Karetka pogotowia ratunkowego
Użądlenie osy może być nie tylko chorobliwe, ale i niebezpieczne.Toteż bardzo ważnie wiedzieć jak szybko pomóc w takich wypadkach. Jeśli zrobicie to poprawnie, ukąszenie przejdzie bardzo szybko i bez skutków.
Bywa tak, że samodzielne oddychanie porusza się na tyle, że brak tlenowy, który rozwija się w organizmie, grozi życiu człowieka.W takich wypadkach czynią oddychanie zastępcze. O tym jak poprawnie wykonywać sztuczną wentylację płuc dowiadujecie się z naszego materiału.
Omdlenie może nastać z różnych przyczyn, lecz jedynym nieodmiennym zostaje porażenie głównego organu centralnego układu nerwowego - mózgu. Rozpatrzymy główne sposoby nadania pierwszej pomocy leczniczej przy utracie świadomości.
Jedna z najbardziej częstych przyczyn śmierci to choroby kardiologiczne. Przy zatrzymaniu się serca jest potrzebna pierwsza pomoc medyczna, która polega na przeprowadzeniu bezpośredniego masażu serca. O tym na czym polega ta procedura i jak ją wykonać poprawnie, opowiemy w naszym artykule.
Zdarza się na plaży w gorący dzień czy w łaźni, można przeliczyć siły i przegrzać się. Cieplny udar - stan dosyć niebezpieczny i działać należy szybko. Temu, jak dopomóc człowiekowi, który się przegrzał, poświęcony jest nasz nowy artykuł.
Odczuwacie pogorszenie stanu zdrowia i zauważacie, że temperatura ciała jest podwyższona, a oprócz tego nie ma więcej żadnych symptomów? To może być zwiastun poważnej choroby i bardzo ważne w tym wypadku jest przejść obserwację medyczną . Dowiecie się o możliwych przyczynach hipertermii.
Temperatura 40° może być bardzo niebezpieczna dla ludzi wszystkich grup wiekowych. Jeśli nie wiecie, co robić w podobnej sytuacji i jak zbić gorączkę, to w tym artykule na pewno znajdziecie odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące takiej wysokiej temperatury.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty