Kąpiel Kleopatry, czyli starożytne sekrety piękna

kąpiel Kleopatry

O urodzie Kleopatry spory trwają do dziś. Naukowcy uważają, że zewnętrznie egipska królowa wcale nie była tak ładna, jak się powszechnie uważa. Ale dbała o to na tyle umiejętnie, że była bardzo pożądana dla każdego mężczyzny. To jest niepodważalny dowód na to, że każda mądra kobieta potrafi zrobić z siebie piękność. Kąpiel Kleopatry jest głównym kosmetycznym sekretem Egipcjan, którym jesteśmy gotowi podzielić się z wami.

Czy jest możliwym powtórzyć kąpiel Kleopatry w domowych warunkach?

O tym, czym w rzeczywistości był ten zabieg w starożytnym Egipcie prowadzone są spory wcale nie mniej gorące niż o zewnętrzności Kleopatry. Uważa się, że królowa brała kąpiel z mieszaniny mleka bawolic i oślic. Ale jak w warunkach kraju palącego słońca zebrać taką ilość mleka, aby starczyło na całą kąpiel, a przy tym zapobiec kwaśnieniu produktu?

Są tylko dwie możliwości: albo Kleopatra kąpała się w zsiadłym mleku, albo jej służąca musiała wykonywać bardzo skomplikowane manipulacje, aby zachować świeżość mleka. Jako dodatkowe składniki kąpieli Kleopatry zwykle nazywają następujące elementy:

Pogłoski o tym, że starożytni Egipcjanie stosowali do celów kosmetycznych produkty przemiany materii krokodyli, krew i inne płyny ustrojowe pozostają tylko legendą.

Ponieważ żadnych egzotycznych składników do przeprowadzenia mlecznej kąpieli według recepty Kleopatry nie ma, to jest całkiem możliwe, aby powtórzyć ją u siebie w domu. Oczywiście nie trzeba kupować do tych celów 50 litrów mleka. W zupełności wystarczy i dwa.

Nowoczesna interpretacja kąpieli Kleopatry z mlekiem

W nowoczesnych realiach kąpiel Kleopatry ma prosty przepis:

  1. Wlej do wanny gorącej wody. Pozostaw na 10-15 minut, aby chlor zawarty w wodzie z kranu wyparował.
  2. Podgrzej do temperatury zbliżonej do temperatury wrzenia 1 l mleka, włóż do niego 1 strąk wanilii. Pozostaw do zaparzenia około 20 minut.
  3. Rozpuść w mleku 250 ml świeżego miodu naturalnego. kąpiel Kleopatry w domuDodaj do mieszanki kilka kropli olejku z róży.
  4. Do wanny wlej 1 litr zwykłego mleka surowego i 1 l uzyskanej miodowo-mlecznej mieszanki.
  5. Zabieg powinien trwać nie mniej niż 15 minut.

Kąpiel mleczna Kleopatry sprawi, że skóra będzie miękka i aksamitna. Wapń, produkty mleczne, tłuszcze i inne składniki odżywcze mają efekt odżywczy i nawilżający na głębokie warstwy skóry właściwej, dlatego działanie kąpieli będzie cię cieszyć przez cały tydzień. Aby zabieg był jeszcze bardziej użyteczny przed wanną wiele osób poleca zrobić peeling z zastosowaniem mieszanki drobnej soli i śmietany.

 
Powiązane artykuły:
Zastrzyki gazowe, czyli  zalety pneumopunktury
Zastrzyki gazowe - to efektywny sposób w walce o młodość i doskonały pomagier w decyzji wielu problemów. Lecz również z sukcesem stosuje się w tradycyjnej medycynie. O przeciwwskazaniach do użycia zastrzyków gazowych w artykule.
Kriosauna – wskazania i przeciwwskazania, czyli sposób na zachowanie zdrowia i urody
Działanie na organizm przez płynny azot już dawno stosuje się w kosmetologii, lecz teraz jego wykorzystują i w medycynie. Z materiału dowiadujecie się, którą korzyść może przynieść odwiedzanie kriosauny i które są przeciwwskazania do procedury.
Kąpiel z biszofitem – wskazania i przeciwwskazania, leczenie z zadowoleniem
Zwracacie uwagę na biszoft? Poznajcie z proponowanego nowego materiału o tym przyrodniczym mineralnym kompleksie, wskazaniach do użycia leczniczych kąpieli, a także wypadkach, kiedy biszoft stosować nie rekomenduje się.
Sauna na podczerwień – korzyści i szkody współczesnego sposobu na relaks
Jeśli odwiedzać saunę wam nie pozwala stan zdrowia, nie rozpaczajcie! Sauna na podczerwień ma mniej przeciwwskazań, natomiast pięknie podejmuje immunitet, polepsza humor i nawet pomaga sprawić się z niektórymi chorobami.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty