Kefir dla dzieci – pożyteczny i ekologicznie czysty produkt

kefir dla dzieci

Każda mamusia zawsze stara się wybierać dla swojego dziecka pożyteczny i ekologicznie czysty produkt. Lecz co robić kiedy ceny w sklepach na tyle urosły, że kupować bobasowi dziennie dobry kefir po prostu jest bardzo drogo. Nie zasmucajcie się, wyjście jest – zrobić kefir w domowych warunkach samodzielnie. Tak dokładnie będziecie zawsze pewne, że produkt jest świeży i w nim są zachowane wszystkie witaminy i pożyteczne właściwości.

Kefir dla dziecka w domowych warunkach

Składniki:

 • mleko - 200 ml;
 • kefir 2,5 - 1 st. łyżka.

Przygotowanie

Rozpatrzymy prosty sposób jak przygotować kefir dla dziecka. Więc bierzemy dziecięcą sterylną butelkę i nalewamy do niej już zawczasu ugotowane i ostudzone świeże mleko. Potem dodajemy trochę kefiru i zostawiamy w przybliżeniu na 12 godzin przy pokojowej temperaturze. Po zakończeniu procesu przygotowania, sprzątamy mleczny produkt do lodówki. Przez 8 godzin świeży i naturalny kefir dla waszego dziecka jest gotowy.

Kefir dla dzieci na zakiszeniu

Składniki:

Dla zakiszenia:

 • mleko - 50 ml;
 • narine - 1 flakon.

Dla kefiru:

 • mleko - 200 ml.

Przygotowanie

Więc rozpoczynamy przygotowanie kefiru z zakiszenia: mleko podgrzewamy do 40 stopni i dodajemy flakon narine, który sprzedaje się w aptekach. Wszystko rzetelnie mieszamy, przelewamy do termosu i zostawiamy na 12 godzin przy pokojowej temperaturze. Potem gotowe zakiszenie stawiamy na 2 godziny do lodówki. Wysterylizowane mleko nagrzewamy do 40 stopni. Dodajemy przygotowane przedtem zakiszenie, rzetelnie mieszamy i zalewamy napój do termosu. Czekamy blisko 7 godzin i rozkoszujemy się prawdziwym kefirem.

Kefir dla dzieci z 6 miesięcy

Składniki:

 • mleko - 400 ml;
 • zakiszenie kefiru - 3 łyżki.

Przygotowanie

Mleko przegotowujemy, przelewamy do szklanki, dajemy jemu w całości ochłonąć do pokojowej temperatury. Potem wylewamy do rondelka i dodajemy zakiszenie kefiru, przygotowane z grzyba kefiru. Nakrywamy rondel serwetką i zostawiamy na 10 godzin dla zakiszenia.

Przepis kefiru dla dzieci

Składniki:

 • mleko - 1 l;
 • śmietana - 30 ml;
 • bakterie.

Przygotowanie

Mleko porządnie przegotowujemy,jak przygotować kefir dla dziecka chłodzimy do 40 stopni, dodajemy śmietanę i proszek z bakteriami. Wszystko rzetelnie mieszamy i zostawiamy na kilka godzin dla zakiszenia.

Kefir dla dzieci w szybkowarze

Składniki:

 • kefir 2% - 250 ml;
 • mleko 2,5% - 2 l.

Przygotowanie

Mleko nalewamy do czary szybkowaru i udowadniamy go do wrzenia. Potem ostudzamy do 40 stopni i dodajemy do niego kefir. Włączcie funkcję "Podgrzewanie" i nacinamy 10 minut. Za godzinę stawiamy mieszankę znów na podgrzewanie. Rozlewamy dziecięcy kefir po butelkach, dajemy jemu ochłonąć i odprawiamy na 5 godzin dla kwaśnienia do lodówki.

Z tego wyrobu mleczarskiego można przygotować dużo rozmaitych potraw, na przykład zapiekanka na kefirze.Koniecznie spodoba się i dorosłym i dzieciom.

 
Powiązane artykuły:
Cocktaile dla dzieci - źródło witamin i święto smaku
Chcecie zadziwić i ucieszyć gości waszego bobasa i jego samego? Przygotujcie na święto smaczne i pożyteczne cocktaile! Z ich pomocą można stworzyć naprawdę radosny humor i nakarmić dzieci nasyconymi witaminami i pożytecznymi substancjami napojami.
Jak ugotować kompot z suszów dla dziecka?
Latem kompot z suszów pomaga zaspokoić pragnienie i służy świetną zamianą sklepowym sokom. Ten smaczny napój dosyć łatwo przygotować. Jest zwłaszcza pożądany taki kompot w zimowy i wiosenny czas, kiedy człowiekowi najbardziej potrzebne witaminy.
Pożyteczny i smaczny kisiel dla dziecka
Kisiel – bardzo pożyteczny napój, polecany do wprowadzenia do racji żywienia malutkich dzieci. Ten napój nie tylko jest nasycony witaminami, ale także sprzyja dobrej pracy układu pokarmowego. Proponujemy waszej uwadze kilka przepisów.
Morsy dla dzieci - źródło zdrowia i dobrego humoru
Sok wyciśnięty z jagód – to witaminowy odświeżający napój z soku owoców, jagód, warzyw i wody z dodaniem miodu czy cukru. Przedstawiamy kilka przepisów morsów dla dzieci. Jesteśmy pewne, że wasze dzieci będą w zachwycie od napoju.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty