Karma dietetyczna dla psów, czyli zapobieganie otyłości

karma dietetyczna dla psów

Podobnie jak u człowieka potrzeba diety dla psów wynika z różnych powodów. Istnieje wiele chorób, które w wypadku zwykłego odżywiania psa mogą mieć bardzo negatywne następstwa.

Aby zabezpieczyć psu odpowiednie odżywianie w czasie choroby weterynarzy radzą wykorzystywać jakościową, dobrą karmę dietetyczną . Ona sprzyja szybkiemu odnowieniu organizmu psa po leczeniu lekami lub po operacji i zachowuje optymalny bilans organizmu. Bardziej dokładnie o owym produkcie czytaj w niniejszym artykule.

Stosowanie karmy dietetycznej dla psów

Ponieważ nasi bracia mniejsi cierpią na cukrzycę, alergię, choroby układu moczowego, stawów, problemy z sierścią, z tego więc powodu potrzebują poprawnego odżywiania. W jakości sprawdzonego źródła energii i korzystnych substancji, w danym wypadku, występuje karma dietetyczna dla psów.

W skład danego produktu wchodzą składniki wyłącznie o wysokiej jakości. Zazwyczaj to są warzywa, chudy drób, królik, cielęcina, kasza owsiana, gryka, ryż. Wszystkie wilgotne i suche karmy dietetyczne dla psów zawierają minimalną ilość białek i węglowodanów. Również w czasie stwarzania owego produktu nie wykorzystywane są tłuszcze zwierzęce, sól, wzmacniacze smaku i zapachu, które wywołują alergię.

Najczęściej karma dietetyczna jest zalecana psom maleńkich ras w wypadku zatrucia, chorób układu trawiennego, alergii, ponieważ maluszki najbardziej cierpią na nietolerancję pokarmową i są bardziej wybredne jeśli chodzi o odżywianie. Przedstawicielom większych ras karma dietetyczna jest zalecana w wypadku otyłości, zaburzeń układu trawiennego, chorób nerek, wątroby. To wynika z tego powodu, że karma dietetyczna dla psawiększość członków rodziny uważa, że duży pies przez cały czas jest głodny i wszyscy chcą mu dać jakiś smakołyk. W wyniku tego pojawiają się zbędne kilogramy i towarzyszące temu choroby.

Dietetyczna karma dla psów przy otyłości

W takim wypadku, aby pies się pozbył zbędnej wagi stosowana jest karma dietetyczna na otyłość. W jej skład wchodzą produkty, które zwiększają środowisko kwaśne moczu, co z kolei zapobiega powstawaniu kamieni w nerkach. Ponieważ produkt jest bogaty w l-karnitynę, minerały chelatowe, zawiera dużą ilość błonnika, karma dietetyczna na otyłość pomaga pupilowi szybciej spalić tłuszcze, polepsza funkcjonowanie układu trawiennego, normalizuje poziom cukru we krwi.

 
Powiązane artykuły:
Chihuahua – najmniejsza rasa na Ziemi – opis rasy
Dziś te pieski cieszą się niewiarogodną popularnością. Chihuahua – to najmniejsza rasa psów na Ziemi. O właściwościach rasy psów chihuahua, jej charakterystykach i przewagach opowiemy w naszym nowym artykule.
Spaniel – charakterystyka rasy, trzy podstawowe rodzaje spanieli
Te psy słyną swoimi myśliwskimi zdolnościami, przy czym one są rozumne, domowe pupile. O charakterystykach rasy psów spaniel oraz opis podstawowych rodzajów opowiemy w naszym nowym artykule.
GPS tracker dla psów, czyli nawigator dla pupila
Dla miłujących i odpowiedzialnych gospodarzy pytanie bezpieczeństwa pupila musi stać ponad wszystko, toż wam nie obejść się bez takiego akcesorium jak gps tracker dla psów. Co to za urządzenie i do czego ono należy? O tym czytamy dalej.
Rasy łajek – opis najbardziej znanych ras
Istnieje kilka ras psów, które noszą piękną i dumną nazwę łajka. Wszystko o rasie psów łajka, jej właściwościach i odmianach opowiemy w naszych nowym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty