Kamień unakit – magiczne właściwości

kamień unakit właściwości

Trzykolorowy kamień unakit, dzięki swoim właściwościom fizycznym i składowi chemicznemu zdobył zasłużoną popularność wśród kobiet. Kamień, oprócz szarego kwarcu, różowego i białego szpatu i zielonego epidotu zawiera:

  • żelazo;
  • aluminium;
  • wapń;
  • oksydan krzemieniu;
  • hydroksyd-jony.

Dzięki swojemu bogatemu składowi chemicznemu, unakit, jasna rzecz, nie może leczyć choroby, jednak może im zapobiec. Udowodniono, że korale z trzykolorowego kamienia mogą wyleczyć od przeziębienia, a amulet lub bransoletka, które przez cały czas towarzyszą kobiecie, pomagają jej zajść w ciąży. Podkreślają również pozytywny wpływ kamienia na choroby układu nerwowego, co w naszym wieku ciągłych stresów jest bezcenne. W świecie współczesnym jest bardzo popularny masażer z unakitu, który potrafi:

  • usuwać obrzęki;
  • pomóc w wypadku rwy kulszowej;
  • odmłodzić cerę i skórę szyi za pomocą masażu;
  • sprzyjać leczeniu urazów.

Magiczne właściwości kamienia unakit

Ludzie od zawsze wierzą w magiczne właściwości kamieni i minerałów, unakit nie jest wyjątkiem. Na podstawie obserwacji, kamień ma możliwość przywrócić równowagę duchową, wszyscy przecież wiemy, że harmoniczny człowiek – to szczęśliwy człowiek.

Jedną z korzystnych właściwości kamienia jest jego zdolność do wskazania człowiekowi drogi w przyszłość. To szczególnie jest potrzebne ludziom, które żyją przeszłością. Muszą kupić amulet lub figurkę z trzykolorowego kamienia.

Również kamień unakit pasuje tym ludziom, którzy są skłonni do depresji, ponieważ talizman z tego kamienia może neutralizować negatywny wpływ świata otaczającego i pogłębiać wiarę w siebie. Optymistom minerał pomoże osiągnąć cel i pozyskać pozytywną energię.

Kamień unakit w astrologii

Nie jest tajemnicą, że astrologia również interesuje się wpływem różnych minerałów na człowieka. Kamień unakit na podstawie swoich właściwości wspaniale pasuje znakowi zodiaku Strzelec, nasilając jego naturalne właściwości. Kobiety urodzone pod tym znakiem, dzięki temu minerałowi, uzyskują szczególne oczarowanie i szarm, mężczyźni – dążenie do celu.

Inne znaki zodiaku, posiadające biżuterię z tym minerałem, zdobywają pozytywną energię i niezależność.

 
Powiązane artykuły:
Kamień bursztyn – właściwości, komu pasuje?
Dziś w przyrodzie istnieje ogromna ilość kosztownych kamieni, które mają unikalną energię. W tym artykule dowiadujecie się o tym, komu podchodzą właściwości kamienia bursztyn.
Kamień kahalong – właściwości
Jeszcze nasi przodkowie korzystali amuletami z różnych kamieni, które były powołane nie tylko bronić, ale i wzmacniać energetykę swojego "gospodarza". W tym artykule opowiemy o właściwościach kamienia kahalong.
Kamień morion – właściwości
Wszystkie kosztowne kamienie mają swoją energetykę, która większą czy mniejszą miarą wpływa na człowieka. W tym artykule potraficie znaleźć informację, która dotyka magicznych i leczniczych właściwości kamienia morion.
Kamień tanzanit – magiczne właściwości
Wśród kosztownych kamieni szczególne miejsce zajmuje tanzanit - kamień rzadki i różni się zadziwiającym blaskiem. Jego poświata przypomina blask jaskrawej błękitnej gwiazdy.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty