Jeśli leczyć się w szpitalu, to tylko w takim: TOP 10 najlepszych klinik na świecie

Masz dość chamskiego traktowania przez lekarzy i strasznych warunków w oddziałach? Uwierz mi, na świecie istnieje wiele dobrych szpitali, gdzie leczenie i rehabilitacja odbywa się na najwyższym poziomie.

Poziom medycyny stale wzrasta, a dziś na świecie istnieje wiele instytucji, w których świadczona jest wysokiej jakości opieka medyczna i wykonywane są bardzo skomplikowane operacje. Uwierz mi, będziesz zaskoczony tym, w jakich miastach i jakie szpitale istnieją.

1. Wygląda jako centrum handlowe, ale w rzeczywistości jest najlepszym szpitalem.

szpital

W Ameryce w Baltimore znajduje się Szpital Johns Hopkins, który jest uznany za najlepszą instytucję medyczną na świecie ze względu na kliniczną działalność, badania naukowe i wysokiej klasy szkolenia personelu. Nawiasem mówiąc, w tej klinice była przeprowadzona pierwsza udana operacja zmiany płci, a pracownicy otrzymali Nagrodę Nobla za odkrycie enzymów restrykcyjnych, które są podstawowymi "narzędziami" inżynierii genetycznej. Szpital Johns Hopkins co roku zajmuje najwyższe pozycje w rankingu w dziedzinie ginekologii, neurologii, urologii, neurochirurgii i reumatologii.

2. Najlepsze miejsce do leczenia dzieci.

dla dzieci

W Anglii, w Londynie znajduje się szpital Great Ormond Street, który jest znany jako najlepsza instytucja pediatryczna. Tutaj mogą się leczyć także dorośli, ale dla dzieci jest to najlepsze miejsce. Specjaliści tej instytucji regularnie wprowadzają nowe technologie. Ciekawostka – w tym szpitalu James Barry przekazał prawa autorskie do publikacji słynnej opowieści o Piotruś Panu.

3. Tutaj nie można obejść się bez mapy.

leczenie

W republice Południowej Afryki w Johannesburgu znajduje się szpital Chrisa Hani Baragwanath, uznawany za największy na świecie. Wystarczy wyobrazić sobie, że obejmuje 172 korpusy i zajmuje powierzchnię 173 akrów. Może pomieścić do 3 tysięcy pacjentów i zatrudnia około 5 tysięcy pracowników.

4. Tutaj walczą z rakiem.

walczą z rakiem

W Ameryce w Houston znajduje się najlepszy Centrum Raka przy Uniwersytecie Teksańskim. Jest znany w świecie ze swoich badań naukowych i wdrożenia innowacji w praktyce. Wyobraź sobie, tylko w 2010 roku centrum przeznaczył $548 mln na badania chorób nowotworowych.

5. Instytucja 2-w-1: szpital i szkoła medyczna.

szpital i szkoła

W Ameryce w Bostonie znajduje Harvard medical school, uznawana za najlepszą instytucję edukacyjną na świecie. Również regularnie trafia na listę TOP szpitali, a wszystko dzięki licznym badaniom i wysokiej jakości obsłudze. W 2012 roku szpital wydał około $600 mln na przeprowadzenie działań edukacyjnych i badań.

6. Wszystkie innowacyjne nowości można znaleźć tutaj.

nowe

W Stanach Zjednoczonych szpitale i kliniki Stanford są uważane za najbardziej zaawansowane technologicznie. Tutaj przeprowadzane są róznego rodzaju testy innowacji i odkryć. To właśnie w Klinice Stanforda przeprowadzono kompleksową transplantację serca i płuc. Ponadto warto zwrócić uwagę na wysoki poziom usług i opieki zdrowotnej.

7. Udaj się na leczenie do Tajlandii.

Tajlandia

W Bangkoku znajduje się Międzynarodowy Szpital Bumrungrad, gdzie mogą leczyć się ludzie z innych krajów. Każdego roku tutaj dostaje wykwalifikowaną pomoc do 400 tys. zagranicznych pacjentów. Ciekawe, że ten szpital ma swoje biuro podróży, które pomaga uzyskać wizę i złożyć wymagane dokumenty.

8. Dążymy do zrównoważonego rozwoju.

eko

W Szwecji w Sztokholmie znany jest szpital Karolinski, na który przeznaczono ponad 1,8 miliarda Euro na odbudowę i budowę nowych budynków. Eksperci ocenili projekt budowlany i uznali go za najbardziej przyjazny dla środowiska. Na przykład około 50% energii elektrycznej szpital otrzymuje dzięki turbinom wiatrowym i panelom słonecznym.

9. Zawsze wysoka jakość leczenia i opieki zdrowotnej.

jakość leczenia

W Singapurze jest klinika Parkway, która zasługuje na TOP. Tutaj pacjent może otrzymać pełen zakres usług medycznych i chirurgicznych. Szpital korzysta z nowoczesnego sprzętu do diagnostyki i leczenia. W strukturze kliniki są centra wąskiej specjalizacji.

10. Prawidłowa rehabilitacja po chorobie.

horoby

W Anglii znajduje się zespół klinik The Priory, w których odbywa rehabilitację duża liczba VIP-pacjentów. W nich klientom oferowany jest szeroki wachlarz najwyższej jakości programów, na przykład do uwolnienia z nałogu alkoholowego i uzależnienia od narkotyków, i jeszcze od różnych problemów psychologicznych.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty