Kanapki, które swoim wyglądem przypominają znane dzieła światowego malarstwa: 13 niesamowitych zdjęć

Jeśli jesteś prawdziwym artystą, to żadna kwarantanna nie jest przeszkodą dla ciebie. Jeżeli nawet nie masz pod ręką farb, papieru, kredek, to można stworzyć prawdziwe arcydzieło. Nie wierzysz? Wtedy zapraszamy do obejrzenia zdjęć w niniejszej galerii.

Idea challengu z #KunstGeschichteAlsBrotbelag, zapoczątkowanego przez niemiecką blogerkę Marie Sophie Hingst, jest bardzo prosta. Chodzi o zrobienie kanapki, która swoim wyglądem będzie przypominała znane dzieło światowego malarstwa. W social mediach pojawiają się kolejne kanapkowe dzieła.

1. Salvador Dali: Trwałość pamięci

Salvador Dali

To jest naprawdę zadziwiające, jak można zrobić tak, by jedna rzecz była podobna do innej, która nie jest wcale do niej podobna.

2. Vincent van Gogh: Autoportret

van Gogh

Jeżeli zapytać przechodniów na ulicy, jaki jest ich ulubiony malarz, to na pewno usłyszymy, że to Van Gogh, a ulubiona przekąska większości z nas to kanapka. Łączymy dwa ulubione składniki i mamy dzieło sztuki światowego malarstwa.

3. Piet Mondrian: kompozycje neoplastyczne

Mondrian

Fajnie, że artysta, który stworzył powyższą kompozycję, nie jest fanem Kazimierza Malewicza, lecz jest wielbicielem Modriana. Kompozycja w czerwieni, żółci i błękicie wygląda lepiej niż czarny kwadrat na białym tle.

4. Jan Vermeer: Dziewczyna z perłą

Vermeer

Obraz, który bywa często nazywany Mona Lisą północy lub Holenderską Mona Lisą. Całkiem nieźle, ale co z perłami? Dlaczego są czarne? Jestem artystą i tak to widzę?!

5. Michał Anioł: Stworzenie Adama

Michał Anioł

Kanapkowe dzieło sztuki godne Michała Anioła.

6. Mark Rothko: Untitled (yellow and blue)

Mark Rothko

Obrazy Marka Rothko składają się z kilku, najczęściej trzech lub czterech plam barwnych. Zawierają w sobie głęboki sens, który na pewno nie przekaże taka kanapka. Ale wygląda przynajmniej apetycznie.

7. Leonardo da Vinci: Ostatnia Wieczerza

Leonardo da Vinci

Ludzka pomysłowość nie zna granic. Umiejętne wykorzystanie zarysu sylwetek, by odtworzyć obraz słynnego malarza. Genialne!

8. John William Waterhouse: A Mermaid

Waterhouse

Uczestnicy challengu bardzo rzadko robią kanapki, przypominające obrazy tego malarza, więc szacun dla śmiałka! Chociaż jego syrenka jest bardziej podobna do Ariel.

9. Fernando Botero: Woman Stapling Her Bra

Botero

Kiełbaska, która zmienia się w apetyczną kobitkę.

10. Leonardo da Vinci: Człowiek witruwiański

da Vinci

Kanapka o klasycznych proporcjach.

11. Vincent van Gogh: Gwiaździsta noc

van Gogh 2

Brawa dla autora! Ciekawe, ile poświęcił czasu na stworzenie tego kanapkowego dzieła sztuki?

12. Frida Kahlo: Autoportret

Frida

Boska Frida!

13. Kazimierz Malewicz: Czarny kwadrat na białym tle

Malewicz

Oto i fan Malewicza.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty