Kamień tanzanit – magiczne właściwości

kamień tanzanit magiczne właściwości

Dany kamień był przypadkowo odkryty w roku 1967 w Tanzanii, niedaleko od słynnej góry Kilimandżaro. Ten rzadki i dosyć drogi kamień jest podobny do szafiru, jednak jest bardziej jaskrawy i niby świeci się od środka. Jego wykorzystują nie tylko jubilerzy: jest również znany i litoterapeutom i astrologom.

Magiczne właściwości "granatowej gwiazdy"

Nie zważając na to, że tanzanit jest kamieniem odkrytym całkiem niedawno, jednak jego właściwości magiczne już są znane.

 1. Dany minerał uważają symbolem bogactwa, miłości, rozkosznego życia. W tym nie ma nic dziwnego, ponieważ kamień jest bardzo drogi, posiada trwałością, podobną do brylantu, ma szczególne właściwości.
 2. Kobiety, które noszą biżuterię z tanzanitem, posiadają szczególne oczarowanie i szarm.
 3. Uważa się, że jeśli człowiek nosi go w dowolnym wyrobie, to sprzyja dobrobytowi finansowemu, wzmacnia więzi rodzinne.
 4. Oprócz tego tanzanit posiada właściwości magiczne, zabezpieczając swojemu właścicielowi dobrobyt finansowy i karierę.
 5. Tym, kto postanowił założyć rodzinę, uwzględniając jedynie wygody materialne, kamień nic dobrego nie przyniesie: u ludzi nieuczciwych on może zabrać powodzenie.
 6. Oprócz tego podkreśla się, że dany kamień ma "efekt aleksandrytu": może zmieniać kolor wraz ze zmianą zdania.
Lecznicze właściwości kamienia

Dany minerał ma również właściwości lecznicze:

 1. Gdy spoglądasz na jego granatowy kolor, pozbywasz się napięcia psychologicznego, zmniejsza się ciśnienie oczne.
 2. Twierdzą, że granatowy kamień tanzanit obniża gorączkę.
 3. Można go wykorzystywać podczas leczenia kręgosłupa i bólów pleców.
 4. Jest udowodniono, że lecznicze właściwości tanzanitu wykorzystuje się do leczenie chorób skóry, trądzika.
 5. Noszenie tanzanitu zalecają znakom Wody. Jest dosyć dziwny ten fakt, że nie jest przeciwwskazany znakowi Ognia, Baranowi, pomagając mu uzyskać spokój i mądrość.
 
Powiązane artykuły:
Kamień unakit – magiczne właściwości
Dużą ilość minerałów, istniejących na ziemi, ludzie dawno nauczyli się stosować w swoich celach. Szczególną wartość przedstawiają te rasy, które mają najbardziej bogaty chemiczny skład i niezwykłe zabarwienie. W naszym artykule opowiemy o unikalnym kamieniu unakicie.
Kamień bursztyn – właściwości, komu pasuje?
Dziś w przyrodzie istnieje ogromna ilość kosztownych kamieni, które mają unikalną energię. W tym artykule dowiadujecie się o tym, komu podchodzą właściwości kamienia bursztyn.
Kamień kahalong – właściwości
Jeszcze nasi przodkowie korzystali amuletami z różnych kamieni, które były powołane nie tylko bronić, ale i wzmacniać energetykę swojego "gospodarza". W tym artykule opowiemy o właściwościach kamienia kahalong.
Kamień morion – właściwości
Wszystkie kosztowne kamienie mają swoją energetykę, która większą czy mniejszą miarą wpływa na człowieka. W tym artykule potraficie znaleźć informację, która dotyka magicznych i leczniczych właściwości kamienia morion.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty