Kanony piękna XX wieku

Wyobrażenia o kanonach piękna zmieniają się co dziesięć lat — co tu dużo mówić! — z każdym rokiem. Ale są kobiety, które będziemy podziwiać zawsze. Ich piękno jest ponadczasowe, są wspaniałe i wręcz doskonałe!

Przedstawiamy znanych aktorek, modelek i piosenkarek, które zdobyły miłość całego świata i stały się ikonami kobiecości i stylu XX wieku.

Grace Kelly

Grace Kelly

Amerykańska aktorka. Zdobywczyni nagrody "Oscar". Pracowała z różnymi reżyserami, zagrała w kilku filmach Alfreda Hitchcocka. Plasowała się na 13. miejscu na liście największych gwiazd filmowych. Grace Kelly zdobyła nie mniejszą sławę jako księżna Monako, którą stała się w 1956 roku, kiedy wyszła za mąż za księcia Monako Rainiera III. W 2001 roku brytyjski magazyn Vogue opublikował listę 100 najbardziej eleganckich kobiet wszystkich czasów, i 1 miejsce w nim zajęła Grace Kelly.

Elizabeth Taylor

Elizabeth Taylor

Anglo-amerykańska aktorka. Była królową Hollywood, trzykrotnie otrzymała Oscara. Była pierwszą aktorką, której honorarium za zdjęcia w filmie wyniósł milion dolarów. Elizabeth Taylor była właścicielką jednej z największych kolekcji biżuterii na świecie.

Catherine Deneuve

Catherine Deneuve

Francuska aktorka Catherine Deneuve zyskała status gwiazdy po triumfu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes muzycznego filmu "Parasolki z Cherbourga". W wieku 25 lat stała się twarzą zapachu "Chanel nr 5". Miała wiele romansów ze znanymi mężczyznami. Jeden z najgłośniejszych i najbardziej burzliwych — dziesięcioletni romans z Depardieu.

Audrey Hepburn

Audrey Hepburn

Brytyjska i amerykańska aktorka, modelka. Otrzymała Oscara jako najlepsza aktorka za rolę w filmie "Rzymskie wakacje". Była najlepiej opłacaną aktorką swojego czasu. Audrey Hepburn zdobyła 3 miejsce na liście największych aktorek amerykańskiego kina.

Marilyn Monroe

Marilyn Monroe

Amerykańska aktorka i piosenkarka. Zagrała wiele ról, najbardziej popularny film z jej udziałem — "Pół żartem, pół serio". Stworzyła własną firmy "Marilyn Monroe Production" i została uhonorowana gwiazdą na Hollywoodzkiej Alei Sław" w 1960 roku. Chodziły pogłoski o jej romansie z prezydentem USA Johnem Kennedy'im.

Vivien Leigh

Vivien Leigh

Angielska aktorka, zdobywczyni dwóch nagród "Oskar". Świetnie zaprezentowała się w filmie "Przeminęło z wiatrem". W ciągu swojej 30-letniej kariery Leigh zagrała wiele klasycznych ról: Ofelię, Kleopatrę, Julię.

Brigitte Bardot

Brigitte Bardot

Francuska aktorka i piosenkarka. Zdobyła światową popularność dzięki roli w filmie "I Bóg stworzył kobietę". Ona była dla Europy takim samym kanonem piękna, jak Marilyn Monroe dla Ameryki. Zagrała w 48 filmach i nagrała 80 piosenek.

Romy Schneider

Romy Schneider

Niemiecko-francuska aktorka. Romy Schneider zadebiutowała w filmie w wieku 15 lat w filmie "Kiedy znów zakwitną białe bzy". Jej imię nosi francuska nagroda przyznawana młodym aktorom filmowym. Znany jest jej długi i piękny romans z Allenem Delonem.

Marlene Dietrich

Marlene Dietrich

Niemiecka i amerykańska aktorka, piosenkarka. Jej wizerunek w kinie jest absolutnie doskonały. Była niezwykle popularna nie tylko w filmach, ale i w muzyce. Niezwykły tembr głosu Dietrich brzmiał bardzo kolorowo. Aktorka miała kilka głośnych romansów: z Remarqu'em i Hemingwayem.

Greta Garbo

Greta Garbo

Szwedzka i amerykańska aktorka. Zdobywczyni nagrody "Oscar". Jej najbardziej znane filmy nieme — "Strumień", "Ciało i diabeł" i "Miłość". Garbo osiągnęła szczyty popularności i zdobyła publiczność swoim pięknym i ochrypłym głosem, który świat usłyszał już w filmach dźwiękowych.

Sophia Loren

Sophia Loren

Włoska aktorka i piosenkarka. Zdobywczyni nagrody "Oscar". Zagrała w wielu filmach. Najbardziej znaczące role Sophia Loren zagrała w "Chochara" z Jeanem-Polem Belmondo, we "Wczoraj, dziś, jutro", "Małżeństwo po włosku", "Słonecznikach". W trzech ostatnich filmach jej partnerem był Marcello Mastroianni, z którym stworzyła jeden z najciekawszych duetów w historii kina.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty