Kamień bursztyn – właściwości, komu pasuje?

kamień bursztyn właściwości

Wśród kamieni szlachetnych nie jest minerałem, ponieważ jest to zastygnięta żywica, urodę której docenili jeszcze w czasach antycznych. Z czasem zostały określone właściwości szlachetnych i półszlachetnych kamieni, które mogą wpływać na człowieka. Postarajmy się zapoznać z właściwościami magicznymi i komu pasuje kamień bursztyn. Między innymi warto podkreślić, że bursztyn jest jednym z niewielu kamieni, właściwości którego oficjalnie są zaakceptowane przez naukę.

Komu pasują właściwości kamienia bursztyn?

Zastygnięta żywica drzewna posiada ogromną energię, która pozytywnie wpływa na człowieka, nasilając jego zalety. Bursztyn pomaga harmonizować przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, dlatego zaleca się jego wykorzystanie ludziom, którzy są związani z badaniem historii. Dany kamień będzie wspaniałym talizmanem dla podróżujących i wojskowych, ponieważ jego energia chroni przed negatywną energią i nieszczęściami. Mówiąc o tym, komu pasuje kamień bursztyn, warto podkreślić, że on jest uważany głównym talizmanem kobiet w ciąży i karmiących mam, dzieci takich mam dorastają wesołymi, aktywnymi i zdrowymi. Mocna energia kamienia wspaniale pasuje ludziom twórczym, a również ludziom, którzy zajmują się aktywną działalnością.

Wiele z nas dobiera talizmany, uwzględniając znak zodiaku. Energia bursztynu jest na tyle wielostronna, że mogą jej używać wszyscy. Komu pasuje bursztyn?

 1. Byk. Urodzonym pod tym znakiem kamień daje możliwość rozwijać siłę woli, zostać niezależnym i otrzymać siły, aby realizować własne plany.
 2. Baran. Dla przedstawicieli danego znaku zodiaku najlepiej wykorzystywać ciemne i nieprzeźroczyste kamienie, które dadzą możliwość zwiększyć samoocenę.
 3. Bliźnięta. Przedstawiciele tego znaku za pomocą danego kamienia mogą zostać bardziej zdecydowanymi. Broni ich przed niepotrzebną informacją.
 4. Rak. Kamień pomaga poradzić sobie z mściwością i wewnętrznymi zmartwieniami. Bursztyn pomaga być bardziej otwartym i zdecydowanym.
 5. Lew. Energia bursztynu najlepiej harmonizuje właśnie z tym znakiem zodiaku. Kamień tym znakom przynosi powodzenie, zwiększa tonus życiowy, wzmacnia odporność.
 6. Panna. Kamień rozwija możliwości rozumowe, daruje wewnętrzny spokój, zdecydowanie. Taki talizman pomoże pokonać trudności.
 7. Waga. Dla przedstawicieli tego znaku kamień będzie talizmanem, który doda pewności siebie. On daje możliwość zostać duchowym i samowystarczającym. Wagi powinny dobierać elegancką biżuterię z tym kamieniem.
 8. Skorpion. Kamień takim ludziom pomoże być bardziej otwartymi, pokazać swój świat wewnętrzny. Dodaje sil.
 9. Strzelec. Przedstawicielom tego znaku, kamień pomoże zrobić karierę, a również przyniesie powagę. Bursztyn daruje Strzelcom natchnienie.
 10. Koziorożec. Ludzie tego znaku z tym kamieniem zaczynają odczuwać pełnię życia. Nosić bursztyn zaleca się jak najbliżej do ciała.
 11. Wodnik. Kamień takim ludziom pomoże powrócić do realności i przestać bujać w obłokach. Pomaga rozwijać potencjał twórczy. Wodnikom najlepiej dobierać wariant z pęcherzykami powietrza.
 12. Ryby. Kamień doda przedstawicielom tego znaku energii i sił. Również on pomaga wzmocnić zdrowie i podnieść samoocenę.
 
Powiązane artykuły:
Kamień kahalong – właściwości
Jeszcze nasi przodkowie korzystali amuletami z różnych kamieni, które były powołane nie tylko bronić, ale i wzmacniać energetykę swojego "gospodarza". W tym artykule opowiemy o właściwościach kamienia kahalong.
Kamień morion – właściwości
Wszystkie kosztowne kamienie mają swoją energetykę, która większą czy mniejszą miarą wpływa na człowieka. W tym artykule potraficie znaleźć informację, która dotyka magicznych i leczniczych właściwości kamienia morion.
Kamień unakit – magiczne właściwości
Dużą ilość minerałów, istniejących na ziemi, ludzie dawno nauczyli się stosować w swoich celach. Szczególną wartość przedstawiają te rasy, które mają najbardziej bogaty chemiczny skład i niezwykłe zabarwienie. W naszym artykule opowiemy o unikalnym kamieniu unakicie.
Kamień tanzanit – magiczne właściwości
Wśród kosztownych kamieni szczególne miejsce zajmuje tanzanit - kamień rzadki i różni się zadziwiającym blaskiem. Jego poświata przypomina blask jaskrawej błękitnej gwiazdy.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty