie są zalecane dzieciom od samego urodzenia.

Jednak kupować owe akcesorium należy z ostrożnością. Zazwyczaj muzyka w takich zabawkach brzmi bardzo głośno, przelewają się jaskrawymi kolorami i poruszają się w jednym,określonym kierunku. Ogół tych czynników będzie irytować dziecko i męczyć go.Kupowanie takich urządzeń jest kategorycznie przeciwwskazane.

zabawki dla dziecka 1 miesiąc

Kup dla swego dzidziusia zwykłą karuzelę mechaniczną bez specjalnych sztuczek,albo w ogóle zawieś nad łóżeczkiem kilka zabawek, które będą chaotycznie poruszać się w powietrzu. Więc nie należy kupować jaskrawych zabawek, a tylko te, w których dominują czarny i biały kolor.

Również dla dziecka w 1 miesiącu będzie korzystny muzyczny box, który zaczyna działać ,gdy pociągniesz dźwignię. Jednak śledź,aby on nie powodował od razu kilku efektów.Również każde dziecko obowiązkowo musi mieć kilka grzechotek jaskrawych i czarno – białych dla lepszego skupienia uwagi.

 
Powiązane artykuły:
Dlaczego nie można obcinać włosów  dziecku przed skończeniem pierwszego roku życia?
Czy strzyc dziecko do roku? Od rodziców można usłyszeć różne odpowiedzi. Jedni czczą tradycję, a inni uważają to za zabobon. Zorientujmy się, w czym kryje się przyczyna i czy warto obcinać dziecko przed skończeniem pierwszego roku życia?
Po co obcinają włosy dzieciom w wieku jednego roku?
Jednej z procedur opieki nad dzieckiem do pierwszego roku jego życia wśród mam i babć było konieczne strzyżenie dziecka. Objaśniało się to prosto: włosy będą rosnąć lepiej i staną się gęste. Czy odpowiada to prawdzie? Zorientujemy się w naszym artykule.
Jak oduczyć dziecko od smoczka?
Refleks ssania produkuje się u dziecka jeszcze w brzuszku i dlatego ssanie smoczka, jednakowo jak i piersi, uspokaja go. Jeśli rozstrzygnęliście oduczyć dziecko od smoczka, przekonacie się, że on jest przygotowany do tego.
Żółte krostki na głowie niemowlaka
Żółte krostki na głowie niemowlaka nie wywołują obaw u większości rodziców, ponieważ to znany problem większości bobasów. Ale jednak dowiemy się dokładnie, czy należy wyczesywać krostki i od czego one w ogóle powstają.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty