Jeśli utraciłeś nadzieję, odłóż wszystkie sprawy, weź kartkę i długopis

W życiu zdarzają się momenty, kiedy wszystko wybija się z rąk i do głowy przychodzą tylko destruktywne myśli.

W takie minuty pisarze Esther i Jerry Hicks proponują skorzystać się metodą "Koło uwagi".

  • Najpierw namalujcie na arkuszu papieru duży krąg, a w jego centrum malutki (około 5 cm średnicy). Po tym odchylcie się na plecy krzesła, rozluźnijcie się i bacznie spójrzcie na malutki krąg. Odczujcie, że wasz pogląd skupił się na nim.
  • Teraz na kilka chwil zamknijcie oczy i skierujcie uwagę na te wydarzenia, które obudziły w was silne negatywne emocje. Wyraźnie wyznaczcie dla siebie, czego nie chcecie.
  • Po tym nastanie kolej powiedzieć: "Wiem dokładnie, czego nie chcę. Tak więc czego ja chcę?"
  • Spróbujcie wyraźnie wyznaczyć, czego chcecie. Najlepiej, jeśli będziecie przy tym kierować się tym, co chcecie odczuwać z powodu tej sytuacji. Krótko sformułujcie swoje pragnienie i zapiszcie go w malutkim kręgu – centrum koła.
  • Po obwodzie kręgu zapiszcie wasze myśli z powodu waszego celu, wynik jego osiągnięcia, to co podejmuje wam humor. I tak przedłużajcie zapisywać je po obwodzie dużego kręgu. Rozpoczynajcie z "12 godziny" (jak gdyby patrzyliście na cyferblat) potem idźcie w kierunku wskazówek zegara – 1 godzina, 2 godzina i tak dalej, dopóki nie będzie 12 propozycji, które rodzą w was pozytywne emocje.
Jeśli utraciłeś nadzieję

Na przykład, jeśli naprawdę chcecie schudnąć, napiszcie to w centrum malutkiego kręgu, a do sektorów rozmieścicie wszystkie wasze motywacje tak, że do napisania w ostatnim sektorze już będziecie odczuwać realne zdolności do osiągania wyników.

Metoda "Koło uwagi" jest tak skuteczna w pierwszej kolejności dlatego, że twierdzenia, które piszecie, są wybrane przez was absolutnie świadomie. Oni są przeświadczeniami, które zawsze uważaliście za wierne i które przy tym zbiegają się z waszymi życzeniami.

Więc koncentrując się na celu w centrum koła, znajdujecie coraz więcej dowodów tego, że zrealizować wasze intencje jest możliwe. Obowiązkowo będziecie osiągnąć wszystkiego czego zechcecie. Warto tylko zacząć.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty