Jedzenie dobre dla cery: 10 najlepszych produktów

Jesteśmy tym, co jemy. Jeśli więc chcesz mieć piękną i co najważniejsze zdrową cerę, musisz uważać na to, co jesz. W niniejszym zestawieniu 10 najlepszych produktów dla naszej cery.

Pamiętaj, że zdrowa dieta to gwarancja zdrowej, lśniącej cery. Ale pod warunkiem, że wyeliminujesz ze swego życia wszystkie złe nawyki!

1. Orzechy

orzechy

Orzechy są bogatym źródłem różnych cennych witamin, takich jak witamina B6, B12, A i E, a także potasu i wapnia. Najlepiej włączyć do swojej diety orzechy włoskie, migdały, orzechy nerkowca i orzeszki ziemne. Pamiętaj jednak, że wszystkie orzechy są bardzo kaloryczne. Dietetycy więc zalecają jedzenie najwyżej garści różnych orzechów kilka razy w tygodniu.

2. Woda

woda

Woda oczyszcza naszą cerę od wewnątrz. Często sucha lub błyszcząca skóra jest być skutkiem odwodnienia organizmu. Woda więc jest swoistym remedium na różne problemy skórne. Trądzik, cera sucha, tłusta, przedwczesne starzenie skóry – temu wszystkiemu można zapobiec, pijąc codziennie około 2-2,5 litrów wody. Pamiętaj jednak o tym, że po godz.19.00 najlepiej nie pić wody, jeśli nie chcesz mieć rano obrzęków.

3. Awokado

awokado

Awokado zawiera przeciwutleniacze (witamina A i E) oraz witaminę C, które spowalniają starzenie naszej skóry. Włączając do codziennej diety awokado, zaobserwujesz pozytywne zmiany w wyglądzie skóry.

4. Zielona herbata

herbata

Zielona herbata zawiera antyoksydanty, aminokwasy oraz olejki eteryczne, które zwalczają trądzik, poprawiają kolor skóry, odżywiają i nawilżają. Codziennie należy pić około 3 filiżanek herbaty.

5. Kapusta morska

salata

Każdy z nas doskonale wie, że Japończycy bardzo długo cieszą się dobrym zdrowiem i bez problemu dożywają sędziwego wieku, a japońskie kobiety mogą się pochwalić piękną, zdrową, młodą cerą nawet u schyłku lat. A to wszystko dzięki kwasowi alginowemu, zawartemu w kapuście morskiej. Kapusta morska korzystnie wpływa nie tylko na wygląd skóry, ale także na cały organizm, zwłaszcza na układ pokarmowy.

6. Szpinak

szpinak

Szpinak jest bogatym źródłem luteiny, przeciwutleniaczy oraz witaminy B i C. Jeśli chcesz szybko pozbyć się cieni pod oczami, nawilżyć suchą skórę oraz pozbyć się nadmiaru sebum, włącz do swojej diety szpinak.

7. Oliwa z oliwek

olej

Oliwa z oliwek zawiera tłuszcze, które odżywiają naszą skórę od wewnątrz. Jeśli chcesz mieć piękną, zdrową cerę, musisz włączyć oliwę z oliwek do swojej diety. Pamiętaj jednak o tym, że we wszystkim potrzebny jest umiar. Dietetycy zalecają nie przesadzać z oliwą z oliwek i spożywać dania z jej dodawaniem tylko kilka razy w tygodniu.

8. Owoce cytrusowe

owoce

Owoce cytrusowe to potężne antyoksydanty. Są bogatym źródłem witaminy C, która spowalnia starzenie skóry. Pamiętaj również, że witamina C uczestniczy w procesie syntezy kolagenu w skórze – składnika warunkującego jej prawidłową gęstość i napięcie.

9. Ryby i owoce morza

owoce morze

Ryby i owoce morza są bogatym źródłem kwasów tłuszczowych wielonienasyconych, które sprzyjają przyswajaniu niektórych witamin. Jakie ryby są dobre dla cery? Przede wszystkim pstrąg, łosoś jeziorny, łosoś i ostrygi, które zawierają cenne dla naszej skóry składniki, takie jak miedź, cynk, jod, wapń, żelazo i fosfor. Dietetycy przekonują, że ryby warto jeść 2-3 razy w tygodniu.

10. Mango

mango

Egzotyczny owoc, który jest bogatym źródłem cennych witamin i minerałów, takich jak cynk, fosfor, żelazo i wapń, które mają zbawienny wpływ na naszą skórę. Sprawiają, że staje się lśniąca i zdrowa.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty