Jędrność skóry

jędrność skóry

Młoda skóra jest elastyczna i jędrna, jednak z czasem rozpoczynają się procesy więdnięcia.Skóra staje się obwisła, szara, jest skłonna do podrażnień. Kobiety zastanawiają się jak przywrócić jędrność skóry, jedynie gdy pojawiają się zmarszczki. Jednak w takim wypadku maseczki, przywracające jędrność, liftingowe środki, mogą tylko na jakiś czas zatrzymać proces pojawiania się nowych zmarszczek, jednak nie usuną już istniejących. Więc należy jak najwcześniej zadbać o jędrność skóry. Trzeba zrozumieć, jakie czynniki wpływają na jędrność skóry i dlaczego ona więdnie.

W czym tkwi przyczyna?
  1. Obwisła skora w młodym wieku może świadczyć o różnych problemach w organizmie, na przykład o chorobach nerek, serca, o zaburzeniach procesu przemiany materii. W tym wypadku należy zadbać o własne zdrowie, a również stosować kremy ujędrniające skórę.
  2. W wyniku zmian wiekowych ,które zachodzą w organizmie, zaburza się krwiobieg , zmniejsza się produkowanie potrzebnych substancji dla skóry. Na przykład znacznie się zmniejsza ilość kolagenu, który odpowiada za jędrność skóry. To powoduje suchość skóry, obwisanie.
  3. Małoruchliwy tryb życia, nałogi i niepoprawne odżywianie się wpływają negatywnie na cały organizm i również na skórę.
  4. Oddziaływanie czynników zewnętrznych również wpływa na stan skóry. Szczególnie szkodliwe dla skóry są promienie słoneczne, ponieważ ultrafiolet niszczy kolagen i przyśpiesza proces starzenia.

Jak zwiększyć jędrność skóry

Aby zwiększyć jędrność skóry fachowcy zalecają przestrzeganie następujących zasad:

  1. Po pierwsze jędrność skóry należy polepszać od wewnątrz. Ćwiczenia fizyczne polepszą krwiobieg, wzmocnią mięśnie, co jest bardzo pomocne gdy skóra jest obwisła. Gimnastyka oddechowa dostarcza tlen do komórek, zwiększa elastyczność i polepsza kolor cery. Witaminy korzystne dla skóry znajdują się w warzywach, rybie, owocach, więc należy je codziennie spożywać. Czosnek i jajka zawierają selen, który zwiększa elastyczność skóry. Przy czym nieobowiązkowo większą część dnia spędzać na siłowni lub wykonywać ćwiczenia fizyczne. Istnieje wiele programów, które łączą gimnastykę oddechową i ćwiczenia fizyczne, które należy wykonywać 20 – 30 minut codziennie.
  2. Ochrona od oddziaływania środowiska otaczającego również odgrywa ważną rolę w zachowaniu elastyczności i jędrności skóry. Po pierwsze należy nanosić krem przeciwsłoneczny przed wyjściem na ulicę, zwłaszcza latem. Po drugie trzeba regularnie oczyszczać skórę ,aby uniknąć oddziaływania szkodliwych substancji toksycznych, które w ciągu dnia osiadają na skórze.
  3. Masaż bardzo skutecznie wpływa na stan skóry, ponieważ polepsza krwotok do podskórnych naczynek. Kurs masażu do twarzy łączy 10–15 zabiegów. Zalecane jest dokonywanie 2-3 kursów co roku. Jednak nieprawidłowy masaż może rozciągnąć skórę, więc najlepiej pójść do fachowca. Już po kilku masażach da się zauważyć, że skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. A jędrność skóry brzucha i piersi można zwiększać za pomocą hydromasażu. Zrobić hydromasaż można samodzielnie w domu podczas tego, gdy bierzesz prysznic, nieobowiązkowo udawać się do salonu piękności. Polepszyć stan skóry można za pomocą masażu kontrastowego.
  4. Jędrność skóry wokół oczu można polepszyć,dzięki specjalnej gimnastyce dla oczu i odpowiednich preparatów. Również zalecane jest robienie maseczek z olejem migdałowym, który bardzo sprzyjająco wpływa na jędrność skóry wokół oczu.
  5. Jasna rzecz, że ogromną rolę odgrywa odpowiednia pielęgnacja skóry. W tym celu można używać kosmetyków, środków ludowych.Jednak jedna ważna zasada-każdy środek powinien być wysokojakościowy i musi być odpowiednio dobrany. W młodym wieku maseczki na jędrność cery twarzy przede wszystkim powinny nawilżać i pielęgnować cerę. Podczas pielęgnacji zwiędłej skóry trzeba używać specjalne środki ,aby nie został zaburzony bilans wodny skóry. Należy stosować różnorodne olejki do pielęgnacji skóry ciała i cery. Szczególnie korzystny jest olej różowy, który głęboko przenika do warstw skóry i zwiększa produkowanie jędrność skóry obliczakolagenu. Olej rycynowy, migdałowy, lniany, oliwkowy również dodawane są do środków kosmetycznych na jędrność skóry. Również oleje są wykorzystywane podczas przygotowania środków kosmetycznych w domu.
Codzienna pielęgnacja

Dla codziennej pielęgnacji można używać kremu na jędrność skóry, ale należy wybierać takie kremy, które zawierają aktywne składniki, które głęboko przenikają w naskórek, na przykład koenzymy. Podczas używania kosmetyków domowego przygotowania można dodawać miód, który polepsza proces przenikania korzystnych substancji. Poprawna pielęgnacja zabezpiecza odpowiednie nawilżanie, odżywianie i ochronę, dzięki czemu skóra zachowuje elastyczność.

Stan skóry zależy od różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Nie zawsze można uniknąć negatywnego wpływu środowiska otaczającego.Nie można uniknąć starzenia. Jednak można zachować urodę i przedłużyć młodość!

 
Powiązane artykuły:
Kolagen na skórę - co sprzyja wyrabianiu kolagenu w skórze?
Kolagen jest jednym z najważniejszych substancji co formuje skórny karkas. Od tego, czy dostateczna ilość kolagenu mieści się w skórze dużo zależy jej zdrowie i wygląd zewnętrzny. Dokładniej o funkcjach kolagenu poznacie z artykułu.
Laserowe usuwanie rozstępów – rekomendacje
Zauważyłyście pojawienie się rozstępów po porodach, czy gwałtownym obniżeniu wagi? Nie rozpaczajcie. Jest skuteczny sposób od nich pozbyć się za pomocą aparatniej kosmetologii. W artykule rozpatruje się metodyka leczenia za pomocą lasera.
Rozstępy – przyczyny, co to jest i co z tym robić?
Rozstępy na skórze wyglądają niepięknie i mogą powstawać wskutek mnóstwa problemów z organizmem. To może być jak odniżenie wagi, tak i naruszenie hormonalnego tła. Dokładniej o przyczynach takiej przemiany skóry czytajcie dalej.
Trądzik na ciele – przyczyny i sposoby walki
Ujawnił się u ciebie na ciele dziwny trądzik? Chcecie wiedzieć dlaczego pojawiają się pryszcze i co należy zrobić dla pozbycia się ich? Wtedy użyczcie trochę czasu artykułowi, nasz nowy materiał odpowiada na pytania.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty