Kalanetyka dla początkujących – przebojowy sposób na piękne ciało

kalanetyka dla początkujących

Kurs kalanetyki jest modną w dzisiejszych czasach odmianą fitnessu, który został zaprojektowany przez amerykankę Callan Pincknej na podstawie starożytnej indyjskiej wiedzy. W tym sensie joga i kalanetyka to najbliższe krewne. To właśnie w charakterze ruchów ciała tkwi sekret skuteczności tej odmiany fitnessu – im płynniejsze, wyraźniejsze i wolniejsze wszystkie ruchy, tym większy i lepszy wynik.

Gimnastyka kalanetyka - warunki odchudzania

Jako dyscyplina fitnessu kalanetyka jest jedyną w swoim rodzaju – podczas zajęć nie wymaga intensywnych ćwiczeń i zajęć aż do wyczerpania. Jednak jak każdy sport, który jest wykonywany w celu utraty nadwagi, kalanetyka ma kilka swoich zasad.

 1. Na pięć godzin przed rozpoczęciem zajęć i jeszcze pięć godzin od momentu zakończenia zabroniono jest jeść żywność, która zawiera białko, a także wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego. W ten sposób w dni zajęć będziesz musiała na pewien czas zostać wegetarianką.
 2. Na dwie godziny do zajęcia i dwie godziny po nim nie wolno przyjmować żadnego jedzenia.
 3. Po wysiłku można pić czystą wodę, nawet w czasie, gdy nie wolno nic jeść.

To właśnie dzięki kompleksowemu działaniu takiej prostej diety i ćwiczeń uzyskują się bardzo szybkie rezultaty.

Lekcje kalanetyki - korzyści

W czasie przeprowadzenia kursu kalanetyki dla początkujących ważne jest, aby zrozumieć na podstawie czego uzyskuje się skuteczność i co mogą w ogóle dać te zajęcia. Lista przydatnych cech tego sportu jest tak bogata, że kalanetykę można nazwać uniwersalną odmianą fitnessu:

 1. Zajęcia wpływają kojąco na układ nerwowy i normalizują ciśnienie.
 2. Jeśli masz bóle pleców –kalanetyka jest bardzo zalecana.
 3. Dla kobiet w ciąży, kiedy wiele rodzajów aktywności fizycznej jest zabronione, kalanetyka pomaga bez ryzyka odzyskać figurę.
 4. Dla wszystkich osób, które pracują przy komputerze i potencjalnie dotknięte wadami postawy, kalanetyka – to doskonałe wyjście.
 5. Ćwiczenia oddechowe i ćwiczenia na podstawie jogi asan sprawiają, że ta gimnastyka jest niezwykle relaksująca i pomaga zdystansować się do małostkowych problemów życiowych.
 6. Jeśli cierpisz na nadwagę, prawdopodobnie masz zaburzenia przemiany materii;kalanetyka normalizuje ją pod warunkiem regularnych ćwiczeń i przestrzegania określonego przyjmowania żywności.
 7. Przy regularnych zajęciach w ciągu 2-3 tygodni wyraźnie spada waga i zmniejsza się objętość ciała.
 8. W trakcie zajęć mięśnie nie tylko stają się silniejsze, ale i zyskują sprężystość, piękno i wysportowany wygląd.

Zajęcia kalanetyki naprawdę wpływają na organizm kompleksowo. Właśnie to pozwala wykonywać ćwiczenia różnym ludziom i uzyskać doskonałe rezultaty.

Kalanetyka - przeciwwskazania

Jak każdy rodzaj fitness kalanetyka ma szereg przeciwwskazań:

 1. Jeśli masz doświadczenie w wszelkiego rodzaju operacjach chirurgicznych trzeba poczekać co najmniej rok zanim zaczniesz uprawiać kalanetykę.
 2. Kobietom po cięciu cesarskim ćwiczyć kalanetykę zabroniono w ciągu 1,5 roku od operacji.
 3. Słaby wzrok – to powód, aby skonsultować się z lekarzem zanim się zapisać na zajęcia. Istnieje prawdopodobieństwo, że kurs kalanetyki będzie przeciwwskazany.
 4. Jeśli cierpisz na astmę lub podobnego rodzaju choroby, kalanetyka nie jest dla ciebie.
 5. Nie zważając na to, że kalanetyka korzystnie wpływa na kręgosłup w obecności schorzeń z nim związanych, zajęcia będą możliwe wyłącznie kalanetyka jogapo konsultacji z lekarzem.
 6. Dla osób, które cierpią na żylaki surowo zabronione są wszelkie ćwiczenia na wzmocnienie nóg, do których należą wszystkie rodzaje przysiadów. Jednak ćwiczenia, które angażują tylko goleń są bezpieczne.
 7. Kategorycznie zabronione są wszystkie rodzaje przysiadów przy hemoroidach na każdym etapie. Pozostałe ćwiczenia są bezpieczne.

Nie zapomnij o czasowych przeciwwskazaniach – po przeziębieniu uczęszczać na zajęcia można tylko za 2-3 tygodnie.

 
Powiązane artykuły:
Bodyflex dla początkujących – technika leczniczego oddychania
Bodyflex dla początkujących nie jest taki prosty jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Nauczyć się techniki tchnienia bez podpowiadań instruktora udaje się nie wszystkim. Jednak przeczytawszy artykuł zrozumiecie, czy potraficie opanować go samodzielnie.
Kalanetyka dla początkujących – przebojowy sposób na piękne ciało
Kalanetyka – modny rodzaj sportu, częściowo podobny do jogi i nie mniej skutecznej. Z artykułu dowiadujecie się o przeciwwskazaniach dla początkujących, jak należy zajmować się kalanetyką na odchudzanie, i którą korzyść dają regularne zajmowanie.
Taniec orientalny dla początkujących – lekcje uroku i wdzięczności
Orientalne tańce dla początkujących - jeden z najbardziej popularnych kursów w dowolnym sporcie. Która kobieta zrezygnuje nauczyć się tym płynnym ruchom, które podbiją każdego mężczyznę. Poznajcie od czego lepiej zacząć.
Podstawowe ćwiczenia na siłowni – kształtowanie sylwetki
Bazowe ćwiczenia na siłowni - to ćwiczenia, w których ruch odbywa się co najmniej w dwóch stawach. One wykonują się z wolnymi wagami - z sztangą, czy hantlami, płynny - na trenażerach. W artykule znajdziecie program treningów z użyciem bazowych ćwiczeń.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty