Kariera
Prawie każdy człowiek przynajmniej raz w życiu szuka pracy. Kiedyś pracodawcy zwracali uwagę przede wszystkim na wykształcenie i odpowiednie umiejętności. Dziś liczy się też znajomość języków obcych.
Każdy z nas na pewno w swoim życiu miał do czynienia z chamem i prostakiem. W różny sposób reagujemy na chamstwo, ale na pewno każdego z nas zniechęca i oburza. Najczęściej ludzie zachowują się w chamski sposób dlatego, że chcą zwyczajnie w taki sposób podnieść swoją samoocenę albo po prostu wykorzystują obelgi jako tarczę ochronną.
Istnieją powszechnie znane sposoby oraz triki na szybką naukę i zapamiętywanie, które jednocześnie służą do organizacji naszej pamięci. Jeśli chcesz poprawić swoją pamięć, koniecznie musisz przeczytać niniejszy artykuł.
Większość z nas myśli, że profil na Instagramie to tylko mnóstwo ładnych zdjęć różnych potraw, foty z wakacji czy sesji zdjęciowych. Media społecznościowe nie stoją w miejscu, więc użytkownikom już nie wystarczą tylko piękne foty. Chcą także poczytać jakieś ciekawe wpisy.
Jeśli przypomnieć sobie, o czym marzyliśmy w dzieciństwie, to na pewno jednoznacznie możemy stwierdzić, że nasze marzenia się wyróżniały rozległością, pomysłowością i nieograniczonymi możliwościami. Tylko dzieci potrafią tak naprawdę marzyć. Niestety, ale wraz z dorastaniem przychodzi uświadomienie tego, że niektóre marzenia pozostaną tylko marzeniami albo porzucamy je dla pieniędzy, więc często chodzimy do pracy, której nie cierpimy.
Istnieje przekonanie, że hobby, które poprawiają pamięć, koncentrację, pomagają poszerzyć horyzonty, są z reguły nudne. Być może dlatego, że tego typu pasje nie wymagają od nas żadnej aktywności fizycznej i potrzebują długotrwałego się poświęcenia dla osiągnięcia rezultatu.
Komunikacja niewerbalna, czyli mowa gestów od zawsze służyła do budowania relacji i porozumienia z drugim człowiekiem. To właśnie gesty, a nie słowa, wpływają na to, jak nas postrzegają inni ludzie. Na przykład strzelanie palcami jest mało charyzmatyczne i seksualne.
Nie ma jednej recepty na bogactwo. Są ludzie, którzy dzięki odpowiedniej motywacji i jasno sprecyzowanym celom zerwali z rutynowym myśleniem i odnaleźli szczęście i fortunę w nowym, nieznanym dla nich świecie. Nie bali się nowych wyzwań, porażek oraz błędów.
Wydaje ci się, że cały dzień pracujesz bez przerwy, ale w końcu się okazuje, że nic nie zdążyłeś zrobić? Znajoma sytuacja, która jest raczej normą, niż wyjątkiem. Nie panikuj – istnieje kilka sprawdzonych sposobów, jak zdążyć ze wszystkim.
Tembr i głos kreują nasz wizerunek w oczach innych. Sposób mówienia może wiele powiedzieć o naszej osobowości i temperamencie. Głos może również wykazywać zdenerwowanie i napięcie. Jak prawidłowo odczytać nastawienie i nastrój rozmówcy?
Bogactwo i fart nie zawsze są synonimami. Duży majątek to dużo pracy, wysiłku i poświęcenia. W niniejszym zestawieniu 16 porad tych, którym udało się zrealizować swoje cele i marzenia. Porady, które mogą każdego z nas zainspirować do działania.
Zanim zabierzesz się do nauki języka obcego, musisz pamiętać o tym, że na początku należy się odpowiednio zmotywować. Wielu z nas jeszcze nawet nie zacząwszy, porzuca próby opanowania języka obcego. A to wszystko dlatego, że nie mamy dokładnie sprecyzowanego celu i motywu.
Nie zawsze relacje z szefem układają się dobrze i gładko. Od czasu do czasu, gdy przełożony jest niezadowolony z naszej pracy, wzywa nas na dywanik. Jak nawiązać dobre relacje ze swoim przełożonym? Astrolodzy przekonują, że można zrobić to z łatwością, znając jego znak zodiaku.
Każdy z nas poświęca swojej pracy większość swego czasu. Czasem nawet stanowczo za dużo, więc nie możemy sobie pozwolić na to, by stres i zmęczenie przejęły nad nami kontrolę. Spójrzmy, co się dzieje z naszym zdrowiem, kiedy znienawidzona praca zmienia nasz tryb życia i zastanówmy się, czy jest ona warta zachodu.
Dzisiejszy rynek pracy rozwija się bardzo dynamicznie, więc często pojawiają się bardzo dziwne i nietypowe zawody. Niektóre zawody znane już są od dawna, jednak nadal uważane są za nietypowe.
Albert Einstein był nie tylko geniuszem i wielkim uczonym, ale także znanym ekscentrykiem. Oczywiście naśladując jego życie, nie zostaniesz geniuszem, ale niektóre jego wypowiedzi i lekcje życiowe mogą poprawić jakość twego życia i zachęcić do własnych odkryć.
Otaczające nas przedmioty nie są wcale martwe i bezduszne. Ponoć mają zdolność przyswajania i przechowywania różnych energii. Niektóre przedmioty przynoszą nam radość, szczęście, dodają energii i budzą pozytywne uczucia, inne zaś przynoszą pecha i przytłaczają. To w jaki sposób traktujemy rzeczy, które nas otaczają, zależy, jaką mają w sobie energię.
Jak wynika ze statystyk, 90% osób, które występują publicznie, denerwują się i stresują. Na szczęście ten powszechny problem jest możliwy do opanowania. Poznaj 6 praktycznych sposobów jak pokonać stres przed wystąpieniami publicznymi.
Pierwsze wrażenie na temat nowo spotkanej osoby powstaje w ciągu 7-8 pierwszych sekund kontaktu i to zdanie zostaje w nas na długie lata. Na podstawie przeprowadzonych badań, naukowcy doszli do wniosku, że pierwsze wrażenie bardzo rzadko nas myli, ponieważ w ciągu tych kilku sekund zwracamy uwagę na najważniejsze – na energię człowieka.
Każdy z nas ma marzenia – duże, małe, zapomniane, marzenia trudne do zrealizowania albo nierealne. Najważniejsze wierzyć w to, że na pewno kiedyś się spełnią. Marzenie nigdy się nie spełni, jeśli w to nie wierzysz i świadomie odrzucasz taką możliwość. Naukowcy udowodnili, że wizualizacja przyspiesza drogę do każdego celu i realizacji marzeń.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty