Kąpiele wyszczuplające w domu – przepisy zabiegów wspomagających odchudzanie

kąpiele wyszczuplające w domu

Pozbycie się niepożądanej nadwagi leżąc w ciepłej wodzie – to świetny pomysł. Przepisów kąpieli wyszczuplających w domu wymyślono wiele, większość z nich przynosi dodatkowe korzyści, poprawiając stan skóry. A oto jak skuteczne one są, wiedzą nie wszyscy.

Korzyści i szkody gorących kąpieli wyszczuplających

Wszystkie odmiany kąpieli wyszczuplających mają jeden ogólny warunek – prawie zawsze one są gorące. W większości przepisów podaje się temperatura rzędu 38-40 stopni, którą nie wszyscy mogą wytrzymać. Ale główną szkodę gorąca woda może wyrządzić układowi sercowo-naczyniowemu, zwłaszcza przy już istniejących chorobach przewlekłych. Takim ludziom (i zdrowym w zasadzie też) gorące kąpiele można brać tylko w pozycji siedzącej, aby okolice serca znajdowały się nad wodą. I nie warto przekraczać zalecany czas zabiegu – 20 min. Szkodliwe gorące kąpiele i przy żylakach i hemoroidach, ponieważ zabieg osłabia żyły, które i bez tego już straciły swoją elastyczność.

Co dotyczy gorących kąpieli, oprócz pewnego odchudzania, ze względu na utratę nadmiaru płynu, zabieg przyczynia się do przyspieszenia procesów metabolicznych, oczyszcza pory skóry. Szczególnie widoczny jest efekt gorących kąpieli na tych obszarach ciała, gdzie występuje cellulit. A jeśli po zabiegu nie lenić się i przetrzeć pośladki i uda sztywną gąbką lub peelingiem – "pomarańczowa skórka" znacznie się zmniejszy.

Ale tym, którzy chcą rozwiązać swoje problemy z nadwagą jedynie za pomocą kąpieli należy wiedzieć, że widoczny i długotrwały efekt zostanie uzyskany tylko w połączeniu regularnych zabiegów wodnych z wychowaniem fizycznym i ograniczeniami w diecie. W przeciwnym razie cudownego osiągnięcia szczupłej sylwetki nie warto czekać z mostu.

Kąpiele wyszczuplające w domu – przepisy

Przepis kąpieli wyszczuplającej z sodą oczyszczoną

Prosta i niedroga kąpiel wyszczuplająca z sodą oczyszczoną jest jedną z najbardziej poszukiwanych. Jej przepis jest dość prosty: w małej ilości gorącej wody należy dokładnie rozpuścić szklankę sody oczyszczonej, a następnie wlać mieszaninę do kąpieli. Zabieg z sodą, oprócz utraty wagi sprawia, że skóra ciała staje się miękka, delikatna i jedwabiście gładka.

Kąpiel wyszczuplająca z solą Epsom

Sól Epsom – to substancja chemiczna siarczan magnezu, którą można kupić w aptece. Standardowy worek zawiera 25 g soli. Do kąpieli wyszczuplającej ten lek dodaje się po 100-200 g (wstępnie rozpuszczonym w wodzie). Efekt utraty wagi uwarunkowany jest tym faktem, że sól Epsom bardzo mocno przyciąga wodę. Ponadto preparat na pozbycie się zbędnych kilogramów biorą i wewnątrz – dobrze oczyszcza jelita.

Kąpiel wyszczuplająca z solą morską

Skuteczną kąpiel wyszczuplająca można zrobić ze zwykłą solą, ale lepiej wziąć morską, w której liczba przydatnych składników mineralnych jest bardziej wyższa. Zalecana ilość soli na jeden zabieg – pół kilograma. W aptece można kupić sól z wyciągiem z pożytecznych ziół, które będą miały dodatkowy łagodzący wpływ na skórę.

Wanna wyszczuplająca z musztardą

Piekąca kąpiel musztardowa jest najbardziej ekstremalnym sposobem na odchudzanie ze wszystkich opisanych. Należy pamiętać, że nadużywanie musztardą, przedłużenie procedury ponad 10 minut i wzrost temperatury kąpieli powyżej 16-20 stopni grozi mocnym poparzeniem skóry. Do kąpieli należy dodać 150 g suchej musztardy, którą trzeba bardzo dokładnie wymieszać w wodzie, a dopiero potem akuratnie wlać do wanny. Aby złagodzić efekt musztardy, można dodać do wody jeszcze mleko – 1 litr.

 
Powiązane artykuły:
Błyskawiczne odchudzanie za pomocą sody oczyszczonej – czy to naprawdę panaceja?
Szybko schudnąć - czy nie o tym marzy każda kobieta? Myślicie, że to jest niemożliwe? Naprawdę zrzucić trochę zbędnej wagi można za pomocą znajomej wszystkim spożywczej sody. Jakże to poprawnie zrobić i co do tego należy?
Sposoby na wyszczuplenie nóg – jak schudnąć z ud w 3 dni?
Smukłe i piękne nogi - marzenie ogromnej ilości kobiet, przy czym większość z nich pragnie zdobyć wynik do krótkiego przedziału czasu. W tym artykule potraficie znaleźć informację o tym, jak można szybko schudnąć w nogach.
Tłuszcz, który spala tłuszcze – jak pić olej lniany, aby schudnąć?
Lniany olej pomaga schudnąć – to całkiem nie mit, tak rzeczywiście mówią specjaliści od żywienia. Lecz, żeby pozbyć się zbędnych kilogramów, trzeba wiedzieć jak poprawnie używać tego produktu.
Moczopędna herbata na odchudzanie
W tym artykule opowiada się o tym, jak można szybko schudnąć za pomocą moczopędnej herbaty i jak to robić poprawnie, i główne, czy warto korzystać tym sposobem odchudzania, który nie wolno nazwać przyrodniczym.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty